Hodnocení víkendu: Finále staršího dorostu je po úvodním víkendu vyrovnané 1:1

P L Z E Ň – Starší dorostenci se dočkali a po dlouhém a náročném play-off zahájili finálovou sérii s Parbicemi. V prvním utkání neponechali nic náhodě a před pěknou diváckou návštěvou zvítězili 7:1, v neděli však soupeři 3:5 podlehli. Muži v sobotním utkání nadělili Bayreuthu desítku.

21.05.2013 | Marek Kratochvíl

Muži

A-tým měl původně sehrát s Bayreuthem dvě utkání, sobotní venku a poté v neděli na domácí půdě, německý tým však z důvodů malého počtu dostupných hráčů do Plzně nakonec nevyrazil. Utkání v Bayreuthu se však odehrálo podle plánu a Plzeň v něm dokázala zvítězit nakonec poměrně jasně po výsledku 3:10.

Zápas začali lépe hosté a vypracovali si několik slibných příležitostí, Jan Marek ale předvedl několik dobrých zákroků a do vedení Němce nepustil. Naopak se v šestnácté minutě prosadil Krásný. Od druhé třetiny prosazovali Západočeši kombinační hru, což na soupeře dobře platilo. Z mnoha přesilovek se pak Plzni podařilo dostat do konce třetiny do tříbrankového náskoku, který pak v závěru utkání jen zvyšovali, jak soupeři docházeli fyzické síly.

Sobota 18. května Bayreuth Hurricans – HBC Škoda Plzeň 3:10 (0:1, 2:4, 1:5)

Podrobnosti o utkání.

Starší dorost

Finále play-off dorostenecké extraligy začalo v sobotu právě v Plzni. Domácí tým uštědřil Pardubicím lekci z produktivity a přestože byli hosté aktivnějším týmem, už v první třetině se do dvoubrankového vedení dostali právě domácí. Ve zbytku utkání už si náskok pohlídali a dalšími trefami jen potvrdili svůj první finálový bod.

To druhý zápas začal zcela zcela obráceně. Po čtyřminutovém vyloučení Tymra z druhé minuty skórovali hosté, kteří využili obě přesilové hry a v čase 5:06 zpečetili svůj výborný vstup do zápasu třetím gólem. Ani time-out a výměna brankářů Plzni ve změně vývoje hry nepomohly a do přestávky se Pardubičtí trefili ještě dvakrát. Mohutný pětibrankový náskok se pak Západočechům nepodařilo stáhnout, přestože k tomu nebyli daleko, a po konečném výsledku 3:5 se tak stav finálové série vyrovnává na 1:1.

Sobota 18. května HBC Škoda Plzeň – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Neděle 19. května HBC Škoda Plzeň – HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:5 (0:5, 3:0, 0:0)

Mladší žáci

Áčko mladších žáků mělo o víkendu na programu finálový turnaj MČR. Do něj však Plzeňané nevstoupili rozhodně tak, jak by si představovali. Na úvod podlehli v pátečních duelech 1:4 Hostivaři a 2:6 ALPIQU Kladno, v sobotním programu pak nestačili po výsledku 2:7 na Letohrad a díky jediné výhře ve skupině nad Opavou v poměru 3:0 byli odsouzeni k boji o sedmé místo. V něm se utkali s ústeckou Elbou a zápas, ve kterém jasně dominovali nakonec dotáhli do vítězného konce po výsledku 6:2, s turnajem se tak loučí na sedmé příčce.

Pátek 17. května HBC Hostivař – HBC Škoda Plzeň 1:4 (0:0, 2:0, 2:1)

Pátek 17. května HBC Škoda Plzeň – HBC ALPIQ Kladno 2:6 (0:2, 2:0, 0:4)

Sobota 18. května HBC Škoda Plzeň – SK OEZ Testa Letohrad 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Sobota 18. května SHC Opava – HBC Škoda Plzeň 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Neděle 19. května HBC Škoda Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 2:6 (1:1, 2:0, 3:1)

Program příštího týdne:

Sobota – 25. května
  • Muži: Rosenheim – Plzeň (17:00)
  • Starší dorost: Pardubice – Plzeň (16:00)

Neděle – 26. května
  • Starší dorost: Pardubice – Plzeň (11:00)

Podobné články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.