Úspěšný víkend zakončila Plzeň těsnou výhrou nad Hradcem Králové

P L Z E Ň - Nedělní utkání nabídlo divákům otevřenou vyrovnanou bitvu, v níž se nakonec z vítězství radovali domácí. Ti si stejně jako v sobotu proti Letohradu vypracovali v první třetině dvougólový náskok, který už nepustili.

10.03.2013 | Marek Kratochvíl
18.kolo, neděle 10.3.2013
HBC Plzeň - Hradec Králové  3:2  (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Regner (Průcha, O. Kejř), 10. Majer (Marek), 33. Malík (Edl) – 18. Bacovský (Černý, Novák), 34. Ježek (Krejčík, J. Fišer).
Rozhodčí: Koskuba, Pečený. Vyloučení: 7:6 + Tesař (HKR) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HBC Plzeň: Marek (Ulč) – J. Benedikt, Zeman, Edl, Slanec, Peroutka, Hofmeister, Malík – Liška, J. Kejř, Zrna,Průcha, O. Kejř, Regner, Malý, O. Benedikt, Krásný, Gřonka, Majer, Šiman.
Hradec Králové: Brykner (Dvořáček) – Hrabica, Fišer L., Švanda, Hora, Hrubý, Veselý, Černý, Štefanský, Krejčík, Ježek, Nutil, Hajník, Novák, Bacovský, Tesák, Jiřík, Fišer J.

Utkání začalo v obrovském tempu a hned po několika vteřinách se domácí obraně utrhl hostující Novák, Marka ale tváří v tvář nepřekonal, a z protiútoku tak udeřila Plzeň. Martin Regner dostal od Michala Průchy nabito mezi kruhy, suverénně balonek pověsil pod horní tyčku hradecké branky a otevřel skóre utkání.

Následovala pasáž s řadou trestů na obou stranách, většina trestů se ale vzájemně vymazala, takže se hrálo převážně ve vyrovnaném počtu sil. Vše vyvrcholilo desetiminutovým osobním trestem pro hradeckého Tesaře. Poté se hra trochu uklidnila a okamžitě přišel druhý přesný zásah. Na svědomí jej měl Jan Majer, který přesnou ranou pod ruku hradeckého brankáře zdvojnásobil vedení svého týmu. Hradečtí se snažili o rychlou odpověď, ale nastřelili jen tyčku.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté a brzy se dočkali snížení. V osmnácté minutě uplatnil důraz před brankou Jan Bacovský, v nepřehledné situaci dorazil míček za Markova záda a upravil skóre na 2:1. Kontaktní branka utkání oživila, ale na brankové situace si museli diváci počkat. Oba týmy hráli zodpovědně z obrany i v oslabeních a snažili se neudělat zbytečnou chybu. Domácí dokonce krátce před druhou sirénu přečkali bez úhony i, více než minutu trvající, dvojnásobnou přesilovku hostí.

Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta předchozí. Byla to opět Plzeň, která odskočila soupeři o dvě branky, po skvělé práci Michala Edla, který vybojoval balonek a předložil jej před odkrytou branku neobsazenému Petru Malíkovi. Hosté však dokázali takřka okamžitě odpovědět. Druhou branku Královéhradeckých obstaral Jakub Ježek.

Vzápětí mohli opět udeřit Západočeši, když se na trestnou lavici vydali krátce po sobě zřejmě dva nejzkušenější hráči Hradce, Bacovský s Novákem. Téměř minutu dlouhou početní výhodu pěti proti třem však stejně jako soupeř v závěru druhé části nevyužili. Ke konci se hostující tlak přirozeně vystupňoval a obrovskou příležitost měl opět Ježek, v zakončení z mezikruží však napálil jen ležícího Marka a vyrovnáním pohrdl.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (Plzeň): "Sobotní utkání řešilo naší situaci ve vztahu k baráži, to nedělní k play-off. Před sobotou jsme neřešili, kolik máme bodů náskoku na Letohrad, ale jaký máme náskok na jedenácté místo, kde to bylo jen o čtyři body. Povedlo se nám vyhrát a tím jsme se zbavili starosti o baráž a dnes jsme se mohli soustředit na boj o play-off. Po výhře věřím, že se v play-off objevíme, protože pokud nezískáme v posledních dvou kolech alespoň bod, tak bychom tam asi moc nepatřili."

Fotografie ze zápasu

Plzeň vs. Hradec Králové 1 Plzeň vs. Hradec Králové 2 Plzeň vs. Hradec Králové 3

Dorost bude v Čáslavi bojovat o cenné kovy. Final Four začíná již tento pátek

Extraligu dorostu čeká rozuzlení letošní sezóny. Zimní stadion Čáslav hostí Final Four. Tři týmy ze západní skupiny, mezi kterými nechybí ani hráči HBC Plzeň, doplní pardubický Svítkov. Plzeňané finálový turnaj odstartují již v pátek proti ústecké Elbě. V sobotu je čekají zbylé dva duely základní části. Na základě těchto tří výsledků bude určen nedělní program bojů o medaile!