První body vezou Západočeši z Hradce Králové

H R A D E C   K R Á L O V É - Finalista na domácí půdě nebude pro nikoho lehkým soustem, ale Plzeňané dokázali v Hradci Králové vybojovat cenné vítězství. Přestože brzy prohrávali, rychle se dokázali dostat zpět do zápasu a následnou dlouhou bezbrankovou tahanici museli rozlousknout až nájezdy.

08.09.2013 | Marek Kratochvíl
2.kolo, sobota 7.9.2013
Hradec Králové - HBC Plzeň  1:2ss  (1:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6:40 Petr (Bacovský, Hrabica) – 11:57 Malý (Benedikt J.), rozhodující sam. střílení Kejř J.
Rozhodčí: M. Kettner, M. Pečený. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 20:19. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Hradec Králové: Mrowiec – Švanda, Veselý, Hrabica, Černý, Fišer – Jiřík, Svoboda, Bacovský, Sádovský, Petr, Weishaupt, Tesař, Ježek, Fišer, Nutil
HBC Plzeň: Marek – Benedikt J., Edl, Slanec, Kavalír, Krpal, Vodrážka – Malý, Benedikt O., Krásný, Gřonka, Polívka, Kejř J., Liška, Zeman, Valenta

Hned na začátku utkání si obě mužstva vyzkoušela přesilové hry. Nejprve fauloval plzeňský Liška, následně pykal za špatné střídání Východočechů Petr Sádovský, ani jeden z týmů se ale do žádné větší příležitosti nedostal. V sedmé minutě už se ale skóre poprvé v utkání měnilo a to ve prospěch domácího týmu. Václav Petr se nejrychleji zorientoval v nepřehledné situaci u branky Plzně a doklepl míček za záda ležícího Marka. Plzeňští se ale nenechali inkasovanou brankou zaskočit a stejně jako soupeř se tlačili do koncovky. Tato aktivita nakonec přinesla své ovoce v závěru 12. minuty, kdy Benediktovu přihrávku zužitkoval Ondřej Malý povedenou střelou do pravého horního růžku královéhradecké branky.

Druhá patnáctiminutovka nabídla několik dalších přesilových her pro hosty, byť se ale Plzeňané při této herní situaci oproti první třetině zlepšili, na vedoucí branku to nestačilo. Hosté naopak mohli opět odskočit při šanci Jana Fišera. Ten se po chybě v rozehrávce Západočechů dostal s balonkem sám před Marka, plzeňského brankáře ale překonat nedokázal. Stejně dobrý výkon předváděl také brankář domácích Jan Mroviec.

Závěrečná třetina jako by kopírovala tu předchozí. Znovu se hrálo většinu času v nestandardním počtu hráčů na jedné ze stran, ani tentokráte se však přítomní diváci rozdílového gólu nedočkali, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Jako první zkusil štěstí Jiří Benedikt, ale branku Hradce minul, neproměnil však ani domácí Tesař. Ve druhé sérii naopak slavili úspěch oba týmy, a rozhodnout tak musel až třetí v pořadí Jaroslav Kejř.

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.