WC11, sobota 27.8.2011
Oberwil Rebells - HBC Plzeň  5:4p  (2:1, 2:3 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. R. Melliger (Wismer), 12. Hildreth (Kapánek), 24. Wismer, 30. Kapánek (Merchant), 39. Merchant - 4. Lendl (Kavalír), 19. Polívka (Valenta), 27. Roušal (Lendl), 29. Hofmeister.
Rozhodčí: Malovec, Michailidis. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:3. Střely na branku: 24:17.
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.
Oberwil Rebells: P. Melliger (Sidler) - Maillet, Kapánek, Van Orsouw, Strähler, Minárik, Hildreth, Risi, Keiser, Döbeli, Häni, Wismer, R. Melliger, Nisevic, Merz, Baume, Merchant, Bossard, Marc.
HBC Plzeň: Ulč (Semera) - Juráček, Hofmeister, Edl, Kadaně, Kavalír, Peroutka, J. Benedikt, Valenta, Kejř, Krásný, Lendl, Ondra, Polívka, Průcha, Zrna, Roušal, O. Benedikt, Gřonka, Zeman, Beránek.

Souboj švýcarského mistra z Oberwilu a domácí Plzně sliboval velmi zajímavou podívanou. První polovina to potvrdila, o zajímavé momenty rozhodně nebyla nouze. Hned z první přesilovky utkání Škodovka udeřila. Půlminuta stačila, aby Marek Lendl z levého kruhu vyslal dělovku a trefil se přesně pod víko – 0:1. Také Oberwil svou přesilovku využil. Hildreth ještě krátce před gólovým momentem trefil tyčku, poté ale Raphael Melliger napřáhl na modré čáře a namířil svou střelu přesně k tyči – 1:1. Důležitým momentem pro vývoj první poloviny bylo dvojnásobné vyloučení v témže čase. Na trestnou se poroučeli Kadaně a Roušal a Rebelové šanci využili. Dvě tutovky Wismera ještě Ulč skvěle vykryl, na kombinaci Kapánka se zakončujícím Andrew Hildrethem byl i on krátký – 2:1.

Druhá třetina začala vyrovnaně. Plzeňští se snažili o vyrovnání a ve čtvrté minutě se jim naskytla příležitost ve formě přesilové hry za faul Jozefa Minárika. Vytvořili si řadu příležitostí a podařilo se jim jednu z nich využít. Miroslav Polívka dorazil pod padajícím Melligerem vyražený pokus Stanislava Valenty a vyrovnal na 2:2. Utkání se vyhrotilo a zejména u branky švýcarského celku došlo k několika potyčkám, ale rozhodčí nechali hru pokračovat bez trestů. Oba týmy se snažili strhnout vedení na svoji stranu a nakonec se to podařilo švýcarskému týmu. V deváté minutě se dostal k laciné brance Patrick Wismer, když se při jeho průniku nedohodl brankář Ulč a obránci domácích. Wismer toho využil, plácl do míčku a ten projel do branky mezi Ulčovými betony - 3:2.

Plzeň si vytvořila tlak a snažila se o vyrovnání. Vytoužená branka nakonec přišla na začátku dvanácté minuty. O vyrovnání se postaral střelou od modré po Lendlově nahrávce Adam Roušal - 3:3. Plzeňané pak dostali možnost rozhodnout utkání. Krátce po vyrovnávací brance byl totiž za sekání vyloučen švýcarský Patrick Döbeli. Domácí přesilovku nakonec využili když z dálky tvrdě vystřelil Lukáš Hofmeister a jeho pokus si do branky srazil zkušený obránce Oberwilu, Tibor Kapánek – 3:4. Hříšník předchozí situace ale vše při power play napravil. Na svém oblíbeném místě za modrou čárou Tibor Kapánek napřáhl a vyrovnal – 4:4.

Dramatický duel tak pokračoval v prodloužení. Zde přinesla hodně vášní situace, kdy jeden ze švýcarských hokejbalistů už překonal Ulče, ale nikdo míček za brankovou čárou přes houšť těl neviděl. A protože ho tam neuviděli ani rozhodčí, branku neuznali. Přesto se Rebelové dočkali. Ulč si zřejmě myslel, že má balónek ve své moci, ale neměl. Zmocnil se ho Josh Merchant, obkroužil klec a vložil do ní zlatý gól znamenající postup do finále – 5:4 pp.

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.