Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Hodnocení víkendu: Vstup do finálové série se juniorům nepovedl

Hodnocení víkendu: Vstup do finálové série se juniorům nepovedl První dvě domácí utkání finálové série našim juniorům příliš radosti nepřinesla. Před zaplněnou halou dvakrát shodně prohráli 1:3 a série se tak na sever Čech přesouvá za dvojnásobně nepříznivého stavu.

11.06.2019 | Tomáš Majer

Junioři

První třetina úvodního finálového zápasu nabídla opticky hezký hokejbal, ze kterého ale více vytěžil soupeř. Mečouni měli problém vytvořit si šance v útočném pásmu a v první části dvakrát inkasovali. Nepomohla jim ani jedna z přesilových her během velké části zápasu. Na rozdíl jediného gólu snížil umístěnou střelou od modré Lokajíček, jenže místo náporu a snahy o vyrovnání přišel po ztrátě balonku třetí ústecký gól a bylo rozhodnuto.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Náš výkon v prvním zápase nebyl dobrý. Celý zápas jsme měli problém se vyrovnat se soupeřovou důraznou a tvrdou hrou. Inkasovali jsme z první soupeřovy přesilovky a druhý gól jsme jim darovali po hrubé chybě v rozehrávce. Od druhé třetiny jsme se hnali za vyrovnáním, avšak snížit se nám podařilo až 5 minut před koncem zápasu. Bohužel soupeř následující střídání opět odskočil a bylo téměř hotovo. Ani v závěrečné power-play nám tam nic nepadlo.

Sobota 8. června: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Podrobnosti o utkání

V neděli Plzeňané do zápasu vstoupili aktivně, žádná branka ale z jejich hry nerezultovala. Pouze domácí Poláček rozezvučel přesilovkovou ranou břevno. Zato hosté svoji první početní výhodu využili. Do dvoubrankového vedení se dostali na začátku druhé části po úspěšné dorážce. Mečouni na kompaktní ústeckou obranu dlouho nemohli najít recept. Tým probudil až gól Hurta, jedenáct sekund po začátku třetí části.

Po kontaktní brance měli domácí zřejmě nejlepší pasáž zápasu. Ani jeden ze závarů před ústeckou brankou ale nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. Naopak přišel hřebík do rakve při závěrečné power-play. Příští týden budou hrát mečouni o to, aby podruhé v řadě nekončili sezónu se stříbrem na krku.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Ve druhém utkání jsme chtěli odčinit předešlé zaváhání. Do zápasu jsme vlétli, soupeře téměř k ničemu nepustili, na střely 16:3 a prohráváte 1:0. To je trochu frustrující. Soupeře to nakoplo a druhá třetina již byla vyrovnaná. Hned na začátku třetí třetiny jsme snížili, ale další branku opět ne a ne dát. V power-play pak dal soupeř výsledku konečnou podobu. V týdnu se podíváme na video, rozebereme si s hráči obě utkání a věřím, že na Radara (brankář Tomáš Rechtorik - pozn.red.) a hru soupeře něco vymyslíme. Máme odhodlání a chceme se poprat o to, abychom sérii vrátili zpět, ale bude to hodně těžké.

Neděle 9. června: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Program příštího víkendu:

Pátek – 14. června
  • Starší žáci: Pilsen Cup U15

Sobota – 15. června
  • Junioři: Ústí nad Labem – Plzeň (15:00)

Neděle – 16. června
  • ?Junioři: Ústí nad Labem – Plzeň (11:00)

Podobné články
Aktuální články

Den HBC Plzeň v Precol aréně zakončil klubovou sezónu 2023/24

Čtvrtý ročník Dne HBC Plzeň již tradičně uzavřel klubovou sezónu 2023/24. V Precol aréně se sešlo přes 90 hráčů od minipřípravky po A-tým, kteří tradičně změřili síly v rámci soutěže tří barevných týmů v netradičních disciplínách. Letošní, dle účasti rekordní, Den HBC Plzeň měl několik specifik. Mezi ty nejvýznamnější patřilo představení a poděkování zlatému týmu dorostenců, návštěva člena zlatého týmu českých hokejistů z MS v Praze Petra Šulana či vyhlášení vítězů výtvarné soutěže.

Hůl:   levá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv