Hodnocení víkendu: Juniorce patří bronz, Béčko jde do finále

Hodnocení víkendu: Juniorce patří bronz, Béčko jde do finále Semifinálový výjezd do Pardubic v podání plzeňské juniorky byl bohužel jejím posledním v sezóně. Plzeňané dvakrát prohráli a do finále jde Svítkov. Přesto klubová pokladnice vítá další medaili. Junioři získali zasloužený bronz! Komu se vůbec závěrečný duel sezóny nepodařil, tím byli starší žáci, kteří pohořeli v Suchdolu. Mladším žáci v Třemošné naopak udrželi čisté konto. Na stejném hřišti oslavil B-tým postup do finále. S chutí si zastřílel dorost, který si vybojoval výhodu domácího prostředí pro start čtvrtfinále. Velmi pěkné výkony předvedla v Dobřanech minipřípravka.

26.05.2024 | Tomáš Majer

Junioři

Komentář trenéra Stanislava Kastnera: Bohužel se nám nepovedl vstup do utkání, kdy jsme celkem rychle prohrávali 2:0 a po té co se nám povedlo snížit, jsme šli do hloupého oslabení, kde nám soupeř opět odskočil o dva goĺy. To se bohužel opakovalo i na začátku druhé třetiny, kdy po našem snížení zase darujeme soupeři zbytečnou přesilovku. Ve zbytku utkání, sice nešla nikomu odepřít snaha, ale na dva góly se vyhráva hodně těžko.

Sobota 26. května 2024, SF3: HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Plzeň 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Podrobnosti o utkání

Komentář trenéra Stanislava Kastnera: V neděli jsme museli odvracet hrozbu vyřazení a to bohužel v okleštěné sestavě. Sice se nám povedl tentokrát vstup do utkání, bohužel jsme však příliš chybovali což soupeř trestal a sami jsme nedokázali být produktivní. To nás bohužel provázelo celou sérii a vlastně i celé play off, kdy produktivita stála bohužel na bedrech jen pár jednotlivců. Přehrál nás takticky vyspělejší a důraznější tým hrou bez zbytečných kudrlin. Sice jsme všichni pomýšleli výše, ale sportovně musím přiznat, že soupeř byl lepší a nezbývá nám než mu pogratulovat. Po utkání v nás všech převládalo zklamání, ale s odstupem času jde brát třetí místo jako úspěch.

Neděle 26. května 2024, SF4: HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Plzeň 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Dorost

V posledním zápase nadstavby skupiny Západ mečouni přivítali Kladno. V zápase byli favoritem a tuto roli potvrzovali od úvodu. V první části si vytvořili dvoubrankový náskok. Po zbytek zápasu jej navyšoli. Kladnu Plzeňané povolili jen deset střel, cestu do branky si našla jediná. Ofenziva mečounů naopak vyprodukovala devět gólů a tým se tak vítězně naladil na příští týden, kdy plzeňský celek čeká ve čtvrtfinále pražská Hostivař.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Vítězství z kategorie povinných. Jednak proto, že se před play off očekává, že v tomto souboji nezaváháme a pak samozřejmě kvůli postavení v tabulce. Jenom výhra nám mohla zaručit výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále. Zvládli jsme to zlepšeným výkonem oproti předchozím zápasům. V sobotu to vypukne, těšíme se na novou zkušenost a výzvu. Následující dva, doufejme ale, že tři víkendy rozhodnou o tom, jaká ta sezóna po výsledkové stránce bude. Teď nás čeká čtvrtfinálový soupeř – pražská Hostivař. Na vítěze série čeká vstupenka do final four v Čáslavi. To je hodně velká motivace.

Neděle 26. května 2024: HBC Plzeň – HBC Kladno 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

Starší žáci

Závěrečný duel sezóny se starším žákům vůbec nepovedl. Do Suchdola vyrazili hrát „pouze“ o čest a o vítěznou rozlučku. Čáru přes rozpočet ale udělala hned první třetina. Řada hráčů působila matným dojmem a utkání téměř ve všech herních situacích patřilo domácím. V 31. minutě diváci viděli už desátý gól v plzeňské síti...O minutu později Plzeňané korigovali. Byl to ovšem jediný zásah mečounů v sobotním duelu.

Komentář trenéra Michala Samce: Náš výkon v Suchdole byl, přes veškeré dekórum zachovávané vzhledem k mládežnické kategorii, naprosto otřesný a jen podtrhl náš výkonnostní sešup v nadstavbě. Od hráčů jsem neviděl nic, co by v jejich hře mělo být a čeho vím, že jsou schopni. Odevzdanost a prakticky nulová ochota pokusit se držet s technicky vyspělým soupeřem krok a bojovat, vedla k naší naprosto ostudné demolici, jakou jsem na lavičce ještě nezažil. Hráči si musí uvědomit, že takto to prostě nejde. Výsledek posledního zápasu sezóny mě mrzí zejména vůči brankáři, který tým v několika zápasech držel skvělými výkony a toto si od svých spoluhráčů rozhodně nezasloužil. Určitě si o tom společně promluvíme, aby se nic podobného v budoucnu v žádném případě neopakovalo a hráči v dalších sezónách reprezentovali svůj klub úplně jinak a důstojně.

