Hodnocení víkendu: Úspěšné vstupy do sezóny, dvojboj s Hostivaří dopadl nerozhodně

Hodnocení víkendu: Úspěšné vstupy do sezóny, dvojboj s Hostivaří dopadl nerozhodně Deštivý víkend z většiny neměl vliv na harmonogram plzeňských zápasů. A-tým a junioři se představili v Hostivaři. Zatímco muži museli vstřebat krutou porážku, která ne až tolik odpovídala průběhu hry, junioři si odvezli cenné body po těsné výhře. Úspěšné vstupy do sezóny mají za sebou dorost a mladší žáci. Zápas dorostu byl bohužel ovlivněn tím, že soupeř nemohl v Precol aréně postavit kompletní tým. Další výhru si připsal B-tým, tentokrát se ale nerodila příliš lehce.

včera | Tomáš Majer

A-tým

Plzeňané v náročných podmínkách měli lepší vstup do zápasu. Ten ale nebyl podpořen žádným vstřeleným gólem. Když už jej mečouni dosáhli, nemohl být uznán kvůli absenci asistujícího hráče v zápisu o utkání. Hostivařští hráči šli do vedení po využité přesilovce, na kterou navázali další trefou. Pět minut před koncem vstřelili rozdílový třetí gól z trestného střílení. Plzni nebylo v sobotu přáno, své šance nevyužila. Kdežto domácí v samotném závěru vstřelili dvě slepené branky a potvrdili výhru.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Asi se utkání v Hostivaři dá hodnotit jako zápas blbec. Bez šancí jsme zdaleka nebyli, ale o bodový zisk nás připravila možná z části neobvyklá administrativní chyba a zejména pak neschopnost využít střelecké převahy a řady opravdu gólových situací k dorovnání nepříznivého skóre. Utkání se zlomilo třetí obdrženou brankou pět minut před koncem. Závěr už jsme odehráli bez potřebné koncentrace.

Sobota 14. září 2024: HBC Hostivař - HBC Plzeň 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Podrobnosti o utkání

Junioři

V Hostivaři se před A-týmem hrál šlágr juniorské extraligy. Plzeňané svedli s domácími tuhý boj. Hráči na obou stranách ukazovali svoji kvalitu. Dlouho ale prim hráli brankáři. Utkání nakonec rozhodly přesilové hry, ve kterých padly všechny góly. Na začátku druhé třetiny poslal Plzeň do vedení Štulc, domácím se v polovině utkání podařilo srovnat. Na gól Chána v 38. minuty už ale Hostivař nenašla odpověď a tak si Plzeň přivezla cenné tři body.