Plzeň udolala Most díky jediné brance Jana Beránka

Plzeň udolala Most díky jediné brance Jana Beránka V zápase 14. kola se v hale na Košutce utkali dva sousedé v tabulce, Plzeň a Most. Z8pas nabídl přes celou řadu příležitostí na obou stranách a atraktivní kombinace pouze jedinou branku. Tu vstřelil v 37. minutě obránce Jan Beránek. Všechny body zůstaly v Plzni také díky povedenému výkonu gólmana Tomáše Semery.

27.11.2010 | Jakub Vais
14.kolo, sobota 27.11.2010
HBC Plzeň - Most  1:0  (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36:54 Beránek (Arnet).
Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 38:18.
HBC Plzeň: Semera - Kadaně, Slanec, Kavalír, Edl, Beránek - Benedikt, Komanec, O.Kejř, Regner, Vágner, Chowaniec, Juráček, Zeman, Průcha, Arnet, Krásný.
Most: Brém - Čížek, Zahradník, Zíka, Pospíšil, Senft - Málek, Hulín, Kypet, Poláček, Koudelka, Švancar, Procházka, Lipert, Pohl.

Ještě před samotným začátkem utkání se v hokejbalové hale odehrál slavnostní okamžik. Předseda klubu HBC Plzeň Josef Kadaně a předseda oblastního svazu hokejbalu Patrik Kříž poblahopřáli k životnímu jubileu Jířímu Kurtovi, dlouholetému funkcionáři, trenérovi a rozhodčímu, který na začátku listopadu oslavil sedmdesáté narozeniny.

Hned od prvního vhazování bylo jasné, že na hřišti se bude odehrávat lítý boj o každý metr prostoru. První střelu vypálil na mosteckého gólmana Bréma Michal Průcha, soupeř kontroval v přesilové hře při vyloučení Chowaniece, ale oba brankáři byli připraveni. V samostatném nájezdu na Semeru neuspěl ani Kypet, když ani natřikrát neprocpal míček přes jeho betony. Plzeň mohla zahrozit v početní výhodě, ale tu v 11. minutě sehrála velmi špatně a žádnou příležitost si nevypracovala. Až těsně před sirénou se musel Brém mít znovu napozoru. Nejprve jej v samostatném úniku ohrožoval Benedikt a poté chytil dvě střely Radka Komance.

V úvodu druhé části měli Západočeši další šanci na skórování, naskytla se jim možnost zahrát si 50 vteřin přesilovku 5 na 3. I přes spoustu střel žádná neskončila v brance. Pak si vytvořili příležitosti Mostečtí, ale Procházkovi, který šel sám na branku, míček na poslední chvíli vypíchnul Juráček. Oba gólmani se nenudili a předváděli výborné zákroky. Navíc měli oba maskovaní hráči také notnou dávku štěstí. Benedikt v úniku trefil břevno a odražený míček poslal Komanec do tyčky.

Most se na začátku třetí části ubránil početní výhodě a dokonce zahrozil. Lipert již dostával přihrávku, ale Beránek se včas vrátil. Nakonec až čas 36:54 znamenal první změnu skóre. Arnet poslal přihrávku na hranici kruhu, odkud vypálil tvrdou a přesnou střelu Jan Beránek a plzeńský bek se mohl radovat z druhé letošní trefy. Následovaly další střelecké pokusy na obou stranách, ale zvětšoval se tlak hostujícího Penta. Když pak přesně tři minuty od vstřelené branky putoval na trestnou lavici Radek Komanec a za několik vteřin musel jít trest za špatné střídání odpykat Petr Chowaniec, Most vycítil jedinečnou příležitost vyrovnat a vzal si oddechový čas. Proti všem plánům však stál výtečný Semera. Vytěsnil střelu Švancara i další pokusy. Naopak po návratu druhé vyloučeného Chowaniece se právě on dostal do gólové příležitosti, v leže ale míček do branky neumístil. Hosté to zkusili půl minuty před koncem v šesti, ale ani při výhodě jednoho hráče navíc se skóre už nezměnilo. Tomáš Semera si připsal třetí čisté konto v sezóně a tým se mohl radovat z dalšího cenného vítězství.

Fotografie ze zápasu

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.