Plzeň se protrápila k první výhře nad Kertem

Plzeň se protrápila k první výhře nad Kertem První čtvrtfinálové utkání Plzně s pražským Kertem přineslo velké drama. Plzeňští sice brzy vedli, ale poté soupeř otočil a domácí tým tahal dlouhou dobu za kratší konec. Přestože měli Západočeši více ze hry, nemohli se prosadit. Výborného Gerlicha propálil až tři minuty před koncem Adam Vágner. Rozhodující branku v prodloužení pak vsítil Ondřej Kejř.

09.04.2011 | Marek Chlupatý
ČF1, sobota 9.4.2011
HBC Plzeň - Kert Park Praha  3:2p  (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7:48 Roušal (Benedikt), 42:17 Vágner (Komanec, O. Kejř), 46. O. Kejř (Kadaně) - 14:43 Bošák (Skalický), 25:33 Plzák.
Rozhodčí: Prudík, Černý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 140. Střely na branku: 30:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HBC Plzeň: Semera - Kadaně, Bezděk, Juráček, Kavalír, Edl, Beránek, Chowaniec - O. Kejř, Vágner, Roušal, Benedikt, Lendl, Průcha, J. Kejř, Komanec, Arnet.
Kert Park Praha: Gerlich - Rozenberg, Michetsläger, Pavlík, Toula, Skalník, Pospíšil - J. Kruček, M. Kruček, Lev, Plzák, Kuna, Bošák, Lívanec, Hradecký, Skalický, Abraham.

První minuty utkání se odehrály v nevídaném tempu, kdy se hra přesouvala ze strany na stranu a oba gólmani museli být maximálně pozorní. Vysoké tempo vyhovovalo domácímu rychlíkovi Adamu Roušalovi, který v 8. minutě otevřel skóre. A stejný hráč mohl poslat Plzeň do dvoubrankového vedení, jenže v souboji tváří v tvář nepřekonal výtečného Gerlicha. Protože Západočeši nezužitkovali ani další příležitosti, přišel těsně před pauzou trest. Po nedůrazném vyhození Juráčka zachytil míček Skalický a na Iva Bošáka zbyla jednoduchá úloha doklepnout míček do odkryté poloviny branky.

V prostředním dějství byla hra naprosto vyrovnaná, hosté hráli agresivně a v plné rychlosti, domácí nepouštěli do soustavnějšího tlaku. Plzeňané znervózněli a dělali chyby. Jedna z nich nezůstala bez dalšího potrestání. Ve vlastním oslabení změnil skóre na 1:2 Lukáš Plzák, který sice dal branku několik vteřin po odpískání, ale rozhodčí ji uznali. Domácí se pak dlouho nemohli vzpamatovat a vytvořit si vážnější příležitost.

Také ve třetí třetině Kert výborně bránil a střely, které nezablokovali obránci, s přehledem chytal Gerlich. Největší příležitost měl Kadaně, jenže trefil jen boční tyč. Ke vší plzeňské smůle neudržel nervy na uzdě Roušal a za potyčku obdržel osobní trest do konce utkání. Přesto dokázali hráči HBC Plzeň vyrovnat. V přesilové hře se z dálky přesně trefil Adam Vágner. To bylo v čase 42:17. Ve zbývajících vteřinách základní hrací doby se již skóre nezměnilo a rozhodnout muselo prodloužení či případná samostatná střílení.

Z nastavení se odehrálo jen čtyřiadvacet vteřin, poté se míček dorazil ke zcela volnému Ondřeji Kejřovi a ten nedal Gerlichovi šanci. Plzeň se tak mohla radovat z vydřené výhry.

Fotografie ze zápasu

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.