10.kolo, neděle 18.11.2012
HBC Plzeň - Dobřany  6:0  (1:0, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 0:34 Vobruba (Majer, Ulč), 12:20 Thán (Majer, Samec), 23:32 Thán (Czonka, Salfický), 29:23 Czonka (Thán, Lokajíček), 34:29 Vlasák (Tarantík), 35:15 Majer.
Rozhodčí: Nejedlý, Touš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 26:14. Průběh utkání: 6:0.
HBC Plzeň: Hrubý - Foniok, Jirka, Košnar, Kovářík, Salfický, Samec, Thán - Bočan, Czonka, Lokajíček, Majer, Tarantík, Trapp, Ulč, Vlasák, Vobruba
Dobřany: Oplt, Achl - Sloup, Smetana, Šlehofer, Strovec, Matoušek, Bráda, Hůrka, Kaňák Brtník, Truchlý

Ve 14:30 nastoupil v plzeňské hale proti domácím tým Dobřan. Před tímto zápasem měli oba soupeři shodných 17 bodů. O tom, že plzeňští jsou na 1. místě tabulky, rozhodovalo pouze skóre. Domácí hráči do utkání vlétli po hlavě a útočná formace Vobruba-Ulč-Majer poslala po 35 sekundách tým Plzně do vedení 1:0. Plzeň dřela a dřela. Dobřany se málokdy dostaly z obranného pásma, ale i díky výbornému Opltovi v bráně do konce 1. třetiny odolaly. Dobřanští měli v úvodu 2. třetiny menší převahu, ale ani v přesilovce neskórovali. Výkon Plzeňských se zvedal a na konci druhé třetiny domácí tým dvakrát vsítil a to jako přes kopírák. Nejdříve v přesilovce a poté při hře v plném počtu. Autorem gólů byl Thán, když po přihrávkách z levé poloviny hřiště pálil z první. Ve třetí části přidali po gólu Czonka, Vlasák a Majer. Po závěrečném hvizdu následovala obrovská radost domácích z výhry a z odskočení na 1. místo tabulky s náskokem 3 bodů. Konečný stav 6:0.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.