Infobar:  FANSHOP: Nově prodej klubových kšiltovek - výběr hned ze čtyř variant!

Šnůra výher trvá. Mečouni uspěli i v Ústí nad Labem!

I v devátém utkání nepoznali Mečouni hořkost porážky. A co víc, z Ústí nad Labem si vezou všechny tři body. Jako příjemný bonus taktéž další čisté konto Petra Kráčiny. Proti Elbě se střelecky dařilo Martinu Krchovi, kterému se v Ústí prostě daří.

25.10.2015 | Redakce
9.kolo, sobota 24.10.2015
Ústí n. Labem - HBC Plzeň  0:3  (0:2,0:1,0:0)
Branky a nahrávky: 11:13 Krch (Kavalír, Švarc) PP, 11:49 O. Benedikt (Pauer, Edl) PP, 27:28 Krch (O. Benedikt) .
Rozhodčí: Boháček, Prudík . Vyloučení: 11:7. Využití: 0:2. V oslabení:0:0 . Diváci: 68 . Střely na branku:24:30 . Průběh utkání: 0:3 .
Ústí n. Labem: Banda - Růžička, Kváš, Poláček, Sedláček - Soukup, Hubený, Štěpánek, Baxa, Vacek, Pavlíček, Vinš, Grosse, Jirkovský, Stoček
HBC Plzeň: Kráčina - Edl, O. Benedikt, Slanec, Vodrážka, Kavalír, Pokorný - Průcha, J. Kejř, Krch, Švarc, Pauer, Ondra, Kolařík, Krásný, Kunzmann

Úvod zápasu se sice nesl v opatrném duchu, ale jeho obrátky zvýšily první rozdané tresty. Nejprve putoval na hanbu Ondřej Benedikt, jenže Elba svoji šanci nevyužila. Pak přišla početní výhoda pro Mečouny a ta byla brzy dvojnásobná. K tomu chvíli nato zašlápnul míček ústecký Kváš a domácí se dostali do těžké situace. Plzeňané využili hned tu první početní výhodu, když souhru zakončoval Martin Krch. A pokračující přesilovce 5-3 respektive jejím samém závěru přidal druhý zásah Ondřej Benedikt. Vylučovat se po této pasáži muselo pro uklidnění vášní i na opačné straně. A tak ke konci třetiny putovali na lavici Jiří Kavalír a necelou minutu po něm i Michal Slanec. Těsně před sirénou však trefil vysokou holí Jaroslava Kejře domácí Růžička a trochu zmírnil nepříjemnou situaci pro Mečouny

. Oslabení, které se přeneslo již do druhé třetiny Plzeňané zvládli. A co víc, po návratu z trestné lavice se dostal do úniku Jiří Kavalír, ale míček nepropasíroval mezi betony brankáře Elby. Domácí přidali, ale naráželi na organizovanou obranu a naopak to mohli být Plzeňští, kdo by se střelecky prosadil. Závar třetího útoku volal po gólu. Do dalšího úniku se dostal i Martin Kunzmann, ale míček mu sjel z hole. Až ke konci třetiny proběhl středním pásmem Martin Krch a již za modrou čárou ze strany prostřelil parádní ranou k tyči Bandu potřetí.

V poslední části přišly ze strany domácích četné pokusy rozhodit Mečouny nečistou hrou. Odnesl to nejvíce Dan Krásný, který v jednou souboji soupeř zdviženou holí uštípnul mu kus zubu. Dvě střídání poté se na něm nejprve vyfauloval Poláček, který jej ještě nečekaně zezadu napadnul a byla z toho rvačka. Po obrátce stran se již nic mimořádného nestalo. Gólem neskončila ani skvělá příležitost Marka Švarce. Na hřiště padla rosa a povrch se stal nebezpečným. Ve zbytku času měli ještě pár příležitostí Plzeňané, ale bez brankového efektu. Na druhé straně několik ošemetných střel pochytal spolehlivý Petr Kráčina, který si připsal další nulu.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně: Dokázali jsme využít nabídnutou příležitost v podobě dvojnásobné přesilovky. Rozhodující třetí gól mohl přijít už dřív, ale situace jsme nevyřešili moc dobře. Nesmyslné napadení Dana Krále vyvolalo vzpomínku na jarní zápas play-off, kdy soupeř hrál s postupem času podobně nečistě.
Aktuální články

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.

Hůl:   pravá

Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv