V náhradním přípravném utkání Plzeňané porazili Třemošnou

P L Z E Ň - V pátek večer se Plzeňané namísto plánovaného zápasu s Vlašimí utkali s nedalekou Třemošnou a to na domácí půdě. V utkání přes horší úvod prokázali svou sílu a doplněni dorostenci dokázali svého soupeře porazit. Po dvou brankách zaznamenali v utkání Jakub Šiman a Ondřej Benedikt.

16.08.2013 | Marek Kratochvíl
příp., pátek 16.8.2013
HBC Plzeň - Třemošná  9:4  (3:1, 4:1, 2:2)
Branky a nahrávky: Valenta (Hanuš), O. Benedikt (Krásný), Gřonka (O. Benedikt), Malý (Krásný), Šiman (Valenta), J. Benedikt (Bláhovec), Bláhovec, O. Benedikt, Šiman (Hnízdil) – Dobrý, Tymr, Švarc, Holý.
Diváci: 19. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:4, 9:4.
HBC Plzeň: Marek (od 24. minuty Kráčina) – J. Benedikt, Hofmeister, Slanec, Mutínský, Bláhovec, Hanuš – Malý, O. Benedikt, Krásný, Gřonka, Kejř, Polívka, Šiman, Vít, Valenta, Hnízdil.

Plzeňané neměli zrovna nejlepší vstup do utkání, když inkasovali hned z prvního útoku Třemošné. Brankář Jan Marek se nestihl včas přesunout ke své pravé tyči, kde zakončoval proti odkryté brance zcela osamocený Dobrý, a Třemošná tak šla už po padesáti vteřinách hry do vedení.

Ve vlastním oslabení mohl odpovědět Gřonka, který vystihl rozehrávku soupeře a ocitl se úplně sám před brankářem Třemošné, ten však vytáhl výborný zákrok betonem a lapačkou následně zneškodnil i další kontr domácích, tentokráte Valentův. Právě Stanislav Valenta však přece jen dokázal vyrovnat o pár minut později, když si sběhl na střed hřiště a jeho svižná rána propadla brankáři hostí skrz výstroj až do branky.

Minutu na to bylo navíc vyrovnáno, Ondřej Benedikt dorazil do branky pokus Dana Krásného a ještě před první sirénou těžil z další Benediktovo výborné práce Petr Gřonka, který jeho přihrávku zpoza branky přetavil ve třetí branku svého týmu.

Ve druhé třetině mohl vedení Plzně navýšit Jakub Hnízdil, který střílel po křižném pasu Hanuše přes brankoviště na prázdnou branku, Semera se však dokázal bleskurychle přesunout a skokem míček vyrazil. O chvíli později už ale nezachránil situaci při gólové střele Ondřeje Malého.

Pátý gól pak Plzeňané přidali při vlastním oslabení, když utekl do samostatného úniku Valenta, který sice bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce, ale jeho následnou přihrávku už Jakub Šiman dokázal přesnou ranou zápěstím pod břevno branky Třemošné zužitkovat. Hosté však přesilovku přece jen využili, když rychle po vhazování prostřelil Marka Tymr. Plzeňané odpověděli v signalizované výhodě, když balonek pověsil pod břevno Jiří Benedikt. Ještě v závěru druhé třetiny pak využil další přesilovou hru důrazem na brankovišti Marek Bláhovec.

Třetí třetinu otevřeli hosté rychlou brankou, když už po osmi vteřinách překonal střídajícího Petra Kráčinu bekhendovou kličkou Švarc. Poté co navíc uplatnil svůj důraz Holý, byl už náskok domácích opět jen tříbrankový. Plzeňané však nezůstali pozadu a po kombinaci s Vítem vstřelil svoji druhou branku přesnou ranou z vrcholu kruhu Ondřej Benedikt. Hra se na obou stranách trochu přiostřila a bohužel to v jednom ze soubojů odneslo pravé koleno Michala Slance, který už v utkání dále nezasáhl.

Po Hnízdilově přihrávce za brankou a nepozornosti hostujícího gólmana dokázal přidat devátou branku Jakub Šiman, který jen zasunul míček do branky kolem nehlídané tyče. Dvě vteřinky před koncem pak ještě dokázal Semeru překonat Jiří Benedikt, rozhodčí však chvíli předtím hru přerušil v domnění, že míček leží pod gólmanem hostů, a branka tak nebyla uznána.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér Plzně): "Tím, že jsme měli zoufale málo hráčů pro zápas s Vlašimí, který se po dohodě se soupeřem zrušil tak jsme moc rádi, že jsme si mohli zahrát s Třemošnou. Všichni hráči potřebují hrát a díky nedostatenému počtu hráčů a týmu si dneska zahráli i někteří kluci z dorostu, kteří nastoupili za áčko vůbec poprvé. S jejich výkonem jsem vesměs spokojený, hráli dobře a povedlo se jim doplnit tým. Ten úvod byl ale zase špatný. My jsme hráli tento týden dva zápasy a v obou jsme inkasovali během prvního, respektive druhého střídání."

Plzeňský dorost suverénně projel Final Four a stal se šampionem sezóny 2023/24

Final Four Extraligy dorostu končilo pro plzeňský tým tím nejhezčím způsobem! Mečouni postupně v základní skupině porazili ústeckou Elbu, berounské Kelty a pardubický Svítkov a svými výkony se nominovali do finále. V něm je opět čekal východočeský soupeř. Plzeňané se ale do klubové kroniky zapsali zlatým písmem. Po výhře 2:1 zaslouženě oslavili titul šampióna. Během sezóny vyhráli, co se dalo a klub má tak po řadě stříbrných úspěchů po deseti letech opět mistrovský tým v mládežnických kategoriích!