Tři góly a čisté konto. Plzeň veze z Karviné plný počet bodů

Tři góly a čisté konto. Plzeň veze z Karviné plný počet bodů První venkovní utkání v letošním ročníku CCM extraligy má za sebou plzeňský A-tým. Z něj se mohou mečouni vracet spokojeni. V daleké Karviné zvítězili 3:0. Domácí střelce vynuloval Petr Kráčina a na druhé straně se na každém plzeňském gólu podílel Michal Průcha.

12.09.2015 | Tomáš Majer
2.kolo, sobota 12.9.2015
Karviná - HBC Plzeň  0:3  (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 0:54 Pauer (Průcha), 6:45 Kejř (Průcha, Hanuš), 44:02 Průcha SH.
Rozhodčí: Nezbeda, Zbořil. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 71. Střely na branku: 13:26. Průběh utkání: 0:3.
Karviná: Klepáč (Tabášek), Dittmann, Pilch, Růžička, Tomíček, Vašek, Zaremba, Diviš, Kozma, Kubica, Kurz, Pietrasz, Rosůlek, Řehůlek, Pacas, Regec, Heczko.
HBC Plzeň: Kráčina (Navara) – Edl, Hanuš, Slanec, Vodrážka, Kavalír, Pokorný, Pauer, Benedikt, Švarc, Průcha, Kejř, Vít, Krásný, Kunzmann, Kolařík.

Úvod zápasu vyšel mnohem lépe Západočechům, kteří měli za sebou více než čtyřistakilometrovou cestu. Do uplynutí první minuty zbývalo šest sekund, když Průcha přistrčil míček Jaroslavu Pauerovi, který prostřelil Klepáče v brance domácích. Karviná se po inkasovaném gólu pokoušela o kombinace, avšak obrana hostů byla vždy dobře zformovaná.

Druhý plzeňský gól přišel v sedmé minutě. Mečouni byli několik střídání nastěhováni v útočném pásmu a jejich tlak zúročil Jaroslav Kejř. Ten byl na konci povedené kombinace. Slezané, prohrávající o dvě branky, nepředváděli vůbec klidnou hru a jejich snahu mnohdy zhatila nepřesná přihrávka.

V desáté minutě mohla Plzeň vstřelit další branku. To by ovšem míček nesměl skončit pouze na tyči Klepáčovy klece. Následně si početní výhodu vyzkoušela i Karviná. Jenže skóre se neměnilo ani tentokrát. Zbytek třetiny se dohrál bez výraznějších šancí.

Karviná začala prostřední část v přesilovce. Chvíli po jejím skončení rozhodčí vyloučili také domácího Dittmana. A právě v oslabení mohli karvinští překvapivě zkorigovat stav utkání. Tentokrát zazvonila tyč také za Kráčinou a vzhledem k tomu se ani po této akci skóre neměnilo.

Následovala pasáž zápasu, ve které se hrálo nahoru – dolu a oba celky se snažily o kombinační pojetí hry. Ovšem v posledních sedmi minutách druhé třetiny se Karviná dostala mnohem více do hry. Plzeň absolvovala dvě početní nevýhody v krátkém sledu za sebou. Nejblíže k využití přesilovky byl karvinský Diviš, ale vylámal si zuby na brankáři Kráčinovi.

Hlavním problémem pro oba týmy byla nedisciplinovanost. V úvodu třetí třetiny byl vyloučen Vodrážka a o minutu a půl déle za ním na trestnou lavici přišel Jiří Benedikt. Po skončení hostujících trestů zas rozhodčí vyloučili dvojici karvinských. Tudíž celá polovina poslední části byla ve znamení přesilovek. Využít početní výhodu nedokázal ani jeden z týmů.

V závěru zápasu se Plzeňané snažili držet míček na polovině soupeře, ale znovu si situaci zkomplikovali vyloučením. V něm paradoxně vstřelili třetí branku. Michal Průcha se vydal do rohu hřiště pro volný míček, využil podklouznutí vyběhnuvšího Klepáče a dopravil balonek do odkryté klece. Průcha tak ke dvěma asistencím přidal také gól a Západočeši se tak z Karviné vrací se třemi body a čistým kontem.

Dorost bude v Čáslavi bojovat o cenné kovy. Final Four začíná již tento pátek

Extraligu dorostu čeká rozuzlení letošní sezóny. Zimní stadion Čáslav hostí Final Four. Tři týmy ze západní skupiny, mezi kterými nechybí ani hráči HBC Plzeň, doplní pardubický Svítkov. Plzeňané finálový turnaj odstartují již v pátek proti ústecké Elbě. V sobotu je čekají zbylé dva duely základní části. Na základě těchto tří výsledků bude určen nedělní program bojů o medaile!