6.kolo, středa 17.11.2010
HBC Plzeň - Kasejovice  7:2  (2:0, 1:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 0:32 Vlasák (Forejt), 5:36 Nejedlý (Ott), 22:44 Jindřich (Majer, Baumrukr), 24:41 Forejt (Tomrdle), 28:37 Vlasák (Forejt), 30:30 Forejt (Vlasák), 34:34 Forejt (Vlasák) - 27:08 Tkadlec (Michálek), 35:55 Michálek (Šimůnek).
Rozhodčí: Janda, Böhm. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0.0. Diváci: 29. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 2:0, 1:0, 4:2.
HBC Plzeň: Návara (T. Novický) - Dubský, Ott, Nejedlý, Homulka, Thán, Kout - Kovářík, Baumrukr, Majer, Jindřich, L. Novický, Hauner, Vobruba, Forejt, Kaňka, Vlasák, Pangrác, Tomrdle
Kasejovice: Habala - Faila, Hrachovec, Šulc, Řehoř, Tkadlec, Michálek, Šimůnek, Jakubčík, Chaloupka Jakub, Chaloupka Josef, MAšek, Solar, Šustr

Netradičně ve středu 17.11.2010 se odehrálo odložené utkání starších žáků HBC Plzeň proti HBC Kasejovice.

Před začátkem utkání hlavní trenér HBC Plzeň Josef Kadaně pozměnil sestavy jednotlivých pětek a ukázalo se to jako dobře promyšlený tah, který se vyplatil.

Od počátečního hvizdu rozhodčího se kluci Plzně obuli do soupeře a již ve třicátédruhé vteřině nahrával Tomáš Forejt plzeňskému kapitánovi Jakubu Vlasákovi a ten vsítil první gól. Hra se dále vyvíjela velmi hezky, byl to pohledný zápas a šance se střídaly na obou stranách. V čase 5:35 po tlaku před brankou hostů Honza Ott nahrával Tomáši Nejedlému a ten ukázkově zakončil. Trestnou lavici si v první třetině vyzkoušeli z domácích Tomáš Nejedlý a z hostů Jakub Chaloupka.

Druhá třetina se odehrávala ve stejném tempu, kde se hra přesouvala z jedné strany na druhou a začaly se projevovat první emoce hráčů. Na počátku hrací doby byl opět vyloučen domácí Tomáš Nejedlý za napadení. V čase 10:44 Denis Baumrukr nahrál Tomáši Majerovi, ten vystřelil na bránu a jeho střelu tečí dostal do brány Martin Jindřich.

Poslední třetina byla plná emocí, na obou stranách hrací plochy tomu nasvědčovala i vytíženost trestných lavic. Na úvod poslední třetiny, přesněji 41 vteřin po vhození, plzeňští hráči vybojovali míček, Václav Tomrdle poslal míček do útočné třetiny, kde si ho Tomáš Forejt zpracoval a našel nehlídané místo protivníkova brankáře. Nato domácí Štěpán Dubský zahrál vysokou holí, zároveň dostal trest za podtržení a šel si k trestuměřičům odpočinout na dvě minuty. Hosté se dostávali do mírného tlaku, kde rozhodčí Radek Janda a Václav Bohm nic neponechali náhodě a začala série vylučování. Z domácích si šli zpytovat svědomí ještě Jan Kaňka za krosček, v čase 6:44 a Matěj Homulka za držení, v čase 7:18. Z hostů: David Michálek a Jan Šimůnek za krosček, v čase 6:03, Martin Fiala za sekání, v čase 6:44 a nakonec Jan Šimůnek za držení.

Hosté se v čase 3:08 dostali do šance díky přihrávce Davida Michálka na Ondřeje Tkadlece a ten překonal našeho dosud bezchybného brankáře Jiřího Návaru. Nato domácí odpověděli akcí, kterou odstartoval Tomáš Forejt, našel Jakuba Vlasáka a ten přesně umístil míček mezi tyče, když na hodinách ukazoval čas 4:37. Souhra těchto hráčů byla znát jak po celý zápas, tak i v posledních minutách, kdy shodně nahrával Jakub Vlasák, a Tomáš Forejt neomylně dvakrát vsítil mezi betony kasejovického brankáře Filipa Habala, v časech 6:30 a 10:34. V závěru třetí třetiny se povedlo hostujícím hráčům, díky přihrávce Jana Šimůnka a střele Davida Michálka, překonat naší svatyni v čase 11:55. Nečekaně se zaplnilo i hlediště naší haly, a to rodiči a fanoušky, kteří vytvořili příjemnou atmosféru a podtrhli výkon obou mužstev, za což jim hráči děkují.

Fotografie ze zápasu

Po měsíční pauze doma! A-tým v extralize přivítá Dobřany

Po měsíční pauze se plzeňští hokejbalisté chystají na domácí extraligové utkání. V rámci 5. kola přivítají Snack Dobřany. Plzeňanům se podařilo zvítězit ve třech případech ze čtyř možných a nyní by rádi přidali další tři body do tabulky. Jejich sobotní soupeř by naopak rád utnul čekání na první vítěznou radost. Dojde opět na těsný výsledek, který provází poslední vzájemné zápasy? Dozvíme se již v sobotu od 11 hodin! Jinak ovšem bude Precol aréna prázdná. Všechna ostatní družstva nastoupí o nadcházejícím víkendu v roli hostů.

1. Kert Park Praha 41 211:114 101
2. Kladno 41 136:86 86
3. Pardubice 41 174:120 84
4. Most 39 119:85 84
5. Karviná 39 138:110 73
6. Ústí n/L 41 104:123 56
7. Letohrad 39 117:133 54
8. Hostivař 35 95:127 48