První zápas bez bodu, Kovo vypráskalo Plzeň pěti góly

První zápas bez bodu, Kovo vypráskalo Plzeň pěti góly Nečekaná ztráta přišla pro plzeňskou družinu v 17. kole CCM extraligy. Mečouni se v sobotu dopoledne představili na pražské Palmovce, proti domácímu Kovu. A po 45 minutách mohli slavit Pražané, ti Plzeň porazili výsledkem 5:0.

19.03.2016 | Tomáš Majer
17.kolo, sobota 19.3.2016
Kovo Praha - HBC Plzeň  5:0  (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Wittmayer (Košely, Svoboda), 17. Drak (Franěk), 26. Drak (Winter, Košely), 31. Wittmayer (Košely), 40. Krištof (Zeman, Ruda).
Rozhodčí: . Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0.
Kovo Praha: Balík (Lain) – Drak, Zahálka, Plecitý, Ruda, Winter, Wittmayer, Kapusta, Bernard, Čížek, Svoboda, Krištof, Zeman, Košely, Franěk, Strejček.
HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Vágner, Benedikt O., Vodrážka, Slanec, Kavalír, Hanuš, Edl - Benedikt J., Krch, Krásný, Švarc, Pauer, Malý, Pokorný, Polívka, Kolařík, Ondra, Kunzmann.

Během předchozích šestnácti zápasů mečouni patnáctkrát slavili vítězství a ztratili pouze čtyři body v samostatných stříleních. Na Palmovce hráli proti desátému Kovu. Pražané v prvních dvou zápasech jara prohráli s týmy z bezprostředního okolí v tabulce. Plzeňané byli tedy jasným favoritem. V Praze se ale museli obejít bez bratří Kejřů či Petra Gřonky.

Hosté byli od začátku aktivní, ovšem Kovu se dařilo eliminovat jejich útočné výpady. Domácím hráčům pomohla také brzká přesilovka. Ta sice nebyla využitá, ale vlila Pražanům energii do žil. Plzeňští hokejbalisté si přesto vytvářeli v úvodních minutách tlak. Ten však ukončil Martin Wittmayer jehož střela v osmé minutě zaplula až za Návarova záda.

To se samozřejmě Plzeňanům nelíbilo a hnali se za vyrovnáním. Blízko tomu byl Martin Krch. Ovšem Lain míček po jeho střele vyrazil mimo tři tyče. Obraz hry byl do konce první části stejný. Mečouni měli více ze hry, působili zmatky v obraně Kova. Ale skóre se nezměnilo.

Nástup do druhé třetiny se Plzni hrubě nepovedl. Minutu a šestnáct vteřin po jejím začátku se Pražané trefili podruhé. V přečíslení přesně zakončoval Jiří Drak. První polovina druhé části byla ale velice rozkouskovaná. Rozhodčí vylučovali na obou stranách. A ani jednomu z týmů se přesilové hry na asfaltu příliš nedařili.

To se změnilo v 26. minutě. Vodrážkovo nedovolené bránění potrestal Jiří Drak svým druhým gólem v zápase. Plzeň tak prohrávala 3:0 a vypadalo to s ní bledě. Svěřenci Josefa Kadaněho tento průběh hry v letošní sezoně ještě nepoznali.

Nepovedený zápas měl před sebou ještě poslední třetinu. A Kovo se znovu prosadilo krátce po jejím startu. Čas 30:28 a Juraj Košely svoji třetí asistencí v utkání vybídl ke skórování Martina Wittmayera, který se stejně jako Drak trefil podruhé.

Plzeňskou herní bídu, kterou charakterizovalo také několik zakázaných uvolnění, na chvilku přerušil Jiří Benedikt, který se prodral zpoza branky až před Balíka. Ani tentokrát se ovšem skóre neměnilo. Hostům nepomohla ani další přesilová hra a jejich útočná fáze nenesla úspěchy. Domácí dobře bránili. A když už v ní Plzeň našla skulinku, zakročil spolehlivý David Balík. Například v 37. minutě, kdy lapil šanci Kolaříka z bezprostřední blízkosti.

Skóre necelých šest minut před koncem uzavřel dorážkou Martin Krištof, který dostal míček do branky pod ležícím Návarou. Plzeňané se snažili alespoň o čestný gól, ale Balík neinkasoval. Činil se také Jíří Návara, který zlikvidoval Zemanův únik v oslabení.

Zápas na půdě Kova má tedy pro Plzeň hořkou pachuť v podobně porážky 5:0. Jde o první ztrátu mečounů v základní hrací době. Kovo soupeři vrátilo porážku 7:1 z prvního vzájemného utkání.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.