ČF3, sobota 26.4.2014
Hradec Králové - HBC Plzeň  0:6  (0:1, 0:5, 0:0)
Branky a nahrávky:Pauer ( Kunzmann ), Vít ( Švarc ), Švarc ( Pauer ), Hanuš ( Vít ), Kunzmann ( Davídek ), Švarc ( Hanuš, Vlasák) Rozhodčí: Koskuba, Žák Vyloučení: 11:7 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 25 Střely na branku: 16:36 Průběh utkání: 0:6
HBC Plzeň: Návara - Hanuš, Bláhove, Davídek, Vodrážka - Vít,Švarc,Hnízdil - Kunzmann, Tymr, Vlasák - Novický L., Pauer

K odvetným zápasům na hřiště Hradce Králové jsme kvůli nemocím, zraněním a neúčasti hráčů Litic, vyrazili pouze s 12 hráči do pole. Naším cílem bylo sérii ukončit, nejlépe hned v sobotu. Povedlo se a nakonec docela jednoznačně, což asi čekal málokdo. Domácí se ovšem vůbec nepokusili nějak změnit styl a i na domácím hřišti nastoupili s obrannou a vyčkávací taktikou. Od začátku jsme měli převahu a vstřelili jsme i rychlý gól, což nám také pomohlo držet vývoj zápasu ve svých rukou. Pouze na konci první třetiny Hradec ohrozil naši branku v jediné své nebezpečné činnosti - v přesilovce. Hned na začátku druhé části se nám ale podařilo vstřelit uklidňující druhý gól a od té doby jsme utkání jasně dominovali. Do konce třetiny jsme přidali ještě 4 góly a třetí třetinu - náročnou hlavně na psychiku, abychom neopláceli ataky a fauly frustrovaných domácích- jsme zvládli také výborně. Měli jsme ještě spoustu dalších šancí, ale další branku už jsme nevstřelili. Za přístup k utkání a předvedený výkon si zaslouží pochvalu všichni hráči, krásný gól vstřelil Kunci, do šancí se dostával Ovi, dobrou práci odvedli před brankou i Láďa, Luky a Kuba Vlasák. Pro obránce bylo těžké netlačit se do útoku, když to soupeř dovoloval, ale právě disciplína - jak herní (držet si svoje posty a plnit si svoje úkoly na hřišti), tak co se týká trestů, bude velmi důležitá v semifinále proti Vsetínu, který bude směrem dopředu mnohem nebezpečnější než Hradec. Tři hvězdy utkání: třetí hvězda - JIŘÍ NÁVARA - pro brankáře těžké utkání hlavně pro psychické stránce, kdy na vás skoro nic nejde a pak nesmíte pustit gól z ojedinělé šance. Jirka to zvládl výborně hlavně na konci první třetiny při přesilovce domácích a v dalším průběhu zápasu nedovolil domácím ani čestný úspěch a připsal si nulu. Druhá hvězda - JAROSLAV PAUER - výborný pohyb, bojovnost, střelba, krásná individuální akce s parakotoulem a důležitý první gól, to byl Jardovo zápas v Hradci. První hvězda - MAREK ŠVARC - po celý zápas připravoval spoustu šancí spoluhráčům, hodně si chodil pro míček a rozehrával útočné akce, k tomu přidal dva góly a při každém svém střídání byl na hřišti vidět, proto se stal HVĚZDOU VÍKENDU.

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.