Hodnocení víkendu: Dorostenci úspěšně zahájili čtvrtfinále, B-tým vede ve finálové sérii a radovali se i mladší žáci

Hodnocení víkendu: Dorostenci úspěšně zahájili čtvrtfinále, B-tým vede ve finálové sérii a radovali se i mladší žáci O prvním červnovém víkendu se na domácím hřišti představily tři plzeňské týmy. Dorost zahájil v domácím prostředí čtvrtfinále, kde v úvodním utkání porazil Hostivař. Mladší žáci se také radovali před svými fanoušky po vysokém vítězství v zápase proti Prachaticím. Úspěšný byl i B-tým, který v prvním finálovém souboji zvládl prodloužení.

03.06.2024 | Markéta Peclová

Dorost

Dorostenci vstoupili o víkendu před svými fanoušky do čtvrtfinále, kde se potkali s Hostivaří. V úvodním utkání play off se první střela ujala ve čtvrté minutě, kdy se dostali do vedení mečouni a pak ho navyšovali. V první části se prosadili čtyřikrát, soupeř jen jednou. Druhá třetina byla na branky vyrovnaná, třetí ovládli plzeňští hráči rozdílem čtyř gólů. Mečouni tak v sérii hrané na dva vítězné zápasy došli po vysoké výhře k prvnímu bodu.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Vysokou výhru v úvodním utkání lze hodnotit ve spoustě aspektech hodně pozitivně. Kluci, pro něž bylo play off něco, co ještě nezažili, se na utkání nabudili velmi dobře. Byli plni pohybu a energie a odměnou nám bylo velké množství vstřelených gólů. Skvělý je fakt, že to vzala střelecky na sebe druhá lajna a kuriózním gólem dal o sobě vědět opět Kristián Zelinger. Víme, že to gólově nestojí jenom na první pětce. Jen ti ostatní hráči zatím byli trochu v jejich stínu, co se produktivity týče. Ale po vysokém vítězství zpátky na zem. Jsme teprve na půli cesty do vytouženého Final four. Čeká nás odveta, nový zápas, kde se začíná od nuly. Nic nepodceníme a o postupovou výhru budeme opět tvrdě pracovat.

Sobota 1. června 2024: HBC Plzeň – HBC Hostivař 11:4 (4:1, 2:2, 5:1)
Podrobnosti o utkání

Mladší žáci

Na domácím hřišti se také představili mladší žáci, kteří se utkali s Prachaticemi. Skóre otevřeli hosté v páté minutě, ale od osmé už za svou aktivitu byli odměněni domácí a v první třetině vsítili šest branek. V navyšování stavu pokračovali v další části, kde v hostující kleci skončily čtyři míčky. Nejvíce gólů viděli fanoušci ve třetí třetině, když jich plzeňští hráči vstřelili ještě osm. Deset kanadských bodů za osm gólů a dvě asistence zaznamenal Václav Hradský, pět branek si zapsal Jaroslav Kejř.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Ačkoliv soupeř vsítil první branku, byli to Mečouni, kteří od začátku určovali tempo a průběh zápasu. V polovině první třetiny bylo již rozhodnuto o zápasu. A tak došlo opět k výměně postů našich hráčů. Začali řádit i obránci, kteří si post útočníka užili. Šimon Suk a Michal Syslo dali shodně dvě branky. Na poslední zápas nezapomene ani Jarda Kejř, dlouhodobě zraněný hráč, byl také k nezastavení. Ale zápas měl i negativní stránku. Opakované nesportovní chování jednoho Mečouna přineslo kaňku do zápasu. Hokejbal není jen o sportovní stránce, zachovat si chladnou hlavu a nadhled, když se nedaří, i to se musí Mečouni učit.

Neděle 2. června 2024: HBC Plzeň – HBC Prachatice 18:1 (6:1, 4:0, 8:0)

B-tým

Mečouni v neděli odstartovali ve druhé lize finálové souboje proti dobřanskému B-týmu. Do úvodního utkání nastoupily oba týmy posílené hráči z Extraligy. V první třetině se každé mužstvo prosadilo dvakrát a do druhé se šlo za vyrovnaného stavu. Nejprve tam pak rozvlnili síť hosté, poté dokončil hattrick Petr Zeman a ještě před druhou přestávkou se mečouni ujali vedení. Ve třetí části ho pak navýšili dvěma trefami a až do předposlední minuty základní hrací doby vedli o tři branky. V závěru ale dobřanští hráči rychlými třemi góly vyrovnali a o vítězi rozhodlo až prodloužení. Výhru v něm vystřelil domácím Martin Zrna.

Komentář Vlastimila Lokajíčka: První finálový zápas s notně posíleným dobřanským béčkem byl celkovou úrovní vysoko nad poměry 2. Ligy. Věděli jsme, co nás čeká, a od začátku jsme hráli, jak jsme si řekli. Pak se soupeř nechal vyloučit na 5 minut a my dlouhou přesilovku dvěma bombami Petra Zemana zužitkovali. Bohužel jsme ale také jednou inkasovali. Po přesilovce jsme se ale nevrátili zpět k poctivému bránění, které je v zápasech s Dobřany cestou k úspěchu, soupeř toho využil a otočil stav zápasu. Zpět na koleje jsme se vraceli pomalu a až po polovině utkání to opět byla aspoň přibližně hra, jakou jsme chtěli hrát. Úspěch se ale dostavil a po vyrovnání jsme postupně zvyšovali až na 6:3 a ještě dvě minuty před koncem to vypadalo na relativně klidné vítězství. Pak ale přišla 44. minuta. Nejdřív jsme dostali jeden v podstatě náhodný gól, ten dostal soupeře do sedla, při power play jsme pak dostali další dva a rázem bylo vyrovnáno. Tyto 3 góly jsme dostali během 30 sekund! Přesto jsme se nesložili, vrátili se k poctivé hře ve středním pásmu a odměnou nám byl vítězný gól v prodloužení.

Neděle 2. června 2024: HBC Plzeň B – TJ Snack Dobřany B 7:6p (2:2, 2:1, 2:3 - 1:0)

Program příštího víkendu:

Sobota 8. června 2024

Dorost: Hostivař – Plzeň (14:00)
B-tým: Dobřany B – Plzeň B (11:30)
Přípravka: Turnaj (Nižbor)

Neděle 9. června 2024

Dorost: Plzeň – Hostivař (11:00, případné 3. utkání)
B-tým: Plzeň B – Dobřany B (16:00, případné 3. utkání)
Minipřípravka: Turnaj (Písek)

Podobné články

Plzeňský dorost suverénně projel Final Four a stal se šampionem sezóny 2023/24

Final Four Extraligy dorostu končilo pro plzeňský tým tím nejhezčím způsobem! Mečouni postupně v základní skupině porazili ústeckou Elbu, berounské Kelty a pardubický Svítkov a svými výkony se nominovali do finále. V něm je opět čekal východočeský soupeř. Plzeňané se ale do klubové kroniky zapsali zlatým písmem. Po výhře 2:1 zaslouženě oslavili titul šampióna. Během sezóny vyhráli, co se dalo a klub má tak po řadě stříbrných úspěchů po deseti letech opět mistrovský tým v mládežnických kategoriích!