Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Tři branky v prostředním dějství zajistily druhý bod

Tři branky v prostředním dějství zajistily druhý bod Druhé utkání semifinálové série mezi Plzní a Hradcem mělo stejný začátek jako úvodní duel. Jenže tentokrát dokázali Plzeňané odskočit svému soupeři na výraznější brankový rozdíl, když v prostřední části hry vsítili hned tři branky. Před stěhováním série na východ Čech je skóre 2:0 a Plzeňané mohou hned v dalším duelu rozhodnout o svém postupu.

02.05.2010 | Marek Chlupatý
SF2, neděle 2.5.2010
HBC Plzeň - Hradec Králové  5:1  (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5:31 J. Kejř (Štulc, Slanec), 16:58 O. Kejř (Roušal), 18:44 Kadaně, 27:03 Muchl (Roušal), 33:50 Muchl (Kadaně) - 13:53 Kubeš (Bílý).
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 177.
Střely na branku: 24:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
HBC Plzeň: Šulan - Kadaně, Beránek, Juráček, Slanec, Pospíšil, Kavalír, Edl - O. Kejř, Roušal, Muchl, J. Kejř, Štulc, Zeman, Komanec, Arnet, Chowaniec.
Hradec Králové: Musil (28. L. Hora) - Chmel, Filip, Hrabica, Fišer, Kamaryt, Mašík - Nutil, Bílý, Kubeš, Bacovský, Novák, Ruda, Urban, T. Hora, Tesař, Hrubý.

Úvod druhého duelu semifinálové série byl podobný prvnímu utkání. Plzeňští se opět ujali vedení, tentokrát již v 6. minutě. Jaroslav Kejř perfektně zužitkoval dlouhý pas Štulce, položil si gólmana a zasunul za jeho záda. Do přestávky ale bylo vyrovnáno, první řada domácích nechala příliš prostoru Bílému, ten obkroužil branku a předložil do ideální pozice Pavlu Kubešovi. V čase 13:53 se tak začínalo znovu od začátku a hráči HBC Plzeň museli v kabině přemýšlet, jak tentokrát zlomit odpor hostů.

Po příchodu z kabin a začátku prostředního dějství již Západočeši dominovali, na rozdíl od soboty nepřipustili další komplikace. Na konci 17. minuty pálil po přihrávce Roušala přesně Ondřej Kejř. Na 3:1 upravil ve vlastním oslabení individuální akcí Martin Kadaně a vedení 4:1 zajistil Vladimír Muchl. V tu chvíli přenechal Musil místo v brance Lukáši Horovi. jenže ani to Východočechům nepomohlo.

A nic se nezměnilo ani po pauze. Šulan měl práci jen výjimečně a narůstání náskoku bránila jen nepřesná střelba domácích. Přesto ještě jeden gól padl. Vladimír Muchl, který v sobotu chyběl v plzeňské sestavě a v neděli se postupně posunul do první lajny přidal v čase 33:50 svou druhou přesnou trefu.

Plzeňští tedy druhé utkání ovládli jasně 5:1 a v semifinálové sérii navýšili náskok na 2:0.

Fotografie ze zápasu

Aktuální články

MS juniorů v Žilině je minulostí. Česká osmnáctka vybojovala bronz

Slovenská Žilina ve dnech 4. až 7. července 2024 hostila mistrovství světa juniorů v kategoriích U16 a U18. Čeští hokejbalisté na MS přijeli v roli obhájců prvenství v obou kategoriích. Zlaté žně z Liberce se tentokrát neopakovaly. Přesto národní hokejbalová pokladnice přivítala další cenný kov, kterým byl bronz U18. V obou kategoriích měli mečouni své zastoupení. Shrňme si nyní jejich vystoupení na šampionátu.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv