Radostné představení. Návrat do Boleslavi ozdobili mečouni devíti góly

Radostné představení. Návrat do Boleslavi ozdobili mečouni devíti góly Wow! Po dvaceti letech se v předehrávce 14. kola hokejbalisté plzeňského A-týmu vydali na hřiště Mladé Boleslavi k extraligovému utkání. Postarali se o zápis, který za posledních 15 let nemá obdoby. Z pozice hostujícího týmu vstřelili hned devět gólů a přesvědčivě si došli pro všechny tři body. Na dobrý plzeňský vstup zvládli Tygři zareagovat, o plzeňské výhře ale rozhodla především druhá třetina. Hned tři Plzeňané zapsali premiérové extraligové trefy. Ve střelecké listině ale přeci jen vyčníval Adam Hájek. Plzeňská posila protrhla smůlu z předchozích utkání ve velkém stylu a vstřelila hned čtyři góly.

21.09.2024 | Redakce
14.kolo, sobota 21.9.2024
Mladá Boleslav - HBC Plzeň  3:9  (1:2, 0:4, 2:3)
Branky a nahrávky: 8. L. Lhota (T. Lhota, Kovář), 34. Šípek (Šíma), 45. Tichý (L. Lhota, T. Lhota) – 4. Hájek (Hanuš), 5. Kunzmann (Švarc, Pavlíček), 22. Lokajíček (Hájek), 22. Matoušek (Švarc, Kunzmann), 26. Hájek (Ulč), 29. Hájek (Vobruba), 38. Štulc (Švarc), 38. Hájek (Švarc, Lokajíček) PP, 42. Beran (Pavlíček, Švarc) PP. Rozhodčí: Gráca, Volkán. Vyloučení: 4:3 + Šípek (MBL) 5 min + do konce utkání (bodnutí koncem hole). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 109. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6, 2:6, 2:9, 3:9.
Mladá Boleslav: Turczyn (od 26. Hnátek) – Bydžovský, Horáček, Málek, Pohl, Tichý – Erben, Hudeček, Kovář (A), M. Krejčí, L. Lhota (C), T. Lhota, Malina, Moravčík, Müller, Peca, Šíma, Šípek.
HBC Plzeň: Kráčina (od 32. Kočka) – Chramosta, Hanuš, Král, T. Krejčí, Matoušek, Štulc, Ulč – Beran, Hájek, Kopal, Kunzmann (A), Lokajíček, Miksan, Pavlíček, Švarc (C), Vobruba.

Plzeňané vstoupili do zápasu aktivně, s čímž měli boleslavští hráči problémy. Do vedení mohli jít hosté ve druhém střídání, ve kterém si druhá formace vytvořila gólovou šanci. Plzeňané nemuseli smutnit dlouho. Na konci 4. minuty to byla práve druhá formace, která otevřela skóre. Střela Adama Hájka z vrcholu kruhů propadla domácímu brankáři. Pro plzeňskou posilu se jednalo o první extraligový gól. Brzy na to hezkou kombinaci po ose Pavlíček-Švarc zakončil gólovou střelou Martin Kunzmann - 0:2.

Skvělý nástup Plzně domácí přeci jen trochu nakopl. Od začátku se nebáli přitvrdit a hrálo se poměrně „od podlahy.“ Mečouni se museli mít především před spoluprací bratří Lhotů. Právě po ní Tygři vstřelili v 8. minutě kontaktní gól. Střelcem byl reprezentant Lukáš Lhota. Do konce první třetiny již diváci žádný gól neviděli, závěrečný úsek první části byl spíše o nepřesnostech z obou stran.

Také na začátku druhé části se oba týmy spíše hledaly. Obraz hry změnila 22. minuta. Po dobrém napadání Plzeňané dostali míček na Víta Lokajíčka, který se z mezikruží nemýlil. Poté mečouni zařadili vyšší rychlostní stupeň a na hřišti dominovali. V téže minutě se přesnou střelou prosadil také Michal Matoušek. Poté si vzal slovo Adam Hájek. Svižnou střelou zhruba od modré čáry zvyšoval na 5:1 ve prospěch Plzně a donutil Boleslav ke střídání brankářů. V 29. minutě pak Hájek dokončil hattrick, když se z rohu hřiště natlačil před branku, dokázal si udělat místo pro zakončení a běžel se radovat!

Třetí třetinu začínali mečouni v oslabení. V něm vytáhl skvělý zákrok Kráčina. Z předchozí třetiny si ale odnesl zranění, kterému zmíněný zákrok neprospěl a došlo ke střídání gólmanů také na plzeňské straně. Do akce šel Ondřej Kočka. Úvod neměl jednoduchý. Mečouni vyrobili minelu v rozehrávce, kterou ve 34. minutě potrestal Lukáš Šípek. Poté ale Kočka svůj tým podržel a v dalším oslabení nedovolil dramatizaci utkání.

Góly padaly na druhé straně. Po Švarcově vyhrané buly skóroval David Štulc, který se radoval z první branky v CROSSDOCK Extralize. Frustrace mladoboleslavských se přenesla také do trestu 5 minut + do konce utkání za bodnutí koncem hole. Mečouni rychle využili dvojnásobnou výhodu. Na konci svižné kombinace byla další čtvrtá střela Adama Hájka, který svým čtvrtým gólem korunoval povedené odpoledne. Již klasickou přesilovku po křižném pasu využil Jonáš Beran, rovněž premiérový střelec. V samotném závěru boleslavští využili clony před brankářem a Ondřej Tichý snížil na konečných 3:9.

Venkovní trojboj zakončí Plzeňané v Letohradu, tři mládežnické týmy čekají domácí zápasy

Plzeňské hokejbalisty v nejvyšší soutěži čeká čtvrté utkání letošní sezóny. Vydají se na půdu letohradských Jelenů a budou chtít navázat na povedené pasáže ze zápasu v Mladé Boleslavi. Juniorský celek čeká venkovní dvojboj na Moravě. Dvojice zápasů čeká také B-tým. Ke druholigovému utkání přidá utkání 1. kola Českého poháru v Kadani. Na domácí utkání se těší žákovská družstva a dorost.

1. Kert Park Praha 41 211:114 101
2. Kladno 41 136:86 86
3. Pardubice 41 174:120 84
4. Most 39 119:85 84
5. Karviná 39 138:110 73
6. Ústí n/L 41 104:123 56
7. Letohrad 39 117:133 54
8. Hostivař 35 95:127 48