Plzeň jasně převálcovala nováčky z Rakovníku

Plzeňští hokejbalisté netradičně v neděli přivítali hráče Rakovníku a byla taková předčasná vánoční nadílka. Plzni se povedlo skórovat hned devětkrát, když sedm branek padlo během sedmi početných výhod. Hattrick v zápase zaznamenali Adam Vágner a Michal Průcha.

06.11.2016 | Jakub Vais
12.kolo, neděle 6.11.2016
HBC Plzeň - Rakovník  9:0  (3:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Vágner (J. Benedikt), 8. Vágner (Švarc), 10. Průcha (Valenta), 16. Vágner (Průcha, J. Benedikt), 17. Kolařík (Vágner, Průcha), 18. O. Benedikt (Vodrážka), 19. Pauer (Průcha), 35. Průcha (Vágner, Valenta), 44. Průcha (Malý, Gřonka).
Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: 3:6. Využití: 6:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 31:. Průběh utkání: 9:0.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Průcha, Kavalír, O. Benedikt, Vodrážka, Vágner, Pokorný, Davídek – Malý, Benedikt, J. Benedikt, Valenta, Kunzmann, O. Kejř, Gřonka, Kolařík, Švarc, Pauer, Kastner.
Rakovník: Gerlich (16. – 19. Solar) – Pospíšil, Pechanec, O. Tvarůžek, Suchý, Sunkovský, Hnízdil – M. Sýkora st., Polívka, M. Tvarůžek, Eitler, Myslivec, Hradecký, M. Sýkora ml., Martínek, Bakalár, Schierl.

Plzeňští hokejbalisté přivítali Rakovník a hned od začátku se snažili diktovat tempo hry. To se mečounům dařilo a gólman Rakovníku Gerlich byl v permanenci. Už v polovině třetí minuty šli domácí do vedení, když v signalizované výhodě napřáhl ke střele Adam Vágner a překonal vše před sebou. Za necelé dvě minuty se do velké šance dostal uzdravený útočník Marek Švarc, jenže prosadit se nedokázal. V polovině úvodního dějství se mohli domácí radovat znovu, po vyhraném vhazování pálil od modré znovu Vágner a byl z toho druhý zásah. Uběhly dvě minuty a bylo to už o tři branky, to se totiž prosadil další obránce Michal Průcha. Plzeň hýřila aktivitou v první části, naopak hosty pustila prakticky jen k jedné pořádné střele, která však pro Kráčinu byla jako zákusek po nedělním obědě.

Druhá část, to byl opět plzeňský koncert v přesilových hrách. Hned po pauze si domácí zahráli přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval Adam Vágner, jenž zapsal hattrick a na plochu přiletěla nejedna pokrývka hlavy. O minutu později Adam Vágner vybídl ke skórování Kolaříka, který mířil přesně. Hosté dělali zbytečné fauly, což domácí trestali. Za další minutu se trefil Ondřej Benedikt a necelých šedesát vteřin dělilo i další přesný zásah z hole Jaroslava Pauera. Domácí měli i další šance, jenže Například kapitán Kejř trefil jen tyčku téměř prázdné branky.

Skvělý nástup měli domácí i do poslední části, když další přesilovou hru využil po střele od modré Michal Průcha už v osmý zásah. Tempo hry po brance domácích opadlo, čehož se pokoušeli využít hosté alespoň v čestný zásah a Kráčina se musel hodně snažit, ale povedlo se mu odolat všem pokusům. Zřejmě největší šanci měl Martínek, jeho rána z mezikruží skončila na betonu plzeňského gólmana. Necelé čtyři minuty před koncem přišla pro domácí sedmá možnost zahrát si přesilovou hru, která opět skončila gólem. Sedmý zásah v při nerovnovážném počtu hráčů přidal Michal Průcha, pro kterého to znamenalo kompletaci hattricku.

Ohlasy po utkání

Michal Edl, trenér Plzně: „Snažili jsme se na trénincích dostat do hráčů pozitivní motivaci a snahu tvořit. Trochu jsme přehodili naše útočné formace, ale pomohl i návrat Marka Švarce, který se už snad dal dohromady. Točili jsme tři útoky, hráli jsme kompletní, což byla další výhoda. Věnovali jsme se přesilovkám, snad to bylo vidět a přineslo to ovoce. Když budeme čelit silnějším soupeřům, tak to bude složitější, ale věřím, že to takhle bude fungovat i do budoucna.“

Fotografie ze zápasu

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.