Sobota 25. května 2024: SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Plzeň 10:1 (5:0, 4:0, 1:1)

Mladší žáci

V Třemošné začali mladší žáci výborně. Hned ve 4. minutě je do vedení poslal Hradský. Do konce třetiny se ještě dvakrát prosadil Braný, z toho jednou v oslabení. Plzeňané v první části dominovala. Později se hra začala vyrovnávat. Více ze hry měli Plzeňané opět ve třetí části. Žádný gól už ale v pohledném mládežnickém utkání nepadl.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Kluci byli připravení na nevyzpytatelnou hru domácích. Třemošná vždy trápí soupeře svojí agresivní hrou. A když se k tomu přidá i jiný povrch hřiště, mají soupeři vždy problém. To se však nestalo. Mečouni zvládli první třetinu na výbornou. Nepustili domácí takřka k ničemu. Rychlé napadání, přímý tlak na bránu, kombinace, rychlé rozehrávky, to vše vedlo ke tříbrankovému náskoku. Od druhé třetiny se však hra vyrovnala. I domácí měli několik šancí ke skórování. Svoji branku však postupně oba naši brankáři uchránili. Do třetího dějství opět mečouni vstoupili velkým tlakem, ale domácího brankáře se již nepodařilo překonat.

Neděle 26. května 2024: TJ Tatran Třemošná - HBC Plzeň 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Minipřípravka

Poslední regionálná turnaj odehrála minipřípravka v Dobřanech. Do akce se dostal velký počet mladých nadějí plzeňského hokejbalu, které zúročují pravidelný výkonnostní posun!

Komentář trenéra Jana Pavelky: O víkendu v neděli jsme se zúčastnili turnaje v Dobřanech. Čekalo nás pět náročných zápasů a my jsme si s sebou přivezli o něco širší výběr. Tudíž jsme měli na každý zápas možnost sestavit jiné trojice a zjistit jak na tom každý je. Výběr soupeřů byl pěkný, vždy nám dal zabrat. Žádná výhra nebyla zadarmo a děti se s každým týmem porvali tak, jak nejvíc umí. Jak se nám sezóna pomalu blíží ke konci tak je vidět u spousty z nich pěkný posun, za kterým je spousta práce. Spousta práce nás ještě čeká. Až na bouřlivé počasí na začátku se turnaj vydařil na výbornou. Tým doslat zaslouženou pochvalu a každý si to pěkně užil.

B-tým

Komentář Vlastimila Lokajíčka: Zápas v hodně oslabené sestavě s houževnatým soupeřem na neoblíbeném povrchu. Začalo se velmi pomalu a opatrně. Oběma týmům dělala problém jakákoliv kombinace, o střelbě nemluvě, a tak se v první třetině neudálo prakticky vůbec nic a v podstatě se čekalo, komu se nějak povede dát první gól. Naštěstí jsme to byli my a konečně se začal hrát hokejbal. I když ani pak nebyla hra kdovíjak hezká, domácí jsme při hře 5 na 5 prakticky k ničemu nepustili. Bohužel jsme se opět nevyvarovali několika vyloučení, z nichž jedno třemošenští potrestali. Ale když jsme po jedné z mála domácích šancí prakticky z protiútoku skórovali, bylo rozhodnuto. Závěr jsme si už pohlídali. Opět jsme podali taktický výkon a celkově byli lepší. Vítězství v zápase i celé semifinálové sérii jsme si tak vybojovali zaslouženě. Chtěl bych všem poděkovat za dobře zvládnutý zápas a obzvlášť hráčúm z A-týmu, kteří dorazili a významně nám pomohli zápas vůbec odehrát i vyhrát.

Sobota 25. května 2024, SF2: TJ Tatran Třemošná - HBC Plzeň B 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Program příštího víkendu:

Sobota 11. května 2024

• Dorost, ČF1: Plzeň - Hostivař (11:00)

Neděle 2. června 2024

• B-tým, F1: Plzeň B - Dobřany B (16:00)
  • Mladší žáci: Plzeň - Prachatice (11:00)

Podobné články

Plzeňský dorost suverénně projel Final Four a stal se šampionem sezóny 2023/24

Final Four Extraligy dorostu končilo pro plzeňský tým tím nejhezčím způsobem! Mečouni postupně v základní skupině porazili ústeckou Elbu, berounské Kelty a pardubický Svítkov a svými výkony se nominovali do finále. V něm je opět čekal východočeský soupeř. Plzeňané se ale do klubové kroniky zapsali zlatým písmem. Po výhře 2:1 zaslouženě oslavili titul šampióna. Během sezóny vyhráli, co se dalo a klub má tak po řadě stříbrných úspěchů po deseti letech opět mistrovský tým v mládežnických kategoriích!