Mečouni se vracejí z Rakovníka s vysokým vítězstvím

Mečouni se vracejí z Rakovníka s vysokým vítězstvím Hokejbalisté Plzně sice po první části prohrávali s nováčkem z Rakovníka o jednu branku, ale následně zapnuli a šesti góly otočili průběh zápasu zcela ve svůj prospěch. Hlavní zbraní Plzeňanů byli především přesilové hry, v nichž hned čtyřikrát udeřili.

17.09.2016 | Dominik Rejthar
3.kolo, sobota 17.9.2016
Rakovník - HBC Plzeň  2:6  (1:0, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 6. Sýkora (Šíma), 39. Tvarůžek (Eitler, Šíma) – 16. Benedikt (Švarc), 20. Kunzmann (Benedikt), 34. Švarc (Malý), 36. Krch (Vodrážka), 39. Švarc (Malý, Průcha), 44. Vodrážka (Krch, Gřonka) .
Rozhodčí: Gráca, Záhora. Vyloučení: 9:3, navíc Sýkora st. a Pechanec (oba RAK) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.
Rakovník: Gerlich (Solar) – Pospíšil, Tvarůžek, Suchý, Pechanec, Koloc – Tvarůžek "C", Vostárek, Urban, Sýkora Mi. st., Šíma, Sýkora Mi. ml., Eitler, Bakalár, Schier, Tlustý.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Kejř "C", Benedikt, Zeman, Vodrážka, Pokorný, Hanuš – Průcha, Švarc, Malý, Krch, Pejchar, Krásný, Kunzmann, Pauer, Gřonka, Valenta, Kastner, Matějka, Rovenský.

Začátek zápasu vyšel lépe nováčkovi z Rakovníka, který zatlačil mečouny v jejich třetině a ze své aktivity vytěžil úvodní branku zápasu. Šímova nahrávka oslovila Milana Sýkoru mladšího, jenž propálil plzeňského Kráčinu. Plzeň se dostala do hry v následující fázi první části, kdy dostala k dispozici dvě přesilovky, v nichž ale nedokázala do pauzy gólově udeřit.

Druhá početní výhoda Plzeňanů se ale přelila i do následující periody, v níž již Plzeňané stihli po pěti sekundách hry bleskově vyrovnat. Po vyhraném vhazování se dopředu vydal Ondřej Benedikt, jehož pokus prošel mezi betony brankáře Gerlicha do branky. Svěřenci trenéra Michala Edla pokračovali i nadále v útočném snažení a brzy otočili průběh duelu. Martin Kunzmann dostal prostor v útočném kruhu a střelou k levé tyči překonal Gerlicha podruhé.

I ve zbývajících minutách druhé třetiny se musel rakovnický gólman činit, společně se svojí obranou nicméně už další projektil za svá záda nepustil. Vstup do následující fáze naopak překvapivě vyšel Středočechům, kteří ihned zaměstnali Kráčinu, který ale výbornými zákroky podržel svůj tým. Tlak Rakovníka ustál po dalším vyloučení, jež hosté bez milosti znovu potrestali, když se prosadil Marek Švarc.

Poté navíc dvojice hráčů Rakovníka neudržela nervy a kromě dvojnásobného oslabení ještě dostala osobní tresty. Příležitost na navýšení vedení mečouni nepohrdli a a přidali čtvrtou branku. Martin Krch vzal na modré čáře na sebe odpovědnost a dělovkou pod břevno propálil brankáře Gerlicha. Rakovník ale ani po další inkasovaném gólu nesložil zbraně a ještě zdramatizoval duel, když se dokázal prosadit kapitán Ondřej Tvarůžek.

Odpověď Západočechů byla ale přímo blesková. Po čtyřiceti sekundách vrátil rozdíl mezi oběma týmy zpátky Marek Švarc, který byl na konci úspěšného přečíslení plzeňské lajny. Konec utkání navíc dohrávali domácí v dlouhém oslabení, když na pět minut putoval na trestnou lavici Pospíšil. Po dalším vyloučení Eitla dostali mečouni k dispozici další dvojnásobnou početní výhodu, kterou znovu naplno využili. Gólový účet zápasu uzavřel Lukáš Vodrážka, který zacílil přesně a překonal Gerlicha pošesté.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.