Plzeňští na domácím hřišti porazili Letohrad a zapisují si důležitou výhru

Utkání s Letohradem v domácím prostředí se plzeňským hokejbalistům vydařilo. Mečouni vstoupili do zápasu skvěle, když v první třetině vsítili během necelých dvou minut tři branky. Ve druhé části hry Letohradští jedním gólem snížili, ve třetí patnáctiminutovce si ale Plzeň vítězství pojistila a získala důležité tři body.

30.10.2021 | Markéta Peclová
9. kolo, sobota 30.10.2021
HBC Plzeň - Letohrad  5:2  (3:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Galla (Vobruba), 11. Kejř (Miksan), 11. Štípek (Vobruba, Pavlečka), 44. Miksan (Hurt), 45. Pokorný (Benedikt, Hurt) – 24. Macháček, 45. Bureš (Halbrštát, Faltus).
Rozhodčí: Musil, Gráca. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Chramosta, Hanuš (C), Pokorný, Poláček, Štípek, Ulč (A) – Benedikt, Galla, Gřonka, Hurt, Kejř, Krch, Majer, Miksan, Pavlečka, Reiser, Vinter, Vobruba (A)
Letohrad: Novák (Sterenčák) – Adamec (A), Anýž (A), Bureš, Dostál, Hejtmánek – Bogdány, Faltejsek, Faltus, Halbrštát (C), Hubálek, Levý, Macháček, Rozlílek, Tobiáš

Do utkání vstoupili lépe Plzeňští, kteří v úvodu několika pokusy prověřili letohradského brankáře. Na chvíli zahrozili také hosté, Kráčina situaci zvládl. V polovině první třetiny měl velkou příležitost Hurt, kterého před brankou našel Chramosta, ale plzeňský útočník se neprosadil. To ho ale dlouho mrzet nemuselo, jen o pár vteřin později už se plzeňští hokejbalisté radovali.

První střelou z levé strany Michal Galla neuspěl, následně dostal míček od Vobruby a zamířil do poloprázdné branky. Krátce poté rozvlnili mečouni letohradskou síť podruhé. Miksan nahrál před branku Ondřeji Kejřovi, který z těsné blízkosti překonal Nováka. Neuběhla ani minuta a letohradský gólmana znovu inkasoval. První branku v extralize mužů vsítil z prostoru před bránou David Štípek. Letohradští neměli svou chvíli, vzápětí nabídli domácím přesilovou hru. Ranou z levé strany se blýskl Poláček, ale tentokrát balonek v kleci neskončil.

Na začátku druhé části hry měli Západočeši k dispozici další početní výhodu, ale nikdo se v ní neprosadil. Na trestnou lavici byl poté poslán i plzeňský hráč, ani Letohrad vyloučení nepotrestal. Letohradští plzeňského strážce klece překonali o chvíli později, když byl před brankou pohotový Michal Macháček a poslal míček za záda ležícího Kráčiny. Hosté měli možnost snížit ještě v přesilových hrách, ale v prostředním dějství už žádný gól nepadl.

Početní výhodu Letohradští dohrávali na začátku třetí třetiny, v jejím závěru se dostali do velké šance, ale Kráčina míček udržel ve své moci. Dvířka na trestnou lavici se poté otevírala často, gólovou příležitost si v nich ale týmy nevytvořily. Minutu a půl před koncem základní hrací doby odvolal Letohrad gólmana a zkoušel hrát v šesti. To se ale hostům nevydařilo, Jan Miksan s míčkem utekl a dopravil ho do prázdné klece.

V poslední minutě šli ještě Plzeňští do tří a Letohrad snížil ve dvojnásobné přesilové hře. K tyči obdržel balonek Tomáš Bureš a poslal ho za záda Kráčiny. To ale ještě nebylo všechno. Jen pět vteřin před koncem utkání překvapil hostujícího brankáře David Pokorný, který upravil na konečný výsledek 5:2. Plzeňští si tak po delší době zapisují důležité tři body.

Bylo jen štěstí, že jsem góly dal já, je skromný po postupu do semifinále David Slezák

Plzeňští junioři už o víkendu zahájí na domácím hřišti semifinále. Do této série vyřazovacích bojů jim výrazně pomohl David Slezák, který ve čtvrtfinále vsítil většinu gólů mečounů. Navíc se na hřiště vrátil po nemoci a předchozí sérii musel vynechat. Nyní bude chtít ve skvělé formě pokračovat v dalších soubojích, na které zve také fanoušky.