Mečouni byli blízko první domácí výhře, vybojovali ale důležitý bod

Mečouni byli blízko první domácí výhře, vybojovali ale důležitý bod Ve třetím domácím utkání se mečouni potkali se Svítkovem. V prvních dvou třetinách inkasovali hned v úvodu, na to Plzeň ale rychle odpověděla, nezareagovala jen na obdrženou branku ke konci první části. Plzeňští ale zvládli lépe třetí část a dotáhli se. V prodloužení pak byl úspěšnější Svítkov a mečouni získali bod.

21.10.2023 | Markéta Peclová
9.kolo, sobota 21.10.2023
HBC Plzeň - Svítkov  3:4p  (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kunzmann (Pavlíček, Švarc), 18. Vobruba (Kanta), 43. Michel (Švarc) – 1. Kohoutek, 12. Král (Hudec, Bureš), 16. Stromko (Bláha, Martínek), 49. Stromko (Král). Rozhodčí: Cícha, Danylec. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 47. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
HBC Plzeň: Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Chramosta, Jan Miksan, David Štípek, Tomáš Krejčí, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Matěj Pavlíček - Jonáš Beran, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Marek Švarc, Karel Škarka, Roman Poláček, David Michel, Jonáš Kanta, Adam Roušal
Svítkov: Lukáš Novotný (Jiří Šťovíček) - Tomáš Bureš, Jan Doležal, Martin Korbel, Sebastián Kaščák, Adam Korec, Jakub Besperát - Jakub Král, Tomáš Hudec, Lukáš Kohoutek, Jan Stromko, Matyáš Malý, Matyáš Bláha, Tadeáš Kantor, Daniel Matys, Daniel Martínek

První gól viděli diváci už v první minutě. Jeden z plzeňských hráčů zůstal po souboji ležet u mantinelu, čehož využil Lukáš Kohoutek, který si vyběhl před plzeňskou branku a nikým nehlídaný otevřel skóre z první střely v utkání. Zanedlouho se poprvé vylučovalo na hostující straně a Plzeň toho využila. Z pravé strany rozvlnil síť Martin Kunzmann. Poté si více šancí vypracovali svítkovští hráči, v přesilové hře byl blízko branky Hudec, ale Kráčina svůj tým držel, jednou se míček odrazil také od tyče.

V závěru první třetiny měl plzeňský gólman plné ruce práce a svítkovské hokejbalisty nepouštěl do velkého náskoku. Ve dvanácté minutě ho ale z těsné blízkosti překonal Jakub Král a vrátil svému týmu vedení. V závěru se ještě otevírala vrátil na trestnou lavici na straně domácích, ale v první části už se skóre neměnilo.

Vyloučení hosté potrestali jen dvacet šest vteřin po začátku druhé patnáctiminutovky. Z dálky se do míčku opřel Jan Stromko a našel místo nad betonem brankáře Kráčiny. Neuběhla ani minuta a půl a na rozdíl jedné branky snížil Jakub Vobruba, který po individuální akci prostřelil Šťovíčka zblízka. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, jednu přesilovou hru ještě měli k dispozici hosté, ale také do třetí třetiny vstupovali s jednobrankovým náskokem.

Na začátku třetí části si Plzeňští zahráli početní výhodu čtyři na tři, ale hosté se ubránili. V plném počtu hráčů se příliš dlouho nehrálo, na trestnou lavici pak postupně usedl ještě na každé straně jeden hráč. Mečouni byli v závěru hodně aktivní a tlak se jim podařil využít ve vyrovnávací branku. Krátce po vhazování uspěl z větší vzdálenosti David Michel a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poté se ještě rozdávaly trestné minuty, ale po základní hrací době bylo skóre vyrovnané a utkání šlo do prodloužení.

Také tam se otevírala vrátka na trestnou lavici a ve hře čtyři na čtyři se rozhodlo. Zmatku před plzeňskou brankou využil Jan Stromko a druhým gólem v utkání vystřelil týmu druhý bod. Plzeňští hráči si zapsali jeden, ale ze zápasu si také mohou odnést hodně pozitivních poznatků.

Fotografie ze zápasu

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.