Plzeň rozstřílela Kovo a posunula se do čela CCM extraligy

Plzeň rozstřílela Kovo a posunula se do čela CCM extraligy Povedený zápas mají za sebou hráči A-týmu. Pražské Kovo jim v domácím prostředí vzdorovalo pouze jednu třetinu a po zbytek zápasu mečouni dominovali. Výslednému skóre 7:1 pomohla zvlášť čtyřgólová prostřední část. Plzeňané nadále drží neporazitelnost a vzhledem k zaváhání Kladna poskočili na první pozici v tabulce!

10.10.2015 | Tomáš Majer
6.kolo, sobota 10.10.2015
HBC Plzeň - Kovo Praha  7:1  (2:1, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1:49 Krásný (Gřoňka), 5:48 Krch (Benedikt O., Kejř J.), 18:21 Edl (Krch), 18:27 Ondra, 24:17 Slanec (Švarc, Ondra), 25:22 Krch (Pokorný, Kráčina), 35:44 Slanec (Krch) – 7:39 Drak (Košely, Ruda).
Rozhodčí: Škrobák, Laczko. Vyloučení: . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
HBC Plzeň: Kráčina (od 31. Sedláček) – Edl, O. Benedikt, Slanec, Hanuš, Vodrážka, Pokorný – J. Benedikt, J. Kejř, Krch, Švarc, Pauer, Ondra, Gřoňka, Krásný, Kunzmann.
Kovo Praha: Lain (od 19. Sevigny) – Drak, Ruda, Zápotocký, Adam, Zeman Mar., Plecitý, Zahálka – Winter, Svoboda, Košely, Strejček, Franěk, Bernard, Zeman Mich., Čížek, Bravenec.

Do šestého zápasu Plzně v letošní sezoně vstoupily oba týmy velmi aktivně. Kovo od začátku agresivně napadalo plzeňskou rozehrávku a často se ji Pražanům podařilo zastavit. Domácí hokejbalisté byli zas nebezpečnější při delším pobytu v útočném pásmu. A také se dostali do vedení. Úvodní gól vstřelil z mezikruží Daniel Krásný. Plzeň inkasovaný gól namotivoval a čím dál, tím víc ohrožovali Laina v brance hostů.

Na konci šesté minuty přišel druhý gól. Tak trochu paradoxně po sérii vhazování před Kráčinou. Rychlý protiútok zužitkoval Martin Krch. Ten dostal nahrávku ve středním pásmu a mohl postupovat po levém křídlě na Laina. Krch však zvolil tvrdou střelu zápěstím od modré čáry, která zaplula přímo do pravé šibenice.Kovu se podařilo snížit o dvě minuty déle. Míček za Kráčinova záda dorazil v početní výhodě Jiří Drak. Zbytek třetiny se dohrál ve velikém tempu, ale další branky jsme již neviděli.

Hosté začali druhou část početní výhodou. Brzy však byli sami vyloučeni a přesilovka se nabídla Plzni. Brzy po jejím skončení si vzali Plzeňané dvoubrankový náskok zpět. Míček po ráně Michala Edla zpoza modré skončil pod břevnem Lainovy branky. Další branka přišla za šest sekund. A poměrně kuriózním způsobem. Petr Ondra se ihned po buly vydal napadat rozehrávku a brankář Lain mu míček nahrál přímo na hůl. Pro Ondru poté nebyl problém trefit prázdnou klec. Tabule ukazovala čas 18:27 a skóre 4:1. Na to hosté zareagovali oddechovým časem a střídáním brankářů. Branku Kova následně střežil čtyřicetiletý Kanaďan Eric Sevigny.

Ani ten však dlouho nevydržel bez inkasovaného gólu. Kovo absolvovalo dvě oslabení v krátkém sledu. A při druhém inkasovalo z hole Michala Slance, který se trefil od modré čáry mezi betony. O minutu a pět sekund déle se skóre znovu měnilo. Perfektní přihrávku od Davida Pokorného přes celé hřiště zužitkoval nabíhající Martin Krch. Ten si v následném samostatném úniku pohrál se Sevignym a chladnokrevně zavěsil. Mečouni tak svoji dominanci ve druhé třetině prokázali hned čtyřmi vstřelenými góly.

Za stavu 6:1 se trenér Kadaně rozhodl do branky pustit dorostence Adama Sedláčka, pro kterého znamenala odchytaná poslední třetina premiéru v CCM extralize. Hned z kraje třetí třetiny mohl hattrick zkompletovat Martin Krch. Ale Sevigny jeho tvrdou střelu vytěsnil ramenem. Poté si první zásahy připsal si plzeňský Sedláček. Na konci 36. minuty domácí ještě zvýšili své vedení. Druhý přesilovkou gól si připsal Michal Slanec. Brankáře Kova překvapila střela zápěstím zpoza červené čáry.

Hráči Kova i přes debaklový výsledek stále bojovali a hráli s příkladnou obětavostí. Naopak Plzeň v klidu kombinovala a dostávala se do dalších šancí. Další branka ale už nepadla. Mečouni tak kráčí ročníkem 2015/16 stále bez porážky.

Fotografie ze zápasu

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.