Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Mečouni se rozstříleli a pěti góly zdolali Hradec

Mečouni se rozstříleli a pěti góly zdolali Hradec Teprve druhé vítězství v letošní sezoně slavili v hale na Košutce plzeňští hokejbalisté. Tým pod vedením Michala Edla zažil střelecké procitnutí proti Hradci Králové a získal cenné vítězství proti soupeři, který se tlačil v tabulce na Plzeňany.

28.10.2016 | Tomáš Majer
11.kolo, pátek 28.10.2016
HBC Plzeň - Hradec Králové  5:2  (1:0, 1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 1. Průcha (Valenta), 29. Gřonka, 36. Valenta, 43. Kejř (Kunzmann, Vodrážka), 45. Průcha (Kunzmann) – 38. Fišer (Novák, Šimek), 41. Hudeček (Pekárek).
Rozhodčí: . Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Průcha, Vágner, Kavalír, Vodrážka, Davídek, Pokorný, Papán – Benedikt O., Benedikt J., Valenta, Kunzmann, Kejř (C), Malý, Kolařík, Gřonka, Pauer, Majer, Kastner, Vlasák, Matějka
Hradec Králové: Biegl (Brykner) – Veselý, Pekárek, Škoda, Sádovský, Jiřík (A), Hrubý – Novák, Krejčík, Svoboda, Fišer, Hudeček, Tesař, Ježek (A), Mitra, Černý, Šimek, Bacovský (C)

Plzeňané zažili úvod jako z partesu. Ze zápasu uběhlo pouhých třináct vteřin, když Michal Průcha za červenou čárou vyslal zápěstím první pozdrav brankáři Bieglovi a míček krásně zaplul pod břevno. Hosté se poté dostali do tempa díky přesilové hře, při které měl Kráčina s čtveřicí bránících spoluhráčů vcelku napilno.

Na Košutce se celkově hrál pohledný a zajímavý hokejbal. Se šancemi na obou stranách. Ze strany Plzně za zmínku stojí samostatný únik Stanislava Valenty, při kterém ale Biegl včas zasáhl. Hradečtí zase několikrát zúročili sílu v osobních soubojích a aktivní hrou dělali domácím problémy v obranném pásmu.

Druhou třetinu začali mečouni v pokračující přesilovce. Ovšem stejně jako při té první z poloviny úvodní části si nedokázali vytvořit vážnější příležitost. Navýšit skóre mohl v 19. minutě aktivní Valenta. Ten na hostujícího brankáře vytáhl bekhendový blafák a už pomalu zvedal ruce, míček ovšem projel brankovištěm a skončil mimo prostor tří tyčí. Bez práce nebyl ani Kráčina, ale s klidem sobě vlastním dál držel čisté konto.

Blízko ke gólu bylo také v minutě třiadvacáté. Když se za modrou čárou napřáhl obránce Martin Davídek a jeho dělovka skončila na pravé tyči Bieglovy branky. Poté se ale mečouni nechali zatlačit hluboko do pásma a hradečtí Piráti byli v těchto chvílích velice nebezpeční. Přihrávky létaly brankovištěm a do akcí se zapojovali i obránci hostů. Z tlaku tak pramenilo vyloučení Kastnera. Hradec se nadále tlačil do koncovky. Nabídnutou příležitost ovšem nevyužil.

A přeci jen se na ploše slavila branka ještě ve druhé třetině. Petr Gřonka se vydal od pravého mantinelu na střed hřiště a trefil přesně do horních pater branky. Utnul tak čekání na gól a hradeckou snahu o vyrovnání.

Stejně jako druhou část, i tu třetí začali domácí hokejbalisté v přesilové hře. Ta se ale neřadila mezi ty nejpovedenější. Na třetí branku přesto nemusela čekat příliš dlouho. Stanislav Valenta získal balonek na středu hřiště a měl spoustu času na rozmyšlenou, nakonec střelou z vrcholu kruhů našel místo u Bieglovy vyrážečky a mohl slavit.

Chvíli na to ale přišlo zdramatizování. Faul Kunzmanna potrestal Jan Fišer, pro kterého skvěle vybojoval míček Petr Novák a v pádu mu jej ještě dokázal předložit před téměř odkrytou klec. Rozhodčí poté udělili trest také Kráčinovy a Piráti využili i tuhle přesilovku. Nepovedené vyhození Valenty zachytil Pekárek a poslal na zteč Miroslava Hudečka, který uháněl sám na Kráčinu a trefil přesně. Pět minut před koncem řádné hrací doby tak na tabuli svítilo skóre 3:2.

O zápletku jsme tak měli postaráno. Hrálo se nahoru-dolu a každé nahození bylo rázem nebezpečné. Gólové parametry měla například dorážka Fišera, ten ale netrefil branku. A tak gól padl na druhé straně. Ondřej Malý podtrhl svůj dobrý výkon výpadem z obranného pásma, kdy se dostal až před Biegla a zakončil krásně mezi nohy. V samotném závěru skóre dovršil Michal Průcha, který se trefil do prázdné branky při hradecké power-play.

Po závěrečné siréně diváci viděli ještě jedno překvapení. Přímo na ploše se totiž přálo oslavenci a střelci jedné z branek Petru Gřonkovi. Čerstvému pětadvacátníkovi přišli popřát spolupracovníci z partnerského hotelu IBIS a přidali se samozřejmě i spoluhráči.

Aktuální články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.

Hůl:   pravá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv