Mečouni se z východu Čech vracejí s prázdnou, obhájci titulu znovu nedali gól

Mečouni se z východu Čech vracejí s prázdnou, obhájci titulu znovu nedali gól Plzeňané v rámci 14. kola bojovali o další body na půdě pardubického Autoskla. Chtěli odčinit domácí porážku 0:3 a znepříjemnit obhájci titulu sobotní odpoledne. Tento plán ovšem nevyšel. Západočeši dvakrát inkasovali a gólmana Smekala ani jednou nepřekonali. FOTO: Martin Pibyl.

12.11.2016 | Tomáš Majer, Jakub Vais
13.kolo, sobota 12.11.2016
Pardubice - HBC Plzeň  2:0  (1:0, 1:0 ,0:0)
Branky a nahrávky: 10. Březina (Česák, Krejčí), 21. Merta (Urban, Vlasák).
Rozhodčí: . Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: .
Pardubice: Smekal (Stárek) – Filip, Krejčí, Vlasák, Kosina, Mokříž, Novotný – Kubeš, Bílý, Förstl, Březina, Kasal, Česák, Urbanec, Urban, Merta, Skřivánek.
HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Průcha, Kavalír, O. Benedikt, Vodrážka, J. Benedikt, Pokorný, Davidek, Vlasák, Malý, Valenta, Kunzmann, Kejř, Gřonka, Kolařík, Švarc, Pauer, Kastner, Krásný.

Plzeňští hokejbalisté se snažili vstoupit do zápasu na hřišti Pardubic aktivně, což se jim i dařilo, první velké šance však měli domácí hráči. V páté minutě se v samostatném úniku objevil Skřivánek, ale na brankáře Návaru nedokázal vyzrát. Následně měli domácí k dispozici přesilovou hru, ale při vyloučení Gřonky přišla největší možnost na druhé straně, jenže Ondřej Kejř ve vlastním oslabení neuspěl. Jeden ze zlomových momentů přišel na startu desáté minuty, další rychlý protiútok už skončil gólem. Ondřej Březina dokázal překonat Jiřího Návaru a otevřel skóre utkání. Šance na srovnání přišla pro mečouny krátce před první sirénou v početní výhodě, přesilová hra však gól nepřinesla.

Další možnost pro Plzeň přišla na startu prostřední části utkání, ani v tomto případě však vyrovnávací trefa nepřišla. To domácí s přesilovou hrou dokázali naložit o poznání lépe. Po minutě přesilové hry se dokázal po odrazu míčku od mantinelu prosadit gólově Jakub Merta. O půl minuty později mohli mečouni snížit, jenže Smékal byl úspěšnější. Obrovská možnost přišla v závěru druhé třetiny, kdy domácí svými fauly nabídli Plzni hned dvouminutovou přesilovku pět na tři, jenže kombinace v početní výhodě byla zajímavá, leč bez efektu.

Start poslední části byl z obou stran hodně opatrný a ani jeden z týmů se nedokázal dostat k větší příležitosti. Postupem času zvýšili svěřenci Michala Edla svoji aktivitu a snažili se co nejvíce zaměstnat Smekala, jenže překonat domácího gólmana už nevyšlo. Šest minut před koncem dostala plzeňská snaha trhlinu, když na dvě minuty šel na trestnou lavici Pauer. I v oslabení však přišla možnost pro Valentu, jeho střela ovšem gólová nebyla. V samotném závěru přišla od mečounů ještě powerplay, ani ve hře s jedním hráčem navíc však gól nepřišel.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.