Vítězná série končí. Plzeň podlehla Pardubicím po samostatných stříleních

Vítězná série končí. Plzeň podlehla Pardubicím po samostatných stříleních Úchvatná série výher hokejbalistů Plzně je u konce. Mečouni v posledním duelu před zimní přestávkou CCM Extraligy vedli sice nad Východočechy ještě dvě minuty před koncem nejtěsnějším možným rozdílem, ale nakonec jim dovolili v dvojnásobné přesilovce vyrovnat. V následné loterii samostatných stříleních se poté jako jediný prosadil pardubický Vlasák.

28.11.2015 | Dominik Rejthar
14.kolo, sobota 28.11.2015
Pardubice - HBC Plzeň  2:1ss  (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 44. Kubeš (Filip, Krejčí), rozh. náj. Vlasák – 5. Švarc (Malý).
Rozhodčí: . Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 20:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
Pardubice: Stárek (Smekal) – Filip, Vlasák, Krejčí, Mašík, Kamaryt, Jiřík, Pecina, Förstl, Ryba – Urbanec, Bílý (c), Gabriel, Ingršt, Kubeš, Česák, Kunc, Březina, Skřivánek, Kasal, Moravec.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Edl, Benedikt O., Kavalír, Slanec, Vodrážka, Benedikt J., Hanuš – Průcha, Kejř, Krch, Švarc, Pauer, Malý, Kolařík, Krásný, Ondra, Gřonka.

Úvod zápasu vyšel mnohem lépe mečounům, které zaskočili domácí tým v jeho vlastní přesilové hře. Po čtyřech minutách hry se v oslabení řítil zcela sám Stárka Ondřej Malý, jehož zakončení dokázal pardubický brankář vytěsnit pouze k dobíhajícímu Marku Švarcovi, jenž následně neměl problém dorazit míček do sítě.

Pardubičtí se výrazně ozvali až v druhé části první periody, kdy štiplavá rána Filipa prosvištěla těsně vedle tyče. Na akci Východočechů odpověděli vzápětí hosté velkým závarem po Paurově střele, jenž nakonec dokázali domácí s vypětím všech sil přečkat.

Druhá část vyrovnaného duelu se opět odehrávala ve velmi opatrném duchu. Ke změně skóre byl nejblíže plzeňský obránce Michal Slanec, který se ke konci periody snažil třikrát v rychlém sledu z levé strany propálil gólmana Stárka. Pardubický brankář si ale počínal na svém postuu zodpovědně a všechny bomby reprezentačního beka zlikvidoval.

Bojovný zápas pokračoval i ve třetí třetině, kdy navíc začalo v jejím průběhu na hřiště padat nepříjemný sníh, což pocítilo několik hráčů obou týmů nepříjemným podklouznutím. Dlouhou dobu to vypadalo, že mečouni dovedou duel do vítězného konce, nicméně tři minuty před závěrem třetí části dvěma fauly dovolili soupeři vyrovnat. Ostřelování plzeňské klece v dvojnásobné početní výhodě zakončil úspěšnou ránou Pavel Kubeš.

Po nerozhodném stavu přišla na řadu trestná střílení, v nichž se jako jediný ve třetí sérii prosadil Lukáš Vlasák, čímž ukončil dlouhotrvající plzeňskou neporazitelnost. Mečouni odjeli sice z východu Čech pouze s bodem, ale přesto se budou v chladném zimním období hřát na extraligovém výsluní.

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.