Další tři body do tabulky přidala Plzeň v Letohradu

Další tři body do tabulky přidala Plzeň v Letohradu První z dvojice utkání na východě Čech dopadlo pro plzeňské hokejbalisty výborně, v Letohradu si připsali na své konto další tři body. Největší podíl na vítězství 4:1 měl střelec dvou branek Adam Roušal, další trefy přidali Vladimír Muchl a Michal Průcha. Gólman Semera zlikvidoval sedmadvacet pokusů soupeře.

12.03.2011 | Marek Chlupatý
18.kolo, sobota 12.3.2011
Letohrad - HBC Plzeň  1:4  (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8:10 Hruška (Kubíček, P. Věchet) - 3:45 Muchl (Arnet), 4:24 Roušal (Beránek, Kadaně), 22:45 Roušal (Beránek, O. Kejř), 26:12 Průcha (Muchl).
Rozhodčí: Prudík, Černý. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Letohrad: Stárek (Novák) - Friml, Blecha, Kormunda, Lux, M. Věchet, Kubíček, Rybka, Häusler, Hruška, Furik, P. Věchet, Doleček, Minařík, Mlejnek, Večerník, Protzner, Halbrštát, Janďourek.
HBC Plzeň: Semera (Větrovský) - Kadaně, Bezděk, Beránek, Slanec, Chowaniec, Hofmeister, O. Kejř, Vágner, Roušal, Průcha, Benedikt, Muchl, J. Kejř, Arnet, Krásný.

Utkání v Letohradu začalo pro Plzeňany výborně. Možnost hrát přesilovou hru sice měli krátce po prvním vhazování domácí, jenže sami se o ni připravili dalším faulem a Plzeň poté při hře v plném počtu hráčů šla do vedení. V čase 3:45 využil vyhraného vhazování Vladimír Muchl. Uklidňující druhou branku navíc přidal po minutě hry Adam Roušal. Zdálo se, že zápas bude mít jasný průběh, ale naděje Východočechů na začátku 9. minuty přiživil Ladislav Hruška, když v početní výhodě, ostatně stejně jako před ním Roušal, snížil na 1:2. Toto skóre vydrželo až do konce úvodního dějství.

V 23. minutě vedli Západočeši znovu o dvě branky a opět se změna skóre udála při nerovnovážném počtu hráčů. Pohotovou dorážkou se prosadil podruhé v utkání Adam Roušal. Definitivně pak odpor Letohradských zlomil v čase 26:12 mladík Michal Průcha, kterého domácí obrana nechala úplně nepokrytého.

Poslední patnáctiminutovka již nepřinesla příliš zajímavých situací. Jen se přiostřilo v některých soubojích, což rozhodčí řešili několika vyloučeními. Další branky však ani v přesilových hrách nepadly. Nejblíže ke skórování měl Roušal, ale třetí branku nepřidal, tentokrát jej vychytal pohotový gólman Stárek. Nekapituloval ani plzeňský Tomáše Semera, který svými sedmadvaceti zákroky přispěl k vítězství 4:1 a zisku dalších tří bodů do extraligové tabulky.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.