Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

V dubnu 2023 vyšly tyto články:

1.4.Mečouni zvládli náročný souboj s Kladnem, radují se potřetí v řaděPLZ - KLA 3:2, 20.kolo | Markéta PeclováO prodloužení vítězné série bojovali mečouni na domácím hřišti s Kladnem. Na začátku utkání se jim podařilo otevřít skóre, pak byli úspěšnější hosté a stav otočili. Ve třetí třetině ale skončily míčky jen v hostují brance. Do těsného náskoku šli mečouni ke konci zápasu a výhru ani v těžkém závěru už nepustili. Foto: HBC Kladno
3.4.Hodnocení víkendu: Áčko má důležité body, minipřípravka uspěla na silně obsazeném turnajiRedakceO prvním dubnovém víkendu se v domácí Precol Aréně představili pouze mužské celky. Zatímco A-tým těsně porazil Kladno, B-tým nejtěsnějším rozdílem prohrál s Berounem. Extraligový celek navíc díky vítězství přeskočil v tabulce Prachatice. Ostatní celky hrály své zápasy na hřištích soupeřů. Dorost a starší žáci měli téměř totožný průběh zápasu, nakonec oba týmy přivezly tři body. Pochvalu si vysloužila minipřípravka za výkon na turnaji v Hostivaři.
5.4.Reprezentační týmy U16 a U18 se sejdou ve Svitavách, o šampionát zabojuje desítka mečounůTomáš MajerReprezentační cyklus mládežnických reprezentací směruje do závěrečné fáze. Výběry U16 a U18 se ve čtvrtek a v pátek sejdou ve Svitavách, kde budou reprezentanti bojovat o zvýšení šancí pro konečnou nominaci na juniorský šampionát v Liberci.
6.4.Plzeň poměří síly s vítězem základní části, na Velký pátek se utká s Kert ParkemMarkéta PeclováK poslednímu venkovnímu zápasu v základní části vyjedou mečouni v pátek na Lužiny, kde se utkají s Kert Parkem. Plzeňští se pokusí vítěznou sérii natáhnout, proti Pražanům je ale nečeká nic lehkého. Kert Park v jarní části ještě neprohrál, o první bod přišel až v minulém duelu. Utkání bude vysíláno živě na YouTube.
8.4.Dlouhé oslabení srazilo mečounům vaz. Překvapení se na hřišti Kert Parku neurodiloKER - PLZ 5:2, 21.kolo | RedakceK předposlednímu utkání v základní části vyrazili mečouni na půdu pražského Kertu. Extraligový šampión graduje formu před play-off. Mečouni tohle pocítili ve druhé třetině, ve které domácí čtyřmi brankami rozhodli zápas. Pražané hráli přes dvě minuty dlouhou přesilovku pěti proti třem a slavili dvakrát. Díky dobrému výkonu Petra Kráčiny a vzedmutí ve třetí třetině ale mečouni nedopustili debaklové skóre a favoritovi vzdorovali až do samotného konce, kdy první extraligový gól vstřelil Matěj Deja.
11.4.Hodnocení víkendu: A-tým potrápil Kert Park, B-tým a dorost se doma radovalyMarkéta PeclováO velikonočních svátcích pokračovaly hokejbalové soutěže. A-tým vyjel na Lužiny, kde bojoval s Kert Park, ale domů si žádné body nepřivezl. B-tým v Precol Aréně dohnal ztrátu a porazil České Budějovice. S českobudějovickým celkem se před svými fanoušky potkal také dorost, který rovněž získal tři body.
13.4.Můj návrat byl takový impuls, stále jsem byl v laufu z titulu, říká Martin KunzmannMarkéta PeclováPo návratu ze Švýcarska vstoupil Martin Kunzmann do letošní sezóny jako kapitán týmu. Z Grenchenu si přivezl dvě zlaté medaile a stal se výraznou posilou mužstva. V podzimní části ho postihlo zranění, ale hned jak to šlo, vrátil se zpět na hřiště. Nyní se těší na derby s Dobřany a chce zakončit základní část vítězstvím.
14.4.Základní část uzavře regionální derby. Na Košutku přijedou DobřanyRedakceV polovině dubna Plzeňský A-tým uzavře základní část extraligy v ročníku 2022/23. V závěrečném kole budou svěřenci Michala Edla hostit Dobřany. Plzeňané si budou chtít pojistit 10. příčkou, jejich sobotní soupeř stále živí naději na play-off. Derby tak bude mít o náboj postaráno. Mládežnická družstva a B-tým vyjedou mimo Plzeň.
