Plzeň vstoupila do sezóny pravou nohou. Z Mostu přiváží plný počet bodů

Plzeň vstoupila do sezóny pravou nohou. Z Mostu přiváží plný počet bodů Mečouni začali sérii tří venkovních zápasů na hřišti Mostu úspěšně. Se soupeřem ze severu Čech vedli vyrovnaný boj, o vítězi rozhodla až poslední třetina, v níž Plzeňští vstřelili rozhodující branku. K těsné výhře přispěli svými góly Jakub Vobruba a David Ulč, v bráně několika domácím nebezpečným šancím vystavil stopku Petr Kráčina.

07.09.2019 | Markéta Peclová
1.kolo, sobota 7.9.2019
Most - HBC Plzeň  1:2  (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Drenčko (Wágner, Chyba) – 20. Vobruba (Majer, J. Benedikt), 38. D. Ulč (Pokorný).
Rozhodčí: Volkán, Škrobák. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:22 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Most: Svoboda (Celner) – Chyba, Janák, Plachý, Popluhár – Bernard, Drenčko, Pešek, Singer, Wágner, Chytrý, Drož.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner - J. Benedikt, Hurt, Kejř, Kunzmann, Majer, Pavlečka, Švarc, D. Ulč, Valenta, Vobruba.

Hned od prvních vteřin musel být Kráčina pozorný, se střelou Singera a tečí Chytrého si poradil. Poté se ve vážnějších situacích ocitli Plzeňští, nejprve zkusil střelecké štěstí z poloviny hřiště Vobruba, poté se před bránou zjevil Valenta, ale ani jeden z plzeňských útočníků gólmana Svobodu nepřekonal. V polovině první patnáctiminutovky putovaly oba týmy do čtyř, větší prostor na hrací ploše ovšem žádné mužstvo nevyužilo. Do nebezpečnější šance se poté už v plném počtu hráčů dostal mostecký Drož, Kráčina předvedl úspěšný zákrok.

V závěru prvního dějství se znovu vylučovalo, na trestnou lavici postupně usedli hned dva plzeňští hráči a Most měl k dispozici přesilovou hru 5 na 3 skoro minutu a půl. Ve dvojnásobné početní výhodě se ve velké šanci objevil Singer, avšak z levého kruhu nedokázal umístit balonek za Kráčinova záda. Se závěrečnou sirénou to domácí hráč s číslem osm zkoušel znovu, stav po první třetině ale zůstal bezbrankový.

Početní výhoda hokejbalistů ze severu Čech pokračovala ještě ve druhé části, Most z ní ovšem vedoucí branku nevytěžil. To mohl potrestat Vágner, jenomže plzeňský kapitán trefil jen tyč. V čase 19:12 si zahráli první přesilovku také Západočeši, kterým stačilo jen 18 vteřin k její využití. K odraženému míčku se dostal Jakub Vobruba, jenž trefil odkrytou část klece.

Z vedení se ale mečouni moc dlouho neradovali. Časomíra odpočítala pouze 126 vteřin a i domácí si zapsali první branku v nové sezóně. V signalizované výhodě se nejprve Wágnerova střela odrazila od tyče, avšak pohotový Jan Drenčko už balonek dopravil za brankovou čáru. O pár chvil později mohli Mostečtí převrátit skóre na svou stranu. V přesilové hře dostal nabito Drož, jenž z pravého kruhu nedokázal nasměrovat míček do odkryté části hostující branky. Kráčina měl plné ruce a nohy práce i nadále. Po pokusu Plachého před ním vznikla pořádná skrumáž, do nepřehledné situace ještě vystřelil Wágner. Hosté tento okamžik i s trochou štěstí zvládli bez inkasovaného gólu.

V závěrečné třetině si vedení vzala zpět Plzeň. Pokorný se na půlce hřiště opřel do rány, tu ještě tečoval David Ulč a usměrnil ji do horního rohu Svobodovy svatyně. Domácí se pak po vyloučení Chytrého dostali do oslabení, v přesilové hře se o zvýšení těsného náskoku pokoušeli Vágner a Ondřej Benedikt, ani jeden z plzeňských hráčů už skórem nepohnul.

Na konci utkání ještě Most pořádně zahrozil a pokoušel se dostat duel minimálně do prodloužení. Severočeši se ocitli v přečíslení, Chytrý ale nezakončil přesně. V poslední minutě ještě sáhli k power-play, ale ani v šesti už srovnat nedokázali. Plzeň tak zapisuje do tabulky první tři body.

Dorost bude v Čáslavi bojovat o cenné kovy. Final Four začíná již tento pátek

Extraligu dorostu čeká rozuzlení letošní sezóny. Zimní stadion Čáslav hostí Final Four. Tři týmy ze západní skupiny, mezi kterými nechybí ani hráči HBC Plzeň, doplní pardubický Svítkov. Plzeňané finálový turnaj odstartují již v pátek proti ústecké Elbě. V sobotu je čekají zbylé dva duely základní části. Na základě těchto tří výsledků bude určen nedělní program bojů o medaile!