Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Zemanova rána přinesla Plzeňanům tři body

Zemanova rána přinesla Plzeňanům tři body Utkání 18. kola extraligy hokejbalu mezi Plzní a Mostem přineslo divákům v hokejbalové hale v Plzni na Košutce nervydrásající zážitek. Oba týmy se vystřídaly ve vedení a rozhodnutí přinesla až 43. minuta. O vítěznou branku se postaral Petr Zeman, jehož dělovka přinesla Plzni tři body.

10.03.2012 | Marek Chlupatý
18.kolo, sobota 10.3.2012
HBC Plzeň - Most  4:3  (1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 4:01 Průcha, 29:59 Lendl (O.Kejř, Slanec), 31:35 Lendl (Kavalír), 42:39 Zeman (Valenta) - 1:03 Kypet (Procházka), 35:56 Richter (Procházka), 39:39 Švancar (Procházka).
Rozhodčí: Žižka, Žák. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HBC Plzeň: Ulč - Kadaně, O.Benedikt, Peroutka, Kavalír, Slanec, Edl, Hofmeister - Průcha, Lendl, O.Kejř, Regner, Polívka, Ondra, J.Kejř, Zeman, S.Valenta, Liška.
Most: Brém - Málek, Čížek, Richter, Voženílek, J.Valenta, Kopýtko, Hulín, Kypet, Procházka, Pohl, Švancar, Bruštík, Volmut, Chytrý, Božek.

Na první branku duelu Plzně s Mostem nečekali diváci v plzeňské hokejbalové hale příliš dlouho. Padla však na druhé straně, než by si přáli. Již v čase 1:03 otevřel skóre tečovanou střelou Aleš Kypet. Domácí byli sice chvíli otřeseni, ale dokázali se vzpamatovat. na začátku 5. minuty srovnal podobně šťastným pokusem Michal Průcha. Přes další příležitosti skončila první třetina za stavu 1:1.

Další dějství nabídlo podobný obraz hry jako to první. Bojovalo se o každý metr, hrál se úporný hokejbal a vládli oba gólmani. Skóre se měnilo pouze jednou. Vteřinu před druhým odchodem do kabin poslal Plzeňany do vedení kapitán Marek Lendl, kterého v ideálním náběhu na brankoviště našel Ondřej Kejř.

Závěrečných patnáct minut zpestřily především početní výhody. Nejprve získali Západočeši dvojnásobný náskok, když se znovu prosadil Marek Lendl. Poté přišli na řadu hosté a jejich dvě trefy. Do listiny střelců se zapsal Václav Richter a poté v čase 39:39 srovnal na 3:3 Slavomír Švancar. Blížila se tak samostatná střílení, jenže tuhle variantu rozřešení vyrovnaného zápasu odmítl Petr Zeman. Plzeňský forvard napálil míček takovou silou, že ten Brémovi přepadl přes beton a zastavil se až v brance. Dvě minuty a dvacet jedna vteřin před koncem tak přišlo rozuzlení a Plzeň zvítězila těsně 4:3. Závěrečná snaha Mosteckých na tom již nic nezměnila, i když hosté měli ještě několik slibných možností.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv