Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Plzeňští doma nezvládli zápas s Kladnem, na první body musí čekat

První domácí utkání v nové sezóně se mečounům nevydařilo. V úvodu zápasu v přesilové hře otevřeli skóre zápasu, pak už se ale z gólů radovalo jen Kladno. To v první třetině vyrovnalo trefou z dálky, ve druhé části hry pak skóre otočilo a v té poslední přidalo ještě třetí branku. Plzeňští jsou tak zatím stále bez výhry.

18.09.2021 | Markéta Peclová
3., sobota 18.9.2021
HBC Plzeň - Kladno  1:3  (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Lokajíček (Vlasák, Slanec) – 9. Schnaubelt (Kudela), 22. Špaček (Šíma, Kamenář), 37. Javůrek (Kudela).
Rozhodčí: Zbořil, Koskuba. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 13:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Chramosta, Hanuš (A), Pavlečka, Pokorný, Slanec (C), Ulč – Benedikt (A), Galla, Hurt, Lokajíček, Majer, Poláček, Štípek, Sus, Svoboda, Vlasák, Vobruba
Kladno: Jirotka (Křemenák) – Dědič, Důras, Kamenář, Kudela, Pliml (A), Soukup (A) – Barnošák, Javůrek, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Špaček (C), Zdrůbecký

Na začátku utkání nejprve zahrozili hosté, kteří zkoušeli pozornost Kráčiny. Poté se ale dostali do oslabení a Plzeňští toho využili. Hned po vhazování se usadili před kladenským brankářem, Vlasák našel před bránou Víta Lokajíčka, který byl pohotový a dopravil míček až do branky. Mečouni poté ještě v početní výhodě pokračovali, ale druhou branku na své konto nepřidali.

Naopak vedení Plzni netrvalo dlouho. V polovině první třetiny hosté vyrovnali šťastným gólem. Milan Schnaubelt ze středního pásma nasměroval míček na plzeňskou klec, ten nakonec došel až za brankovou čáru. Mečouni mohli poté odpovědět v přesilových hrách, ty se jim ale příliš nevydařily. V závěru ještě byli nebezpeční kladenští hráči, ale skóre se už neměnilo, a po první třetině byl tak stav vyrovnaný.

Kladenští vstoupili lépe i do druhé patnáctiminutovky. V největší příležitosti byl ale na druhé straně Vobruba, který se dostal do samostatného úniku. Jirotka byl ale připravený a míček mezi tři tyče nepustil. Kladno bylo i nadále aktivnějším týmem, vybojovalo si přesilovou hru a vyloučení plzeňského hráče potrestali.

Střelu nejprve zblokoval Hanuš, míček se následně od zadního mantinelu dostal k Martinu Špačkovi, který stál před brankou a pohotově ho umístil za záda Kráčiny. V další příležitosti byl za krátko Lokajíček, z prostoru mezi kruhy ale druhý gól nevsítil. Poté měli domácí k dispozici další přesilovou hru, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

S početní výhodou vstupovali i do další části. Po jejím skončení byli v šanci kladenští hráči, když po střele Schnaubelta vypadl plzeňskému gólmanovi míček, nikdo z hostů ho ale do branky nedorazil. V oslabení pak do samostatného úniku běžel Pražák, ale Kráčina si s jeho střelou poradil. Krátce poté už se ale Kladno prosadilo. Od pravého mantinelu Michal Javůrek prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V závěru třetiny v přesilové hře ještě odvolali domácí brankáře a zkoušeli skórovat v šesti, to se ale nikomu nepodařilo. Plzeňští hokejbalisté tak prohráli i druhé utkání v nové sezóně.

Aktuální články

Dorost bude v Čáslavi bojovat o cenné kovy. Final Four začíná již tento pátek

Extraligu dorostu čeká rozuzlení letošní sezóny. Zimní stadion Čáslav hostí Final Four. Tři týmy ze západní skupiny, mezi kterými nechybí ani hráči HBC Plzeň, doplní pardubický Svítkov. Plzeňané finálový turnaj odstartují již v pátek proti ústecké Elbě. V sobotu je čekají zbylé dva duely základní části. Na základě těchto tří výsledků bude určen nedělní program bojů o medaile!

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv