Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

V šanci na postup stále věřím, říká Julius Papán o situaci v mladším dorostu

Předešlou sezonu přebíral kapitánské céčko před jarní části. S tím nastupoval i do letošní sezony v mladším dorostu. Julius Papán si však svými výkony řekl o nominace na zápasy starších dorostenců. Spolehlivý obránce, který se nebojí zaútočit, bojuje také o místo v národním týmu do 18 let.

20.11.2013 | Tomáš Majer

Do sezony jsi jako kapitán vedl družstvo mladších dorostenců. Kde by si hledal příčiny toho, že se mladší dorost nachází až na 3. místě skupiny Jih a má už jen teoretickou šanci na postup do bojů o medaile.
Za tu příležitost být kapitánem, jsem určitě rád. Příčiny? To se dá těžko posuzovat, protože na trénincích se snažíme, co můžeme. Je to možná proto, že jsme naše zápasy neodehráli nejlépe a sebevědomí mohlo jít postupně dolů. V šanci na postup stále věřím, i když už není stoprocentní.

Které zápasy byly nejméně povedené. Výkon z jakého utkání tě nejvíce mrzí?
Určitě se nám nepovedl zápas s Budějovicemi a Hostivaří. V obou zápasech jsme měli ten "náš" plast což byla možná výhoda, ale obě utkání jsme nezvládli. Doma s Českými Budějovicemi po dvou inkasovaných brankách nás zastrašili a zápas se zlomil v náš neprospěch. A s Hostivaří při nás stála obrovská smůla. Tam jsme celkem 3x šli do vedení a stejně zápas ztratili po smolném vlastním gólu.

Formát Extraligy MD je od letošní sezony pozměněný. Soutěž je rozšířena z 12 na 25 týmů a základní část rozdělena do tří skupin. Jaký máš názor na změnu soutěže a jaké jsou výhody a nevýhody nového systému?
Tento systém se mi určitě nelíbí. Doslechl jsem se, že některé kluby by neměli na dopravu do nějakých delších vzdáleností, což je škoda. A podle mě by se do hokejbalu mělo začít trochu víc investovat. Proto se asi přišlo o to nejlepší!

Ty jsi se však nezúčastnil posledních dvou utkání mladšího dorostu. Máš odehráno 6 utkání ve starší kategorii. Kde tě budeme vídat častěji?
Myslím, že mě teď asi uvidíte jen ve vyšší kategorii. Ale když bude potřeba, tak mladším vrstevníkům mile rád pomůžu.

A která ze sezon ti nejvíce pomohla v individuálním hráčském růstu?
Každá sezona má nějaký přínos. Snažím se pracovat na fyzičce, zdokonalovat své dovednosti s hokejkou a prostě všechno co mi tělo dovolí (smích).

Přibližně sedm měsíců zbývá do juniorského mistrovství světa v Bratislavě. Tvé jméno figuruje v nominaci na kemp U18, který se bude konat druhý prosincový víkend v plzeňské hale. S jakými cíli budeš nastupovat do kempu a jak vidíš své šance v účast na šampionátu? Je právě tahle vidina tvým hnacím motorem?
Cíl mam jasný. Dostat se právě na tento šampionát v Bratislavě. Proto na sobě pracuji, seč to jde. Když budu ještě víc makat tak si myslím, že šanci mám.

Čeho bys chtěl v hokejbale dosáhnout?
Můj sen je vyhrát titul v Extralize SD, hrát v reprezentaci. Do budoucna si vybudovat pevné místo v A-týmu.

Podobné články
Aktuální články

Šestigólová smršť ve třetí třetině! Plzeň veze z Letohradu tři body

Utkání 4. kola CROSSDOCK Extraligy v Letohradu se dlouho pro plzeňské hokejbalisty nevyvíjelo ideálně. Domácí šli do vedení v 7. minutě po využité přesilové hře. Ve druhé třetině navíc měli k dispozici trestné střílení, které ale brankář Čapek zlikvidoval. Ve třetí části ale plzeňská ofenziva zafungovala na výbornou. Na začátku třetiny Plzeňané otočili. Stav 1:2 vydržel až do 40. minuty. V závěrečné pětiminutovce se ovšem děly věci. Úspěšnější nakonec byli mečouni, kteří dovedli zápas do vítězného konce 6:3. Nevídaný kousek se povedl Adamu Hájkovi, který ve druhém zápase po sobě zaznamenal čtyři góly.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv