Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Hodnocení víkendu: Dorost zvítězil na hřišti lídra, zlepšený výkon mladších žáků

Hodnocení víkendu: Dorost zvítězil na hřišti lídra, zlepšený výkon mladších žáků O uplynulém víkendu odehrály zápasy tři celky. Dorost vyjel na hřiště první Hostivaře a na hřišti lídra soutěže získal dva body po výhře v samostatných stříleních. Starší žáci odehráli domácí rozlučku stylově, když sedmnácti góly vyprovodili soupeře ze Suchdola. To mladší žáky čeká taková rozlučka za týden, naladili se na ni výhrou.

13.05.2019 | Tomáš Majer

Dorost

Špičkový dorostenecký hokejbal na Palmovce nenabídl v první třetině žádnou proměněnou šanci. Hned zkraje druhé třetiny šli domácí do vedení. V poslední minutě prostřední části srovnal Deja. Posledních patnáct minut nabídlo několik zvratů, po základní hrací době byl ale stav vyrovnaný, a to 3:3. Prodloužení nerozhodlo a šlo se až do samostatných střílení, kde bonusový bod Plzni vystřelil Svododa.

Komentář trenéra Michala Edla: ­Další zápas, na který jsme se těšili a nakonec jej zvládli. Hostivař prokázala velkou zkušenost při srovnání stavu. Myslím, že se většinu zápasu hrálo, podle našeho tempa. Kluky chválím i za zvládnutí nájezdů i těch vychytaných!

Neděle 12. května: HBC Hostivař – HBC Plzeň 3:4ss (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)

Podrobnosti o utkání

Starší žáci

Již od první buly se hrálo dle očekávaných not. Mečouni byli na míčku v útočném pásmu a soupeřův brankář byl od úvodních minut v permanentním ohrožení. Na úvodní gól Beneše sice Suchdol dokázal zareagovat, z jeho strany to ale bylo na dlouhou dobu vše. S přibývajícím časem skóre úměrně rostlo a zastavilo se na poměru 17:3. U osmi branek (2+6) byl David Eichler.

Komentář trenéra Daniela Krále:Od začátku jednoznačná záležitost. Kluci si vyzkoušeli různé herní varianty a kombinace, které většinou končili gólem. Škoda, že se soupeř zbytečně uchýlil k nefér zákrokům, které do tohoto sportu skutečně nepatří.

Sobota 11. května: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 17:3 (3:1, 7:0, 7:2)

Mladší žáci

Po nevýrazném výkonu z Jindřichova Hradce cestovali mladší žáci opět na jih Čech. V Českých Budějovicích ale předvedli o stupeň lepší výkon. Již ve třetí minutě Plzeň do vedení poslal Langfelner. Mečouni pak po první třetině drželi dvoubrankový náskok. Ten po další dvanáctiminutovce ještě zdvojnásobili. Domácí sice v závěrečné třetině korigovali stav utkání, na plzeňskou výhru to ale nemělo žádný vliv.

Komentář trenéra Michala Samce: V Českých Budějovicích jsme se navzdory špatnému počasí prezentovali mnohem lepším výkonem, než minulý týden v Jindřichově Hradci. Soupeři jsme až na ojedinělé šance nedovolili vůbec nic a většina děje se tak odehrávala v útočném pásmu. Jediné, k čemu mám výhrady, je efektivita v zakončení, kdy jsme nedokázali proměnit obrovské množství slibných šancí. V tomto zápase nás to ale naštěstí, narozdíl od jiných, nemuselo až tolik mrzet.

Neděle 12. května: HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 5:2 (1:3, 0:2, 1:0)

Program příštího víkendu:

Sobota – 18. května
  • Junioři: Plzeň – Pardubice (14:00)
  • Mladší žáci: Plzeň – Třemošná (10:00)

Neděle – 19. května
  • Dorost: Plzeň – Suchdol n. Lužnicí (14:00)
  • Starší žáci: Stříbro – Plzeň (13:00)

Podobné články
Aktuální články

Bronzové zisky na závěr sezóny. Starší žáci uspěli na United World Games, přípravka v Pardubicích

Plzeňský hokejbalový klub měl své zastoupení v rámci United World Games. Mládežnický sportovní event, který se konal od 20. do 23. června 2024 v rakouském Klagenfurtu obsahoval rovněž hokejbalový turnaj. Plzeňský klub měl privilegium a v turnaji nastupoval pod svým jménem. Mečouni narazili například na výběry Rakouska, USA či provincie Québeck a z turnaje si odvezli skvělé třetí místo. Přípravka se sezónou rozloučila v Pardubicích, kde se konal Megasphera Cup, tradiční turnaj s charitativním nádechem. O bronz si zahrál také výběr Plzeňského kraje U13 s plzeňskými zástupci na turnaji v České Třebové.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv