Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

První vítězství se nerodilo lehce. Plzeňané porazili Sudoměřice po tuhém boji

První vítězství se nerodilo lehce. Plzeňané porazili Sudoměřice po tuhém boji Vstup do sezóny znamenal domácí zápas s dalekými Sudoměřicemi. Mečouni si nakonec připsali tři body po vítězství 3:1. To se ovšem nerodilo vůbec lehce. Houževnatý soupeř bojoval do posledních minut, ve kterých měl navíc dlouhou výhodu dvou mužů v poli. Západočeši ovšem vše zvládli, hlavní trenér Edl tak prožil vítěznou premiéru.

03.09.2016 | Tomáš Majer
1.kolo, sobota 3.9.2016
HBC Plzeň - Sudoměřice  3:1  (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10:09 Malý (Švarc), 26:27 Krch, 39:00 Průcha (Malý) – 30:50 Liška (Mišík).
Rozhodčí: Pečený, Danylec. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 24:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
HBC Plzeň: Kráčina (Hrubý) – Kejř O. (C), Benedikt O., Vodrážka, Kavalír, Hanuš, Pokorný – Průcha, Švarc, Malý, Krch, Pejchar, Krásný, Kunzmann, Gřonka, Pauer, Valenta, Kastner, Matějka.
Sudoměřice: Brdečka (Kučera) – Novák, Kudláč, Tóth, Mišík – Hujsa Mil., Kaluža, Patinka, Havlík, Kmenta, Skyba, Helešic, Fraňo, Hruboš, Tóth M., Navrátil.

Hned v úvodní minutě se do dobré příležitosti dostal Marek Švarc, který vystihl zbrklou rozehrávku soupeře a pálil z první z mezikruží. Oba celky od úvodních minut plnily taktické pokyny a dobře napadaly. Plzeňská obrana si musela dávat pozor především na Adama Hruboše. Útočník Sudoměřic se dostal v první třetině k několika zakončením a dvakrát se dostal tváří v tvář před Kráčinu. Plzeňský gólman byl ovšem vždy připravený.

Úvodní branku jsme viděli na začátku jedenácté minuty. Ondřej Malý využil své rychlosti, prodral se do útočného pásma a přízemní střelou z otočky překonal Brdečku. Hosté mohli srovnat v početní výhodě, kterou si zahráli před koncem první části. Většinu času se v přesilovce trápili, avšak z ničeho nic pálil z velmi slibné pozice Kaluža. Mezi tři tyče se ovšem netrefil. Chvíli na to předvedli souhru Hruboš s mladíkem Franěk, kde Kráčina na poslední chvíli zhatil přihrávku do odkryté branky.

Začátek druhé třetiny zastihl ve větší pohodě Plzeň. Na její straně byla hodně vidět třetí formace, která byla ve velké pohodě. Trojice Kunzmann, Gřonka, Pauer získala pro svůj tým početní výhodu. Ta ale zůstala bez využití. I tak domácí v této fázi hry hosty přehrávali. Po přihrávce Pejchara v akci dva na jednoho zakončoval Kavalír. Jeho bekhend se zastavil až na brankové čáře při zásahu jednoho z hostujících obránců. Následně se neujaly ani dvě dělovky z hole Michala Průchy.

Následně se hra mírně uklidnila. Sudoměřice se prezentovaly pevnou obranou a sázeli na rychlé kontry, Plzeň zas více držela míček na svých holích. Ke gólu byl blízko debutant Jindřich Matějka z Blatné, po dorážce Kejřovy střely již zvedal ruce, rozhodčí ovšem rozpažili. Minutu na to už mečouni slavili regulerně. Martin Krch se na polovině hřiště zmocnil míčku a osamocen uháněl na Brdečku. V zakončení si počínal chladnokrevně a zavěsil pod břevno.

Třetí část otevřela pokračující přesilovka Sudoměřic. A vyloučení Benedikta potrestal Jozef Liška. Zkušený obránce procedil z bezprostřední blízkosti míček mezi Kráčinovy betony a snížil na 2:1. Následovala série zakázaných uvolnění. Nejprve na straně Sudoměřic poté na straně Plzni. V mezihře za zmínku stojí pokus Hruboše v akci dva na jednoho, který Kráčina schoval do své lapačky či prudká střela Krcha, kterou Brdečka likvidoval s obtížemi holí.

S přibývajícími minutami hra nabývala na tempu. Při hře čtyři na čtyři se diváci dočkali dalšího gólu. Michal Průcha se prodral na střed hřiště, odkud prostřelil Brdečku potřetí. Poté byli krátce za sebou vyloučeni Vodrážka, Krásný a Pejchar. Hosté tak měli dlouhou přesilovku pět na tři. V ní předvedli povedené kombinace i svižné střely. Brankář Kráčina spolu s obranou ovšem krušné chvíle přečkali a pár okamžiků na to mohli slavit první vítězství v sezóně 2016/17.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv