Přesvědčivá výhra nad Ústím posílá Plzeň do play-off

Přesvědčivá výhra nad Ústím posílá Plzeň do play-off Plzeňští hokejbalisté dokázali v 19. extraligovém kole na svém hřišti porazit Ústí nad Labem a mají jistotu postupu do play-off. Na výhře 5:2 se nejvíce podílel dvěma trefami Michal Slanec. O další přesné zásahy se postarali Adam Vágner, Michal Průcha a Ondřej Kejř.

17.03.2012 | Marek Chlupatý
19.kolo, sobota 17.3.2012
HBC Plzeň - Ústí n. Labem  5:2  (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 13:51 Slanec (Vágner, O. Kejř), 20:40 Vágner (Kadaně, O.Kejř), 21:48 Slanec (O.Kejř), 34:57 Průcha (Vágner, O.Kejř), 43:40 O.Kejř (Průcha) - 32:35 Růžička (Štěpánek), 42:41 Štěpánek (Kváš, Růžička).
Rozhodčí: Florian, Koskuba. Vyloučení: 13:16. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 41.
Střely na branku: 21:16. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2.
HBC Plzeň: Semera - Kadaně, Hofmeister, Kavalír, Slanec, Edl, peroutka, Beránek - Průcha, Lendl, O.Kejř - Regner, Vágner, J.Benedikt - J.Kejř, Polívka, Valenta - O.Benedikt, Ondra, Liška.
Ústí n. Labem: Hruška - Růžička, Rezek, Jirava, Kváš - Štěpánek, Kotlík, Hubený, Soukup, Plachý, Bím, Baxa.

Domácí hokejbalisté chtěli hned v úvodu utkání s Ústím nad Labem ukázat, kdo je v plzeňské hale pánem. Měli herní převahu, jenže nedokázali ji přeměnit v brankovou radost. Skóre otevřel až v čase 13:51 Michal Slanec, když byl dokonale pohotový v předbrankovém prostoru. Za stavu 1:0 šly oba týmy poprvé do kabin.

V druhém dějství se Západočeši dočkali navýšení náskoku, naopak hosté se vinou častých vyloučení dostali úplně z tempa. Nejprve v 21. minutě zvýšil na 2:0 Adam Vágner, o minutu později přidal třetí zásah znovu Michal Slanec. Domácí gólman Semera příliš práce neměl.

Elba zdramatizovala zápas až v 33. minutě, když se prosadil Miroslav Růžička. Drama však trvalo jen chvíli, na 4:1 totiž upravil Michal Průcha, který se dočkal zasloužené odměny za svou aktivitu. Již v předchozím průběhu htry měl několik dobrých příležitostí. Ústí přece jen ještě zazlobilo, v konci 43. minuty skóroval Jan Štěpánek. Utkání však skončilo výsledkem 5:2. Zasloužil se o to Ondřej Kejř, který korunoval svůj výborný výkon. Podílel se totiž na všech trefách domácího celku.

Fotografie ze zápasu

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.