WC11, sobota 27.8.2011
HBC Plzeň - Ružinov Bratislava  6:1  (2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 8. Průcha (Polívka), 15. Roušal (Lendl), 21. Gřonka (O. Benedikt), 22. Průcha (Polívka), 25. Průcha (Kadaně), 29. Průcha - 23. Kovalik (Huber).
Rozhodčí: Pavlovec, Úlehla. Vyloučení: 5:3, navíc Beránek 10 OT - Šurek do konce. Využití: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 20:19. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.
HBC Plzeň: Semera - Juráček, Hofmeister, Edl, Kadaně, Kavalír, Peroutka, Benedikt Ji., Valenta, Kejř, Krásný, Lendl, Ondra, Polívka, Průcha, Roušal, Zrna, Benedikt On., Gřonka, Beránek.
Ružinov Bratislava: Somolanyi (21.Butowski) - Cvik, Bobek, Andris, Blahut, Kovalik, Šurek, Danko, Križan, Behúl, Huber, Ligas, Rímsky, Kováč, Šimora, Polák, Jelemenský.

Plzeň dostala hned po čtyřech minutách velkou výhodu, když si šel dvakrát za sebou sednout ružinovský hrající trenér Jakub Cvik. Při druhé přesilovce se po Polívkově přihrávce prosadil tvrdou ranou nad rameno Somolanyiho Michal Průcha a posunul Plzeň do vedení 1:0. Slovenský tým se snažil o odpověď a příležitost měl ve třinácté minutě, když si šel odsedět 2 minuty za podražení Petr Peroutka. Nabídnutou přesilovku, ale Ružinov ani při velkém tlaku nevyužil, a tak udeřili opět domácí. 7 sekund před koncem poločasu pověsil balonek pod břevno Adam Roušal a domácí si tak odnesli do druhé části dvoubrankové vedení.

Domácí tým se příliš zdržel o přestávce a z toho vyplynul jasný trest za zdržování. Odseděl si ho Ondřej Benedikt. Ružinov se tak mohl pokusit o korigaci stavu utkání. Místo toho, ale putoval na trestnou i Martin Andris, a tak se kromě počtu hráčů na hřišti vyrovnala i hra. Plzeň šla sice znovu do čtyř vinou Jaroslava Kejře, ale to ji nijak neomezovalo při útočení. V oslabení dokonce navýšili své vedení, když si v situaci 2 na 1 krásně poradili nahrávající Ondřej Benedikt a do prázdné branky zakončující Petr Gřonka. To už nevydržel brankář Somolanyi a nechal se vystřídat svým kolegou Peterem Butowskim. Ani to však Ružinovu nepomohlo a ve dvacáté druhé minutě inkasovali počtvrté. Tentokrát opět po kombinaci Miroslav Polívka – Michal Průcha. Ružinov se ale vzdát nehodlal a naději jim ještě dodal laciný gól Lubora Kovalika, který snížil tvrdou a dobře skrytou ranou od půlící čáry. V deváté minutě se ale opět radovali domácí a opět to byl Michal Průcha, který přidal pátý gól domácích po přihrávce Martina Kadaněho – 5:1! Zápas se pořádně vyhrotil ve dvacáté šesté minutě po potyčce za plzeňskou brankou, do které se zapletl Lukáš Hofmeister a Michal Šurek. Ružinovský hráč si odnesl trest do konce utkání, zatímco z domácích byl jen na 2 minuty za sekání vyloučen Jiří Kavalír. Ružinov hrál tedy přesilovou hru, ve které Michala Šimoru vrazil ze zadu na hrazení Jan Beránek. Výsledkem bylo další vyloučení, tentokrát 2+10 minut a menší trest tedy opět odpykával Ondřej Benedikt. Michal Průcha se pak se štěstím dostal ke svému čtvrtému gólu v utkání, když Butowski katastrofálně posunul míček z rohu za svou svatyni právě na volného střelce domácích. Tomu už stačilo jen uklidit balonek do odkryté branky. Tak také zápas skončil a Plzeň se tak může po výsledku 6:1 těšit na semifinále.

Chtěli jsme víc než bronz, ale postupem času ho všichni oceníme, říká Lukáš Kopal

Plzeňští junioři o minulém víkendu zakončili letošní ročník na třetím místě. Sezónu měli skvěle rozehranou a po základní části byli na čele tabulky skupiny Západ. Do play off se pak dostali přes předkolo a došli až do semifinále. Za celou cestou za bronzovou medailí se ohlíží Lukáš Kopal, který patřil v Extralize juniorů k nejzkušenějším.