Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Hodnocení víkendu: Všechna tři mládežnická družstva s vítězstvím za tři body

Hodnocení víkendu: Všechna tři mládežnická družstva s vítězstvím za tři body Uplynulý víkend nabídl pouze tři zápasy. Barvy klubu HBC Plzeň hájily týmy žáků a mladšího dorostu. A všem se dařilo. Mladší dorost rozstřílel Kelty z Berouna a žáci porazili v pohledných zápasech pražské týmy.

10.05.2016 | Tomáš Majer

Mladší dorost

Na státní svátek hostili mečouni celek berounských Keltů. Od počátku si vytvářeli převahu a přehrávali méně zkušeného soupeře. Ovšem svěřence trenéra Kováříka znovu trápila koncovka. Na Lokajíčkovu branku z šesté minuty navázal až Votípka o necelých sedm minut déle. Zápas se zlomil ve druhé třetině, v níž padlo hned sedm gólů. Všechny do sítě hostů. Čistý hattrick v rozmezí čtyř a půl minut zaznamenal Richard Hurt, který ve zbytku zápasu přidal další dvě trefy. Na straně Plzně fungovaly také početní výhody. V těch padlo hned pět branek, při čemž domácí potrestali také vyloučení jednoho ze soupeřů na 5 minut + do konce utkání. Do zápasu nastoupili oba plzeňští brankáři, na Davida Hrubého za třicet minut mířily pouze tři střely, na Františka Rovaše vypálili Kelti během patnácti minut dvakrát.

Neděle 8. května: HBC Plzeň – SK Kelti 2008 12:0 (2:0, 7:0, 3:0)

Podrobnosti o utkání

Starší žáci

Velmi těžký zápas čekal na starší žáky v pražských Měcholupech. Zde nastoupili proti domácí Hostivaři. Šlo o další souboj prvních dvou celků v relativně krátké době. Naposledy proti sobě tyto dva celky hráli 17. dubna, kdy Západočeši doma vedli v polovině třetí třetiny už 5:2, ale Hostivař dokázala v závěru obrátit na 5:6. Mečouni tak měli soupeři, co vracet. A začali výborně. Rychlé góly Chramosty a Reisera dali hostům dvoubrankové vedení po první třetině. Plzeň se prezentovala povedeným výkonem s velkou obětavostí a nasazením. Svého soupeře také přestřílela a dovedla zápas do vítězného konce. Konečné skóre má podobu 2:5. Na straně hostů zazářil Roman Poláček (2+3), který byl u všech pěti branek.

Sobota 7. května: HBC Hostivař – HBC Plzeň 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Mladší žáci

Osmnáctý zápas a osmnácté vítězství. To bylo nedělní utkání v kategorii mladších žáků, kteří nastoupili před mladším dorostem. V domácí hale přivítali pražské Kovo, které letos už jednou porazili. V listopadu loňského roku vyhráli Plzeňané 1:13. Mečouni v první třetině šli do dvoubrankového vedení, které získali dvěma góly během třiceti sekund. Trefili se Blahník a Sýkora. Podobný počin přišel na pomezí 17. a 18. minuty. Dva góly během 43 vteřin dali domácím náskok 5:1. Mezitím se totiž trefili také hosté. Ve třetí části nepovolili Plzeňané žádné drama a dokráčeli si k vítězství 6:2.

Neděle 8. května: HBC Plzeň – TJ Kovo Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Program příštího víkendu:

Sobota – 14. května
  • Muži: Plzeň – Kladno (16:00)
  • Mladší dorost: Plzeň – Nové Strašecí (10:30)

Neděle – 15. května
  • Starší žáci: Plzeň – Kert Park Praha (11:00)
  • Mladší žáci: Rakovník - Plzeň (11:00)

Podobné články
Aktuální články

Bronzové zisky na závěr sezóny. Starší žáci uspěli na United World Games, přípravka v Pardubicích

Plzeňský hokejbalový klub měl své zastoupení v rámci United World Games. Mládežnický sportovní event, který se konal od 20. do 23. června 2024 v rakouském Klagenfurtu obsahoval rovněž hokejbalový turnaj. Plzeňský klub měl privilegium a v turnaji nastupoval pod svým jménem. Mečouni narazili například na výběry Rakouska, USA či provincie Québeck a z turnaje si odvezli skvělé třetí místo. Přípravka se sezónou rozloučila v Pardubicích, kde se konal Megasphera Cup, tradiční turnaj s charitativním nádechem. O bronz si zahrál také výběr Plzeňského kraje U13 s plzeňskými zástupci na turnaji v České Třebové.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv