Plzeňský dorost suverénně projel Final Four a stal se šampionem sezóny 2023/24

Plzeňský dorost suverénně projel Final Four a stal se šampionem sezóny 2023/24 Final Four Extraligy dorostu končilo pro plzeňský tým tím nejhezčím způsobem! Mečouni postupně v základní skupině porazili ústeckou Elbu, berounské Kelty a pardubický Svítkov a svými výkony se nominovali do finále. V něm je opět čekal východočeský soupeř. Plzeňané se ale do klubové kroniky zapsali zlatým písmem. Po výhře 2:1 zaslouženě oslavili titul šampióna. Během sezóny vyhráli, co se dalo a klub má tak po řadě stříbrných úspěchů po deseti letech opět mistrovský tým v mládežnických kategoriích!

17.06.2024 | Tomáš Majer

Finále zajištěné již po dvou utkáních, také třetí duel bez zaváhání

Plzeňský tým začal Final Four již v pátek odpoledne proti ústecké Elbě. Částečný klid přinesl Plzni vstřelený gól „do šatny“, spolupráci bratří Kořínků zakončil úspěšně Jakub. Elba poté několikrát zahrozila vyrovnáním. Brankář Jindřich Hošek ale zavřel svoji branku až do konce a připsal si 37 úspěšných zákroků. Plzeňané pak v závěru přidali dvě branky a zvítězili 3:0.

Ve druhém utkání proti dalšímu známému soupeři si mečouni vypracovali tříbrankový náskok. Berounští Kelti navíc byli po vyloučení na 5 minut + do konce utkání o hráče chudší. Náznak zdramatizování v polovině zápasu pak odmítl Martin Král, který po snižující brance velice rychle vrátil Plzeňanům tříbrankové vedení. Ve třetí části Beroun už pouze korigoval na konečných 4:2 a mečouni tak měli Final Four skvěle rozehrané!

Před posledním zápasem ve skupinové části bylo jasné, že bez ohledu na výsledek zápasu se Plzeňané utkají ve finále o pohár šampióna s pardubickým Svítkovem. Mečouni ovšem neponechali nic náhodě a do zápasu nastoupili koncentrovaně. Odměnou jim byly čtyři trefy během úvodních dvou třetin. Trefili se také věkem starší žáci Jakub Kořínek a Jonáš Obr. Konečný výsledek 4:1 tak znamenal, že Plzeň prošla základní skupinou bez jediného zaváhání!

Finálový obrat, 46 zákroků a mistrovská radost

V neděli 16. června ve 14:00 začal finálový duel dorostenecké extraligy. Po úvodním oťukávání šel v 10. minutě do vedení soupeř. Po zisku míčku v útočném pásmu jej svítkovští hráči dostali mezi kruhy, kde brankář Hošek nedosáhl na střelu Matěje Drahoše. Uběhlo ale pouhých 61 sekund hry a bylo srovnáno. Jakub Chán čistě vyhrál buly na Matyáše Bárka, který využil dobré práce blokujících hráčů a prostřelil vše, co mu stálo v cestě!

Čas postupně plynul, než v polovině utkání dostali Plzeňané první možnost přesilové hry v utkání. A naložili s ní výtečně. Chán nabil na pravý kruh Petru Našincovi, který našel mezírku v postoji svítkovského gólmana. Naopak Plzeňané své dvě oslabení ustáli. Pokračovali v poctivé obraně a mohli se spolehnout na brankáře Hoška. Postupně ukrajovali cenné minuty, dařilo se jim v závěru kouskovat hru a v poslední minutě nepustili Svítkov do soustavného tlaku. To už začaly ubíhat poslední sekundy…

Po závěrečné siréně propukla nefalšovaná radost a celý tým naběhl na brankáře Jindřicha Hoška, který si připsal ve finálovém utkání 46 zákroků a výrazně pomohl k vítězství 2:1. Plzeňský dorost se po zásluze stal šampiónem sezóny 2023/24!, která v jeho podání byla dominantní. K prvenství na Memoriálu Libora Topolánka, eXcellent League a Turnaji v Žilině přidal ten nejcennější cenný kov, na který si letos myslel!

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: V pátek proti Elbě nám pomohlo, že se někteří hráči oklepali z nervozity a nakonec jsme to utkání zvládli parádně. Do finále jsme se mohli probojovat už po druhém utkání v pořadí. Kelty jsme nakonec zdolali, když jsme myslím měli celý zápas tak trochu pod kontrolou. V závěrečném utkání, kdy bylo jasné, že oba týmy se potkají ve finále zdánlivě o nic nešlo. Ale průběh ukázal, že ano a to velmi silně. Přístup mužstev k tomuto zápasu byl naprosto odlišný a nám se ta solidnost a respekt k soutěži vrátila potom v neděli. Finálový turnaj jsme v zrcadle výkonů a výsledků po jeho celou dobu vyhráli zaslouženě.

Mistrovský tým sezóny 2023/24: Jindřich Hošek, Tobiáš Sýkora – Matyáš Bárek, Pavel Fiala, Martin Hodek, Jaroslav Kasal, Jan Meiner, Pavel Novák, Marek Ptáčník, Martin Stránský – Jakub Berger, Jakub Chán, David Jan Dvořák, Filip Ferianček, Matyáš Hrabák, Matěj Kořínek, Filip Kotrouš, Martin Král, Jan Kraus (C), Petr Našinec, Kristián Zelinger, Jonáš Obr, Jakub Kořínek. Trenér: Josef Kadaně, vedoucí týmu: Pavlína Ptáčníková.

Podobné články

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.