15.4.Mečouni uspěli v západočeském derby, základní část zakončili vítězněPLZ - DOB 3:1, 22.kolo | Markéta PeclováV posledním kole základní části přivítali mečouni na domácím hřišti Dobřany. Hosté se dostali do vedení v šesté minutě a náskok drželi až do začátku třetí části. Ta se ale plzeňským hráčům vydařila skvěle, v úvodu srovnali a necelé tři minuty před koncem skóre otočili, poté se prosadili ještě jednou a vybojovali další výhru.
18.4.Hodnocení víkendu: Áčko s dalším vítězným obratem, dorost uspěl na KladněTomáš MajerA-tým o víkendu zakončil základní část. Mečouni potvrdili jarní zlepšení další výhrou. Tři body proti Dobřanům se zrodili ve třetí třetině. B-tým neuspěl na půdě druhého týmu tabulky, Suchdol udělal velký krok k vítězství hned v první části. Celky dorostu a mladších žáků dovedly své zápasy do samostatných střílení. Dorostenci v nich uspěli a zvítězili na půdě lídra tabulky. Další vítěznou čárku si připsali také starší žáci. FOTO: Martin Halíř.
21.4.A-tým má volno, B-tým završí základní část, doma zahrají MŽTomáš MajerŠatny plzeňského A-týmu a dorostu budou o víkendu bez obvyklého ruchu, oba týmy mají volno. Plzeňskému Áčku začíná play-down až příští víkend. Jejich mladší kolegové z B-týmu naopak uzavřou základní část na půdě Blatné. Mečouni budou chtít podruhé v řadě vyzrát na vedoucí celek. V žákovských kategoriích uvidíme dvojboj Plzně a Třemošné.
25.4.Hodnocení víkendu: Žáci porazili Třemošnou, B-tým podlehl lídroviTomáš MajerPlzeňské Áčko a dorostenci o víkendu užívali hokejbalového volna. Naopak B-tým a starší žáci odehráli poslední zápasy základní části. Béčko se představilo na půdě Blatné, prvoligového lídra. Po gólově bohatém úvodu převzali iniciativu domácí a dovedli zápas do vítězného konce. Starší žáci v Třemošné potvrdili roli favorita, ti mladší pak sehráli těžkou bitvu, která se dlouho vyvíjela lépe pro soupeře, mladí mečouni měli ale skvostný závěr.
26.4.Na všem v průběhu sezóny pracujeme a vidím velký posun, má radost Matěj DejaMarkéta PeclováPlzeňský B-tým o víkendu zakončil základní část v divizi Západ na šestém místě a nyní ho čeká předkolo play off. Kapitán mužstva Matěj Deja se ohlíží za první sezónou v 1. Lize, kde nastupoval s mladým týmem, rozpovídal se také o svém premiérovém extraligovém gólu, kariéře rozhodčího a řeč přišla i na blížící se předkolo.
27.4.PREVIEW PLAY-DOWN: První možnost k záchraně, mečouny čeká série proti PrachaticímTomáš MajerSystém hokejbalové extraligy je nemilosrdný. Poslední čtveřice ze základní části si musí uhájit extraligovou příslušnost. Trojice týmů z loňska si zopakuje záchranářské boje, mezi nimi také mečouni, kteří vyzvou extraligového nováčka z Prachatic. Série začne dvěma zápasy v Precol Aréně. Na Košutce bude obecně živo, zejména v neděli, kdy po sobě nastoupí A-tým, B-tým v předkole play-off první ligy a dorost.
29.4.Na úvod play down vybojovali mečouni vedení v sérii, Prachaticím nedali šanciPLZ - PRA 8:1, 0.kolo | Markéta PeclováV sobotu vstoupili mečouni na domácím hřišti do bojů o záchranu Extraligy. Plzeňským hráčům se úvodní utkání vydařilo skvěle. V páté minutě otevřeli skóre a poté vedení jen navyšovali. Podařilo se jim využít pět přesilových her, celkem v prachatické kleci skončilo osm míčků, na druhé straně jen jeden. Hattrickem se blýskl Švarc.
30.4.Mečouni zvládli zvrátit druhý duel a v sérii proti Prachaticím jim zbývá poslední krokPLZ - PRA 7:2, 0.kolo | RedakceVýsledek, který poměrně klame. Zatímco sobotní výhra Plzně proti Prachaticím se dá označit za přesvědčivou, neděle nabídla poněkud odlišný obrázek. Jihočeši šli do vedení již v prvním střídání a mečouni na svoji trefu čekali do druhé třetiny, kde vývoj obrátili, přesto byl zápas nadále otevřený. Gólové hody v závěrečné třetině ale určily výhru Plzně v poměru 7:2. Dva góly si připsal Tomáš Chramosta, další přesný zásah má na kontě Marek Švarc.

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.