Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Střelecká nemohoucnost pokračuje, s Ústím jen bod

Střelecká nemohoucnost pokračuje, s Ústím jen bod Poslední utkání extraligového podzimu mělo pro Plzeň přes velký tlak dlouho nepříznivý vývoj. Až ve třetí části se podařilo konečně vyrovnat Adamu Vágnerovi a dovést zápas alespoň do samostatných střílení. V těch ani jeden střelec v plzeňském dresu neuspěl, naopak hosté proměnili oba své pokusy a odváží si dva body. Plzeňané opět doplatili především na svou střeleckou nemohoucnost.

28.11.2010 | Jakub Vais
15.kolo, neděle 28.11.2010
HBC Plzeň - Ústí n. Labem  1:2ss  (0:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 35:30 Vágner (Chowaniec) - 12:59 Hubený, rozh. sam. stř. Hubený.
Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 32:26.
HBC Plzeň: Semera (Větrovský) - Kadaně, Edl, Slanec, Kavalír, Juráček, Beránek - Benedikt, Komanec, Kejř - Regner, Vágner, Zeman - Průcha, Arnet, Chowaniec - Krásný.
Ústí n. Labem: Hruška (Banda) - Růžička, Kváš, Nedbal, Švanda, Obdržálek, Votrubec - Soukup, Štěpánek, Jírava, Hubený, Prášek, Petružálek, Baxa, Bím, Pilař.

Hned v úvodu utkání si vytvořili hráči z Ústí nad Labem velkou šanci. Míček odražený od zadního mantinelu ale nikdo z hráčů Elby do branky nedotlačil. Poté diváci viděli podobně jako v sobotním zápase s Mostem spoustu šancí domácích, ovšem bez gólového vyvrcholení. Největší příležitost ke skórování přinesla přesilovka v 9. minutě, když se Radek Komanec ocitl osamocen před úplně odkrytou brankou, ovšem přestřelil. Do vedení se tak paradoxně dostala ve 13. minutě Elba. Obrovskou chybu při rozehrávce udělal brankář Semera, poslal míček přímo na hůl Michala Hubeného a ten nezaváhal. V závěru třetiny byl po tvrdém střetu u mantinelu odváděn za pomoci spoluhráčů do kabin Zeman, byl to už druhý zraněný hráč Plzně, už dříve kvůli zranění ruky odstoupil kapitán Martin Kadaně.

Začátek druhé části přinesl přesilovku, za sekání putoval na trestnou lavici ústecký kapitán Jan Štěpánek. Plzeňané si však mnoho příležitostí nevytvořili. V dobré pozici byl jen smolař dne Komanec, ale přihrávku Průchy nezachytil. Šanci si poté vypracovali také hosté, Prášek našel před brankou nepokrytého Soukupa, který ale nezakončil. Pro Plzeň mohlo být zle ve 24. minutě. Nejprve šel na trestnou lavici Vágner a za několik vteřin ho následoval Průcha. Jenže jediná akce, která stojí za zmínku, byla ta, kterou vytvořil Růžička, střela mu však vůbec nesedla. Na konci druhé periody šel na trestnou hostující hráč Prášek a do obrovské šance se dostal u zadní tyče stojící Michal Edl, ovšem napodobil svého parťáka Komance, když netrefil odkyrtou branku.

Také ve třetí části pokračoval nápor Plzeňanů, ti neustále pálili a Ústečtí jejich střely blokovali. Velkou šanci si vytvořil Marián Juráček, když šel sám na branku, ale míček ve zlomovém okamžiku nechal za sebou. K ráně z druhé vlny se ještě dostal Průcha, míček skončil v lapačce gólmana Hrušky. Branka Plzně přece jen přišla, po přihrávce Chowaniece se trefil Adam Vágner. Ústí dostalo šanci jít znovu do vedení ve 40. minutě, když byl vyloučen Slanec. Jenže přesilovka netrvala dlouho, hráči Elby špatně střídali a stav sil na ploše se vyrovnal. V posldních minutách už mnoho šancí k vidění nebylo a další branka už nepadla.

Rozhodnout tedy musela samostatná střílení. Jako první jeli hosté. Hubený zkoušel blafák do bekhendu a byl úspěšný, když se míč svezl do branky po zádech gólmana Semery. Za Plzeň šel na nájezd Petr Chowaniec, z těžkého úhlu trefil jen betony gólmana Hrušky. Jako druhý jel za Ústí Soukup a proměnil. Na Ondřeje Kejře zbyla těžká pozice, jeho blafák do bekhendu byl výborný, ale trefil jen tyčku. Druhý bod navíc tedy putuje do Ústí nad Labem.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv