Hodnocení víkendu: Úspěšné vstupy do sezóny, dvojboj v Precol aréně ovládli mečouni

Hodnocení víkendu: Úspěšné vstupy do sezóny, dvojboj v Precol aréně ovládli mečouni Čtyři zápasy - čtyři vítězství! Plzeňské celky mají za sebou úspěšný vstup do nového hokejbalového ročníku. Precol aréna viděla extraligový dvojboj mezi Plzní a Pardubicemi. Na výhru juniorů navázali také hráči A-týmu. Povedená tříminutovka se třemi vstřelenými góly zajistila vítězství starším žákům v Prachaticích. Také B-tým zvládl utkání ve Stříbře díky slepeným gólům.

09.09.2024 | Tomáš Majer

A-tým

Mečouni měli do extraligové sezóny dobrý vstup. Na úspěšný průnik Švarce krátce poté navázal využitou přesilovkou Hanuš. Plzeňané si poté vytvářeli další šance. K dispozici měli nebezpečnou přesilovku 4 na 3. Udeřili opět až ve druhé třetině. Na výstavní střelu Kunzmanna navázal druhou trefou Švarc. Další góly již nepadly. Šance přesto byly. Mečouni unikaly v oslabení, na obou stranách zvonila tyč. Plzeňané si poctivým výkonem došli pro tři body a pro jistého Kráčinu v brance bylo odměnou čisté konto.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Konečně se týmu povedl úvodní zápas sezony. Tým byl koncentrovaný a kluci vesměs dodržovali ten styl hry, který jsme chtěli. I díky tomu nám byly odměnou úvodní dva góly. Taky ve druhé třetině jsme hráli dobře a aktivně, škoda neproměněných šancí v našem oslabení, ale i soupeř měl dvě velké šance. Gólově jsme se prosadili ale opět dvakrát my. Tenhle zápas rozhodl dobrý výkon celého mužstva, ale nejvýrazněji dali o sobě vědět starší hráči včetně gólmana.

Sobota 7. září 2024: HBC Plzeň - HBC Pardubice 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Podrobnosti o utkání

Junioři

Obhájci loňského bronzu z extraligy juniorů rovněž hostili pardubický celek. Za výhrou vykročili Plzeňané zejména ve druhé třetině. V jejím úvodu využil přesilovou hru Kraus. Na něj navázali Němčák a Král. Východočeši krátce poté snížili. Plzeňané ale na startu třetiny třetí opět využili početní výhodu. Zápas přesto nekončil. Do konce zápasu se hrál rychlý hokejbal a hra se přelévala před obě branky. Pardubice pouze v poslední minutě korigovaly na konečných 4:2.

Komentář trenéra Michala Edla: Na zápas jsme se určitě po přípravě těšili. Do zápasu jsme měli dobrý vstup, paradoxně i soupeř měl jednu nebo dvě gólovky, ale myslím, že tempo bylo spíš na naší straně. Hráli jsme hodně dobře až do stavu 3:0, kdy asi přišlo trochu uspokojení a dostali jsme gól na 3:1. Kluci z Pardubic pak získali trochu sebevědomí a ještě cítili šanci, že to možná můžou zvrátit. My jsme naštěstí vsítili čtvrtý gól a to si myslím, že nakonec zápas rozhodlo. Obě branky, které jsme dostali, byly laciné. Klukům to pustím na videu, aby to viděli, a musíme se toho vyvarovat. Budeme pracovat dál, tým vnímám pozitivně a myslím si, že kluci k sobě zapadli, někteří se na sebe i těšili, že jsou spolu, takže uvidíme, jak to půjde dál. Cesta je nastavená určitě dobře a musíme pokračovat.

Sobota 7. září 2024: HBC Plzeň - HBC Pardubice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Starší žáci

Vstup do sezóny mají za sebou také starší žáci. Absolvovali ho v Prachaticích. V první části diváci gól neviděli. Po třiceti minutách se šlo do kabin za stavu 1:1, každý z týmů využil po jedné přesilové hře. O tom, kdo získá tři body, rozhodla především povedená plzeňská pasáž mezi 37. a 39. minutou, kdy se mečouni radovali hned ze tří branek. Prachatice překonaly brankáře Míkovce ještě jednou, ovšem až v poslední minutě a závěr si mečouni již pohlídali.

Komentář trenéra Tomáše Nejedlého: Vstup do zápasu byl velmi nervózní. Pro většinu hráčů to byl první zápas v kategorii. Postupem času jsme soupeře přehrávali, ale pouze držením míčku, nikoliv vytvářením nebo proměňováním šancí. Po využití přesilovky přišel první gól a z hráčů opadl stres a přišla radost. Hráči trochu polevili, ale ve třetí třetině ukázali touhu po vítězství a údernou pasáží urvali výsledek na svoji stranu. Je ovšem třeba tak hrát celých 45 minut. Za 3 body do tabulky jsme rádi, ale máme na čem pracovat.

Sobota 7. září 2024: HBC Prachatice - HBC Plzeň 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

B-tým

Druholigový B-tým začal sezónu ve Stříbře. Do kabin Plzeňané poprvé odcházeli s dvoubrankovým vedením. Kavalír a Zrna se trefili v rozmezí pouhých 11 sekund! Stříbro ve druhé části využitou přesilovkou vstřelilo kontaktní branku. Do konce třetiny ale Plzeň opět utekla a ve třetí části si zopakovala již známý scénář. Dvě slepené branky (během 20 sekund) daly výsledku podobu 5:1 ve prospěch Plzně.

Komentář Vlastimila Lokajíčka: Sezónu jsme zahájili zápasem ve Stříbře. Čekali jsme těžký zápas s běhavým soupeřem. V poledním horku se však hrál spíš taktický vyrovnaný zápas. To nám vyhovovalo a když se nám koncem první třetiny podařilo dát dva slepené góly, tahali jsme za delší konec provazu a stačilo nedělat chyby. Přestože nám na koncích třetin vždy docházely síly rychleji než soupeři, poctivou hrou do obrany jsme soupeře nepouštěli do velkých šancí a přes drobné komplikace ve třetí třetině dalšími dvěma slepenými góly rozhodli o dobrém vstupu do sezóny.

Neděle 8. září 2024: HC Buldoci Stříbro - HBC Plzeň 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

• B-tým: Plzeň B - Třemošná (16:00)
  • Dorost: Plzeň - Suchdol nad Lužnicí (13:00)
  • Mladší žáci: Inter Blovice - Plzeň (10:00)

Podobné články

Hodnocení víkendu: Úspěšné vstupy do sezóny, dvojboj s Hostivaří dopadl nerozhodně

Deštivý víkend z většiny neměl vliv na harmonogram plzeňských zápasů. A-tým a junioři se představili v Hostivaři. Zatímco muži museli vstřebat krutou porážku, která ne až tolik odpovídala průběhu hry, junioři si odvezli cenné body po těsné výhře. Úspěšné vstupy do sezóny mají za sebou dorost a mladší žáci. Zápas dorostu byl bohužel ovlivněn tím, že soupeř nemohl v Precol aréně postavit kompletní tým. Další výhru si připsal B-tým, tentokrát se ale nerodila příliš lehce.

1. Kert Park Praha 41 211:114 101
2. Kladno 41 136:86 86
3. Pardubice 41 174:120 84
4. Most 39 119:85 84
5. Karviná 39 138:110 73
6. Ústí n/L 41 104:123 56
7. Letohrad 39 117:133 54
8. Hostivař 35 95:127 48