Štěpánek vystřelil Ústí šťastnou výhru dvě minuty před sirénou

Štěpánek vystřelil Ústí šťastnou výhru dvě minuty před sirénou Hosté začali mnohem lépe a v utkání šli do vedení, které navíc krátce po první pauze ještě navýšili. Mečouni se sice nevzdali a díky brankám Ondřeje Kejře a Jiřího Benedikta dokázali vyrovnat, na body to ale nakonec nestačilo. Stejně jako před dvěma týdny s Vlašimí totiž v koncovce při oslabení inkasovali rozhodující branku.

25.10.2014 | Marek Kratochvíl
9.kolo, sobota 25.10.2014
HBC Plzeň - Ústí n. Labem  2:3  (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. O. Kejř (Vágner, Malý), 34. J. Benedikt (O. Kejř) – 8. Prášek (Bím, Poláček), 17. Růžička (Štěpánek, Langthaler), 44. Štěpánek (Langthaler, Soukup).
Rozhodčí: Gráca, Velčovský. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:2. 2:2, 2:3.
HBC Plzeň: Kráčina (Semera) – Edl, Krpal, Slanec, Vágner, Kavalír, O. Benedikt, Hanuš – Švarc, J. Kejř, Krásný, Malý, Gřonka, Pauer, O. Kejř, J. Benedikt, Vít, Krch, Kolařík, Ondra
Ústí n. Labem: Banda (Brhel) – Zákon, Kvaš, Poláček, Smolík, Kučera, Řídel – Zápotocký, Langthaler, Soukup, Bim, Štěpánek, Prášek, Pilař, Šilínek, Gottfried

První vážnější šanci v utkání měl domácí Daniel Krásný, kteří ve čtvrt minutě parádní ranou orazítkoval tyč. Míček se následně odrazil zpět mezi nohy dezorientovaného brankáře Bandy, ten ale nakonec celou situaci za pomoci obránců ustál.

Skóre se tak měnilo na druhé straně. Daniel Prášek podnikl od pravého mantinelu odvážný průnik na střed hřiště, odkud přesnou ranou skóroval. Patrně přízemní střelou mezi nohy brankáře Kráčiny.

Hned po minutě druhé třetiny šli mečouni do čtyř a hosté trestali. Miroslav Růžička stál na konci povedené přesilovkové kombinace na minimální počet doteků a po jeho zakončení do odkryté části branky byl rozdíl už dvoubrankový.

Plzeňští ale nepolevili v aktivitě a dokázali soupeři druhou branku oplatit prakticky stejnou mincí. Tentokráte byla ústecká obrana tou rozebranou a Ondřej Kejř v roli střelce. Jediný rozdíl tkvěl snad v detailu, že tento gól padl při hře 4 na 4, nikoliv při početní převaze.

Západočeši byli při chuti a sahali po vyrovnání. Jaroslav Pauer ale podobně jako Krásný v první třetině zamířil jen do břevna a když neuspěl po krásné sólové akci ani Švarc, mohli nakonec mečouni děkovat Kráčinovi, že vzápětí zažehnal rodící se nebezpečí před svojí brankou.

Na úvod třetí třetiny přišlo vyloučení na straně hostů a domácí konečně srovnali. Při přesilové hře a další signalizované výhodě se prosadil tvrdou střelou zpoza modré čáry Jiří Benedikt. Krátce na to ale Ústecké ještě jednou zachránila branková konstrukce. Tentokráte ji oprášil Malý.

Štěstí jednoduše mečounům nepřálo a potvrdilo se to v samotném závěru, když vyfasoval Kavalír čtyřminutový trest za vysokou hůl. Elba odskočila zásluhou Jana Štěpánka, který dostal trošku volného místa na pravé straně a Kráčinu propálil. I kvůli dalšímu trestu se Plzeň na nějaký závěrečný tlak už nezmohla a toto smolné utkání nakonec prohrála.

Fotografie ze zápasu

Šestigólová smršť ve třetí třetině! Plzeň veze z Letohradu tři body

Utkání 4. kola CROSSDOCK Extraligy v Letohradu se dlouho pro plzeňské hokejbalisty nevyvíjelo ideálně. Domácí šli do vedení v 7. minutě po využité přesilové hře. Ve druhé třetině navíc měli k dispozici trestné střílení, které ale brankář Čapek zlikvidoval. Ve třetí části ale plzeňská ofenziva zafungovala na výbornou. Na začátku třetiny Plzeňané otočili. Stav 1:2 vydržel až do 40. minuty. V závěrečné pětiminutovce se ovšem děly věci. Úspěšnější nakonec byli mečouni, kteří dovedli zápas do vítězného konce 6:3. Nevídaný kousek se povedl Adamu Hájkovi, který ve druhém zápase po sobě zaznamenal čtyři góly.

1. Kert Park Praha 41 211:114 101
2. Kladno 41 136:86 86
3. Pardubice 41 174:120 84
4. Most 39 119:85 84
5. Karviná 39 138:110 73
6. Ústí n/L 41 104:123 56
7. Letohrad 39 117:133 54
8. Hostivař 35 95:127 48