Plzeň u lídra tabulky s jednou brankou neuspěla

Plzeň u lídra tabulky s jednou brankou neuspěla Mečouni mají tento víkend nabitý program. V sobotu se nejprve vydali do Kladna, kde bohužel vyšli bodově naprázdno. Na gól čekali až do závěru zápasu, kdy se jediným úspěšným plzeňským střelcem stal Michal Průcha. Tato branka už ale jen upravila skóre, jelikož domácí byli v prvních dvou třetinách přesní hned dvakrát. Foto: HBC Kladno.

02.11.2019 | Markéta Peclová, Tomáš Majer
9, sobota 2.11.2019
Kladno - HBC Plzeň  2:1  (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Schnaubelt M. (Hnízdil), 27. Dědič (Špaček) – 44. Průcha (Kejř, Valenta).
Rozhodčí: Černý, Uhlíř. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Kladno: Jirotka (Pulec) – Duras, Dědič, Pliml, Haisman, Soukup, Hrabar, Kamenář – Malecha, Špaček, Procházka, Schnaubelt M., Hnízdil, Pražák, Porkop, Barnošák, Šrámek, Kohout
HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Hanuš, Vodrážka, Průcha, Ulč T., Šmucer, Pokorný, Pavlečka - Kunzmann, Ulč D., Vobruba, Hurt, Majer, Kejř, Roušal, Benedikt O., Valenta, Lokajíček.

Utkání na Kladně přineslo od začátku hru v tempu s celou řadou osobních soubojů. První ostrou zkouškou prošli Plzeňané, když se od páté minuty bránili v oslabení. Brankář Návara s pomocí obránců ale všechny kladenské pokusy eliminoval. Kladenští se v první části více drželi na míčku, obecně však byla hra vyrovnaná.

Bezbrankové skóre zlomili domácí na začátku poslední minuty první třetiny. Plzeňané zaváhali v souboji ve středním pásmu, míček si pro sebe vypíchl Milan Schnaubelt, který vzal samostatný únik na sebe a bekhendovou kličkou překonal Jiřího Návaru. Rovněž mečouni v první třetině zvedali ruce nad hlavu. To když Stanislav Valenta dorážel chytrou střelu Tomáše Ulče. Jirotkovi ovšem při zákroku spadla helma a rozhodčí branku neuznali. V samotném závěru pak musel Kunzmann nedovoleným zákrokem zastavil Pražáka, který se už řítil do samostatného úniku.

Na začátku druhé třetiny trestali rozhodčí s maximální přísností, na trestnou lavici tak mířili krátce po sobě hráči z obou střídaček. Plzeňané si aktivním pohybem ve vlastní přesilovce vykoledovali další faul. Dvojnásobnou početní výhodu ale nevyužili. Jirotka kromě střel Průchy neměl větší práci.

V 27. minutě pak Alpiq zvyšoval na rozdíl dvou branek. Střela od červené z hole Michala Dědiče nevypadala jako nejnebezpečnější, Návara ovšem neviděl ideálně a míček se zastavil až v síti. Inkasovaný gól ale mečouny nezlomil a naopak se vrhli do útoku. A před koncem třetiny zvedali ruce nad hlavu podruhé, jenže i v tomto případě byla radost krátká. Kejř z předbrankového prostoru překonal Jirotku a celá plzeňská střídačka se dožadovala uznání branky pro odraz od polstrované části branky. Rozhodčí ovšem byli neoblomní a plzeňský zmar ještě znásobilo vyloučení Roušala.

Na začátku třetí části si mečouni opět zahráli přesilovku. Jirotka ale stále držel čistý štít. Ve třetí třetině měla hra poměrně rychlý spád a moc často se nepřerušovalo. Kladno tak odkrajovalo minuty z ubývajícího času. Brankáři nebyli v extrémní permanenci, oba ale museli čelit několika nebezpečným momentům. Na straně Plzně pálil z mezikruží Vobruba. Na druhé straně zase nebezpečně dorážel Barnošák.

Poslední přesilovou hru měla Plzeň k dispozici ve 43. minutě. Již potřetí v zápase zvedali Plzeňané ruce nad hlavu předčasně. Po Průchově střele se míček v nepřehledné situaci se balonek odrazil od tyče. Michal Průcha se dočkal o několik okamžiků později, to již při plzeňské power-play, když se prosadil z vrchou přesilovkového vzorce – 2:1. Závěr si ovšem kladenští pohlídali a Plzeň odjela bez bodu.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.