Mečouni přivezli z Kladna cenné dva body a jsou nadále neporažení!

Mečouni přivezli z Kladna cenné dva body a jsou nadále neporažení! Napínavý zápas proti mistrovi loňského ročníku hokejbalové CCM extraligy musely rozhodnout až samostatná střílení, v nichž se jako jediný trefil plzeňský kapitán Michal Edl, který vystřelil mečounům druhý bod. FOTO: Tomáš Kostečka.

26.09.2015 | Dominik Rejthar
4.kolo, sobota 26.9.2015
Kladno - HBC Plzeň  2:3ss  (0:0,1:0,1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 18:32 Ogurčák (Šícha, Kudela), 38:17 D. Hnízdil (-) - 26:42 Kavalír (Krch), 30:18 Švarc, 45:00 Edl - rozhodující sam. střílení.
Rozhodčí: Koskuba, Škrobák. Vyloučení: 5:6 z toho Ogurčák (KLA) a Průcha + Pauer (PLZ) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 55. Střely na branku: 20:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Kladno: Jirotka - Dědič, Kudela, Pliml, Hajsman, Jelínek, Soukup - D. Hnízdil, Špaček, Pražák, Ogurčák, Nosek, Šícha, Kohout, Šťastný, Vondrák
HBC Plzeň: Kráčina - Slanec, Kavalír, Edl, O. Benedikt, Vodrážka, Hanuš - J. Benedikt, Krásný, J. Kejř, Švarc, Průcha, Krch, Gřonka, Pauer, Vít, Kolařík, Pokorný, Kunzmann

První část utkání mečounů proti mistrovi loňské sezony příliš vzruchu nepřinesla. Plzeň včele s gólmanem Kráčinou v obranné činnosti byla stoprocentní a aktivně hrající Kladno prakticky nepouštěla do vážnějších šancí. Největší příležitost si vypracoval v první části domácí Kohout, který ještě hledal dobře nabíhajícího kolegu z útoku, jenž se ale nedokázal v kýžený moment trefit do míčku.

Změnu skóre přinesl až začátek druhé periody, kdy Kladenští odčarovali přes dva zápasy trvající kouzlo gólmana Kráčiny. Petr Ogurčák vypálil a jeho střela s pomocí tyčky zapadla do plzeňské sítě. Západočeši po inkasované brance přidali a dočkali se vyrovnání. Pěknou akci hostů zakončil střelou do prázdné branky Jiří Kavalír.

Radostněji na plzeňské straně mohlo být ještě o dvě minutky později, kdy Průcha sebral míček kladenskému obránci a poté se řítil zcela sám na Jirotku, kterého ale svoji kličkou nedokázal obalamutit. Na druhé straně pomohlo následně štěstí i Kráčinovi, jenž se náhle ocitl doslova mimo hru, nicméně nikdo z domácích se nedokázal dostat k míčku a zasunout ho do poloprázdné klece.

Jako uragán do třetí části vlétla Plzeň, která se po osmnácti sekundách hry dostala v oslabení do vedení. Marek Švarc vystihl přihrávku domácího obránce a poté z levé strany poslal balonek nechytatelně do horního rohu Jirotkovy branky. Lehce nabyté vedení nicméně mečouni stejným způsobem ztratili. V početní výhodě brankář Kráčina poslal míček z rohu hřiště přesně na hůl Daniela Hnízdila, jenž pohodlně zakončil do prázdné klece.

Kladenští si ve zbytku třetí periody vypracovali ještě dvě zajímavé příležitosti, ale ani Špaček a poté Hnízdil nedokázali vměstnat míček do prostoru tří tyčí. Po nerozhodném stavu proto přišly na řadu samostatná střílení, v nichž se dlouhou dobu nedařilo střelcům očarovat kouzlo gólmanů. Jako první uspěl až v páté sérii plzeňský kapitán Michal Edl, který prostřelil Jirotku mezi betony, čímž zajistil svému týmu cenný zisk druhého bodu.

Ohlasy po utkání

Trenér Josef Kadaně: Vezeme si z Kladna dva cenné body. První třetina, snad už tradičně na Kladně, z naší strany za moc nestála. Vlastně nás pořádně probrala až obdržená branka. Nějakou dobu jsme ve v poslední třetině sahali dokonce po třech bodech, ale zase na druhou stranu jsme neodehráli moc dobře poslední vteřiny utkání. Remíza po základní hrací době byla spravedlivá.

Fotografie ze zápasu

Mistři světa vzpomínají na zlatý šampionát. V hlavě jim utkvěla parádní atmosféra

Před patnácti lety se reprezentanti České republiky v hokejbalu probouzeli s pocitem, že jsou čerstvými mistry světa. Nyní se většina hráčů spojených s klubem HBC Plzeň vrací ke zlatému šampionátu a přibližuje své vzpomínky. V druhé části článku pak přibližujeme pokračování kariér plzeňských mistrů světa z roku 2009.