3.kolo, sobota 18.5.2013
Bayreuth - HBC Plzeň  3:10  (0:1, 2:4, 1:5)
22:58 Müller (Oppitz), 35:55 Müller (Köhler, Franz) PP, 59:57 Müller (Götz, Hausauer) - 15:17 Krásný (O. Benedikt), 22:30 Průcha (Liška, Šiman) PP, 31:55 Krpal (Průcha) PP, 32:15 Malý (Krásný, O. Benedikt), 35:27 Krásný (Malý), 46:06 J. Benedikt (Malý), 51:31 Průcha (Šiman, Liška), 54:53 Gřonka (Edl), 57:18 J. Kejř (Regner, Gřonka), 58:27 Hofmeister (Průcha).
Bayreuth: Nothaft (41. Dünkel) - Köhler, Franz, Wagner, Zimmer - Müller, Götz, Hagen, Masel, Oppitz, Hausauer, Hager, Seidel
HBC Plzeň: Marek - J. Benedikt, Hofmeister, Edl, E. Polívka, Krpla, Průcha - Krásný, Malý, O. Benedikt, Gřonka, J. Kejř, Regner, Liška, Henrich, Šiman, V. Polívka

Zápas s dalším německým týmem nezačali Plzeňané v oslnivé formě. Hurricans měli v první třetině minimálně pět zcela jasných brankových příležitostí. Hosty ale podržel výborný Jan Marek. Jinak byla v úvodní třetině až na výjimky hra Plzeňanů více než rozpačitá. Jednou z výjimek byla spolupráce dvojice Ondřej Benedikt a Dan Krásný, který otevřel skóre zápasu.

V druhé třetině nastoupil v zelených dresech jiný tým. Mečouni se začali prosazovat kombinační hrou. Bayreuth začal více faulovat a z toho resultovaly přesilovky. Ve 23. minutě prostřelil vše co stálo v cestě Michal Průcha. Vzápětí však Hurricans kontrovali kontaktní brankou Maxmiliana Müllera.O osudu zápasu se rozhodlo mezi 32. a 36. minutou. V té době nasázeli Plzeňané domácím tři branky (Ondřej Krpal,Ondřej Malý, Dan Krásný). Německý tým sice po páté brance opět udeřili a opět to byl Müller, ale tříbrankový náskok hosté v pohodě do konce třetiny uhlídali.

V poslední části domácí fyzicky odpadli. Z části i proto, že v závěru 2. třetiny museli odolávat pětiminutové přesilovce Plzně po faulu Seibela na Ondřeje Benedikta. Přesilovku Mečouni nevyužili zato si zastříleli právě v poslední třetině. Navyšující skóre po brankách Jiřího Benedikta, opětovně Michala Průchy, Petra Gřonky a Jaroslava Kejře uzavřel desátou trefou Lukáš Hofmeister. Tečku za utkáním dal tři vteřiny před koncem domácí Müller, který tak zkompletoval svůj hat-trick.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.