Plzeňané předvedli neskutečnou vůli, přesto sezóna končí

Plzeňané předvedli neskutečnou vůli, přesto sezóna končí Extraligová sezóna 2011/12 je pro plzeňské hokejbalisty u konce. Západočeši vstoupili do třetího čtvrtfinálového utkání špatně, prohrávali již 0:4, přesto se dokázali dostat zpět do zápasu, dokonce vedli 5:4, ale ani tento obrat na Kert nestačil. O postupu Pražanů rozhodl v prodloužení Adam Fürich.

14.04.2012 | Marek Chlupatý
ČF3, sobota 14.4.2012
HBC Plzeň - Kert Park Praha  5:6p  (2:4, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Regner (Valenta), 14. J.Benedikt (Vágner, J.Kejř), 28. Vágner (O. Kejř), 34. Vágner (Průcha, Slanec), 39. Ondra (Kavalír, O.Benedikt) - 1. Fürich (L.Plzák, M.Kruček), 6. Pospíšil (M.Kruček, Kuna), 7. Skalník (Kočka, M.Plzák), 10. Hradecký (Kuna), 41. L.Plzák (Krtička, Ptáčník), 53. Fürich (Krtička, Ptáčník).
Rozhodčí: Olesa, Pikula. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 165. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 2:4, 3:4, 5:5, 5:6.
HBC Plzeň: Semera (6.Ulč) - Kadaně, Slanec, Kavalír, Beránek, Edl, Valenta, Peroutka - O.Kejř, Vágner, Průcha, Regner, Lendl, Krásný, J. Benedikt, Polívka, J.Kejř, O.Benedikt, Ondra.
Kert Park Praha: Sup (31.Gerlich) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Tyburec, Skalník, Pavlík, Rozenberg - L. Plzák, Fürich, Krtička, M.Kruček, Kuna, Hradecký, J.Kruček, kočka, M.Plzák, Bošák.

Třetí čtvrtfinálové utkání nezačalo pro domácí tým vůbec dobře a vypadalo to, že se bude opakovat průběh zápasů hraných na hřišti soupeře. Již po minutě hry totiž otevřel skóre Adam Führich, v 6. a 7. minutě pak přidali další trefy Jaroslav Pospíšil a Jiří Skalník a v čase 9:56 na 4:0 zvýšil Luděk Hradecký. To již byl v brance Petr Ulč, který po třech inkasovaných gólech nahradil Tomáše Semeru. Až za hrozivého skóre vstoupili do duelu také Plzeňané. Do přestávky snížili Martin Regner a Jiří Benedikt.

Prostřední dějství pak bylo přes šance na obou stranách na branky chudé, ale přineslo další dramatizaci. Na 3:4 z pohledu Západočechů upravil v 28. minutě Adam Vágner. Hostující mužstvo pak vyměnilo gólmana a na závěrečné dějství šel mezi tři tyče Leoš Gerlich.

Ani Gerlichův nástup však neodvrátil obrat. V čase 34:00 vyrovnal svým druhým přesným zásahem Adam Vágner, o čtyři minuty později se prosadil Petr Ondra. Hosté se však ani po této senzační stíhací jízdě nenechali zlomit, znovu zabrali a Lukáš Plzák srovnal na 5:5. Protože Plzeňané v závěru nevyužili několik slibných šancí, muselo rozhodnout prodloužení.

Úspěšná dorážka Adama Füricha nakonec určila, že do semifinále postupuje tým Kert Park Praha a plzeňským hokejbalistům extraligová sezóna končí.

Fotografie ze zápasu

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.