Zápas v Hostivaři byl z pohledu plzeňských hokejbalistů nulový. Domů se vrátili s prázdnou

Plzeňský A-tým vyrazil v rámci druhého kola na hřiště Hostivaře. Za nepovedenou lze označit hned první třetinu, kdy Západočeši inkasovali hned ve druhé minutě, inkasovali při vlastní přesilovce a naopak sami nevyužili dvojnásobnou početní výhodu. Ve druhé třetině se hostující zmar ještě prohloubil a ve 30. minutě se Hostivař radovala z páté branky. Naopak plzeňský útok po celý zápas mlčel, respektive nedokázal překonat domácí obranu a brankáře Štourala. Před domácí premiérou s Letohradem tak mají mečouni o čem přemýšlet. FOTO: Jaroslav Soukup (HBC Hostivař)

10.09.2023 | Redakce
2.kolo, sobota 9.9.2023
Hostivař - HBC Plzeň  5:0  (2:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Čejka (Ilušák, Kudela), 9. Dostál (Urbanec), 24. Čejka, 26. Hrabar (Kudela, Kucharčík), 30. Vaniš (Čejka, Kudela). Rozhodčí: Černý, Koskuba. Vyloučení: 7:7, navíc Čápek (HOS), Kunzmann (PLZ) oba OT 10 min. Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0. Diváci: 91. Střely na branku: 28:16. Průběh utkání: 5:0.
Hostivař: Václav Štoural (Marek Drahoš) - Ondřej Kubeš, Dalibor Čápek, Jiří Hrabár, Petr Pírek, Tomáš Kudela, Dominik Ilušák, Daniel Zámečník - Jan Čejka, Samuel Kucharčík, Jiří Vaniš, Daniel Vaniš, Otto Urbanec, Ondřej Dostál, Jaroslav Pátek, Štěpán Ferfecki, Lukáš Grepl, Petr Lehner, Michal Mikšovský
HBC Plzeň: Petr Kráčina (Vít Čapek) - Tomáš Ulč, Tomáš Chramosta, David Štípek, Michal Matoušek, Martin Muchka - Adam Roušal, Jonáš Beran, Jan Miksan, Tomáš Majer, Roman Poláček, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Daniel Pavlík, Kevin Kristl, Jaroslav Svoboda, Jiří Benedikt

Plzeňské hokejbalisty v Hostivaři přivítal Jan Čejka, který domácí poslal do vedení již z kraje druhé minuty. Střela od modré čáry se schovala za klubko hráčů a našla volné místo v bráně. Kráčina měl zcela zakrytý výhled.

Mečouni následně ubránili oslabení a do konce třetiny sami sehráli dvě přesilovky. Jenže v té první hned inkasovali. Aktivita hostivařských vyústila v trefu Ondřeje Dostála, který se trefil z mezikruží. Mečouni pak hráli minutu dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Nedokázali si ale vytvořit gólovou příležitost.

Ve druhé části naopak na trestnou lavici mířili především Plzeňané. Třetí gól Hostivaře ovšem padl při plném počtu hráčů. Plzeňané sice vybojovali míček v bezprostřední blízkosti Štourala a rodilo se nebezpečné přečíslení, namísto kontaktní branky ale přišel protiútok a druhá trefa Jana Čejky, který uprchl po levé straně a prostřelil Kráčinu.

Ještě hůře bylo v 25. minutě, kdy na trestnou lavici zamířila hned dvojice plzeňských hráčů. Domácí ukázali, jak využít dvojnásobnou početní výhodu a Jiří Hrabar trefil nechytatelně do šibenice. V poslední minutě druhé části Plzeňané hráli další oslabení a tentokrát to byl Jiří Vaniš, který si udělal prostor a další střelou do šibenice vstřelil pátý gól domácích.

Mečouni v Hostivaři hráli nadále špatný zápas. Hned v prvním střídání byl za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen kapitán Plzně Kunzmann. Hra byla nadále rozkouskována vyloučeními na oběma stranách. Smutným obrazem zůstávalo, že hostivařsští ohrožovali plzeňskou branku i ve čtyřech hráčích v poli. To již byl v plzeňském brankovišti brankář Čapek, který nastoupil na třetí třetinu.

Branka do konce zápasu již nepadla. Ani v závěrečné početní výhodě Plzně pěti proti třem. Brankáře Štourala nepřekonala plzeňská družina ani jednou, ba co víc, šancí na vstřelení gólu si hosté mnoho nevytvořili.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.