Mečouni v úvodním souboji venku neuspěli, z Hostivaře se vrací bez vstřelené branky

Mečouni v úvodním souboji venku neuspěli, z Hostivaře se vrací bez vstřelené branky K prvnímu venkovnímu zápasu v nové sezóně vyjeli mečouni v sobotu do Hostivaře, kde se utkali s vicemistrem minulého ročníku. První třetina nabídla jen neuznaný gól na plzeňské straně, v další se dostala do dvoubrankového vedení Hostivař. Domácí se v závěru prosadili ještě třikrát a Plzeň se tak z úvodního souboje u soupeře vrací bez bodu.

před 3 dny | Markéta Peclová
2.kolo, sobota 14.9.2024
Hostivař - HBC Plzeň  5:0  (0:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 19. Hrabár (Čejka, D. Vaniš), 23. Pražák (Čejka, Urbanec), 40. J. Vaniš, 44. Pražák (Vaniš, Urbanec), 44. Lehner (Čejka, Ilušák). Rozhodčí: Hrubý, Koskuba. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 31. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 5:0.
Hostivař: Drahoš (Štoural) – Číž, Hrabár, Ilušák, Kočka, D. Vaniš, Zámečník – Čejka, Dostál, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Mikšovský, Pátek, Pražák, Urbanec, J. Vaniš
HBC Plzeň: Kráčina (Čapek) – Chramosta, Hanuš, Král, Miksan, Štulc – Beran, Hájek, Kopal, Kunzmann (A), Lokajíček, Němčák, Švarc (C), Vobruba

Po úvodním domácím vítězství zamířili plzeňští hráči v nepříznivém počasí do Hostivaře, kde zahájili sérii tří venkovních zápasů. Do branky se po vychytaném čistém kontu z prvního souboje opět postavil Kráčina. V úvodních minutách o sobě hráči v poli skórováním nedali vědět. První třetina patřila spíše brankářům, kteří své týmy drželi. V sedmé minutě musel být více v pozoru Drahoš, jelikož se poprvé vylučovalo a první přesilovou hru měli k dispozici hosté. V ní už se z prvního gólu radoval Jonáš Beran, ale kvůli neuvedení jednoho z nahrávajících hráčů v zápise nemohl být gól uznán. Plzeňští působili v první třetině aktivněji, ale do druhé části obě mužstva vstupovala za bezbrankového stavu.

Krátce po první přestávce se domácí objevili na hřišti v příliš mnoha hráčích, a Plzeň měla opět nabídnutou početní výhodu. Oslabení hostivařští hokejbalisté zvládli a dvě vteřiny před jeho koncem se otvírala vrátka také na trestnou lavici Plzně. Pražským hráčům na využití přesilové hry stačilo jen třicet vteřin. Jako první překonal plzeňského brankáře Jiří Hrabár. Ve dvacáté třetí minutě na něj pak navázal Ondřej Pražák, který Hostivař posílil před letošní sezónou. Snížit poté mohl po individuální akci Chramosta, kterému ale míček sjel a nezakončil. Ke konci druhé části se ještě mečouni provinili nedovoleným zákrokem, ale stav se neměnil. Před odchodem do šaten pak na hřišti přibývaly emoce a ještě se vylučovalo na každé straně za hrubost.

Na začátku třetí třetiny mohli plzeňští hráči odpovědět v další početní výhodě. Snižující trefu si ale nikdo nezapsal. V dobré příležitosti se také objevil Hájek, který vystihl přihrávku na červené čáře a běžel sám na brankáře, ale nepřekonal ho. Mečouni poté zvládli i dvě oslabení, ale během druhého měli domácí navíc nařízené trestné střílení, které proměnil Jiří Vaniš.

Necelých pět minut před koncem základní hrací doby si Plzeň nevytvořila naději na zdramatizování utkání ani v další přesilové hře. Naopak v předposlední minutě ještě rozvlnil síť podruhé Ondřej Pražák a po devíti vteřinách pojistil domácím výhru Petr Lehner. V posledních vteřinách ještě byl v samostatném úniku Vobruba, ale vystřelil jen doprostřed brány. Plzeň tak v hlavním městě žádný bod nevybojovala.

Hodnocení víkendu: Úspěšné vstupy do sezóny, dvojboj s Hostivaří dopadl nerozhodně

Deštivý víkend z většiny neměl vliv na harmonogram plzeňských zápasů. A-tým a junioři se představili v Hostivaři. Zatímco muži museli vstřebat krutou porážku, která ne až tolik odpovídala průběhu hry, junioři si odvezli cenné body po těsné výhře. Úspěšné vstupy do sezóny mají za sebou dorost a mladší žáci. Zápas dorostu byl bohužel ovlivněn tím, že soupeř nemohl v Precol aréně postavit kompletní tým. Další výhru si připsal B-tým, tentokrát se ale nerodila příliš lehce.

1. Kert Park Praha 41 211:114 101
2. Kladno 41 136:86 86
3. Pardubice 41 174:120 84
4. Most 39 119:85 84
5. Karviná 39 138:110 73
6. Ústí n/L 41 104:123 56
7. Letohrad 39 117:133 54
8. Hostivař 35 95:127 48