Plzeň proti Letohradu v důležité bitvě o play-off vybojovala tři body

P L Z E Ň - První utkání po zimní pauze začalo lépe pro HBC Plzeň, který se ujal už v první třetině dvoubrankového vedení a to už do konce zápasu nepustil. V takzvaném zápase „o šest bodů“ se hattrickem zaskvěl Ondřej Benedikt, zbylé branky domácích přidali Michal Průcha s Janem Majerem.

09.03.2013 | Marek Kratochvíl
19.kolo, sobota 9.3.2013
HBC Plzeň - Letohrad  5:2  (2:0, 0:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 14. Průcha (Regner), 15. O. Benedikt, 31. O. Benedikt (Malý), 34. O. Benedikt, 36. Majer (Malý) – 31. Svoboda (Kormunda), 42. Svoboda (Kormunda).
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 35:16. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
HBC Plzeň: Marek (Ulč) – J. Benedikt, Zeman, Edl, Slanec, Peroutka, Hofmeister, Malík – Liška, J. Kejř, Zrna,Průcha, O. Kejř, Regner, Malý, O. Benedikt, Krásný, Gřonka, Majer
Letohrad: Šimara – Friml, Urban, Adamec, Krejsa – Furik, Červinka, Halbrštát, Kormunda, Lux, Minařík, Mlejnek, Protzner, Rail, Svoboda, Grund, Voleský

První třetina začala vyrovnaně z obou stran, ale po chvíli se začali více tlačit před branku domácí. Většinu střel však dokázal Šimara pokrýt a hosté se ubránili i v prvním oslabení, které přišlo po faulu Červinky v osmé minutě. Plzeň navíc hned vzápětí nastřelila tyčku letohradské branky a vzrůstající tlak zákonitě vyústil ve vedoucí branku, kterou po přihrávce Regnera zaznamenal přesnou ranou od modré Michal Průcha. Domácí ale nepolevili a hned vzápětí skórovali podruhé, když se přesnou střelou prosadil Ondřej Benedikt.

Do druhé části vstoupili Západočeši dvouminutovým oslabením po zákroku ze závěru první třetiny, to ale ubránili a sami mohli při vlastní přesilovce navýšit své vedení. Šimara však dokazoval, že se v reprezentačním týmu neocitl náhodou a když už na balonek nedosáhl, pomohla mu opět branková konstrukce. Následovalo ještě několik dalších vyloučení na obou stranách, chvíli se hrálo ve čtyřech a domácí měli k dispozici i nestandardní početní výhodu čtyř proti třem, do druhé sirény už ale diváci v plzeňské hokejbalové hale, kterých dorazilo kolem šedesáti, žádný gól neviděli.

Na začátku třetí části se naopak ostrými nešetřilo. Po čtyřiačtyřiceti sekundách se o třetí branku Plzně a svoji druhou v utkání postaral parádní ranou Ondřej Benedikt, ještě v závěru první minuty po pauze ale dokázal snížit Jakub Svoboda, kterému asistoval ex-plzeňský Pavel Kormunda. Západočechy inkasovaná branka nijak nepoznamenala a vzápětí se vrátili do tříbrankového vedení. Střelcem branky nebyl nikdo jiný než Ondřej Benedikt, který tak zkompletoval svůj hat-trick. Hosté se navíc nevyvarovali dalších vyloučení a Plzeň udeřila popáté. Přesilovku zužitkoval přesným zakončením mezi nohy hostujícího gólmana Jan Majer. Hosté sice ještě jednou přispěchali s odpovědí, opět po ose Pavel Kormunda – Jakub Svoboda, nějaký dramatický závěr z toho ale nebyl.

Plzeňané si závěr pohlídali a víceméně pohodlně dovedli utkání do vítězného konce po výsledku 5:2.

Ohlasy po utkání

Martin Kovářík (Plzeň): "My jsme se na ten zápas dlouho připravovali, protože jsme věděli, že pro nás bude na jaře klíčový. Začátek byl trošku nervózní a soupeř měl lepší pohyb na hřišti, ale pak jsme se dostali do tempa a dali dva důležité góly. Byli jsme lépe připravení než soupeř a dokázali jsme to zužitkovat. Co se týká Ondřeje Benedikta, on akorát předvedl to, na co má. Pokud se bude nadále plně soustředit na svůj výkon, může jej zopakovat v každém zápase."

Kamil Mlejnek (Letohrad): "Plzeň rozhodně nemá být na své současné pozici. Dneska nás přehráli naprosto ve všem. Byli rychlejší, důraznější, stříleli z každé pozice. Naopak my jsme to zbytečně tahali. Plzeň vyhrála naprosto zaslouženě."

Fotografie ze zápasu

Plzeň vs. Letohrad 1 Plzeň vs. Letohrad 2 Plzeň vs. Letohrad 3
Plzeň vs. Letohrad 4 Plzeň vs. Letohrad 5 Plzeň vs. Letohrad 6

Chtěli jsme víc než bronz, ale postupem času ho všichni oceníme, říká Lukáš Kopal

Plzeňští junioři o minulém víkendu zakončili letošní ročník na třetím místě. Sezónu měli skvěle rozehranou a po základní části byli na čele tabulky skupiny Západ. Do play off se pak dostali přes předkolo a došli až do semifinále. Za celou cestou za bronzovou medailí se ohlíží Lukáš Kopal, který patřil v Extralize juniorů k nejzkušenějším.