Mečouni na závěr přípravy rozstříleli hradecké Piráty

Příprava na jaro je u konce. Mečouny čekal na závěr dvojzápas s extraligovými soupeři. Po páteční večerní výhře nad Kert Parkem Praha je v sobotu čekalo střetnutí s Piráty Hradec Králové. I tenhle duel skončil výhrou Plzeňanů.

28.02.2015 | Redakce
Přípr., sobota 28.2.2015
HBC Plzeň - Hradec Králové  7:1  (2:0,4:0,1:1)
5:51 Krásný (Gřonka), 12:31 Kunzmann (J. Benedikt), 17:29 Pejchar (Hanuš), 18:27 Švarc (TS), 18:45 J. Kejř, 24:23 Vít (Pejchar, Pauer), 38:23 Slanec (Pauer) - 37:28 Hora (Jiřík)
Vyloučení 2:3, využití 1:0
Střely na branku: 47:15
Rozhodčí: Kokoška, Böhm
HBC Plzeň: Kráčina - Edl, O. Benedikt, Slanec, Hanuš, Krpal, Pokorný - J. Kejř, Krch, J. Benedikt, Kolařík, Pauer, Vít, Švarc, Krásný, Gřonka, Pejchar, Kunzmann
Hradec Králové: Humlíček (od 23. Brykner) - L. Fišer, Bažant, Jiřík, Černý, Škubník, Hora, D. Novák - Hrubý, Sádovský, Tesař, Fiala, Svoboda, J. Fišer, Ježek, Janda, Drbohlav

Generálka na první jarní extraligový zápas se vydařila. Sestavu oproti utkání s Kertem vyztužili Lukáš Hanuš (návrat z lyžařského výcviku) a Daniel Pejchar, kterému skončila hokejová sezona. Do branky se vrátil Petr Kráčina. Na hřišti se objevil také Jakub Kolařík, který nedohrál páteční utkání kvůli poranění ramene, ale dokázal odehrát jen dvě střídání. Úvod vyzněl pro Mečouny, kteří se ujali vedení v šesté minutě povedenou střelou Dana Krásného. Herní převaha domácích, kteří měli dobrý pohyb se přetavila ještě v jeden gól úvodní třetiny. Ve 13. minutě nabil J. Benedikt Martinovi Kunzmannovi a ten nekompromisně prostřelil Humlíčka.

Dalo se očekávat, že početný hradecký tým ve druhé třetině srovná herně krok, ale opak byl pravdou. Krátce po startu druhé části přišla pasáž, kdy Plzeňané vstřelili v rychlém sledu hned tři branky. Nejprve v dobře sehrané přesilovce vystřelil od modré Lukáš Hanuš, jehož ránu ještě tečoval Dan Pejchar, Minutu na to se do úniku dostal Marek Švarc, který díky faulu soupěřova obránce nezakončil, ale to si vynahradil v následném trestném střílení a sedmnáct vteřin poté se prodral mezi kruhy Jaroslav Kejř, který zvyšoval již na 5:0. Tlak domácích trochu opadl a začalo se hrát také před Kráčinovo brankou, nicméně necelé dvě minuty před přestávkou našel Pejchar mezi kruhy dobře postaveného Dominika Víta a ten dostal míček do branky přízemní střelou, která ještě změnila směr o tyčku hradecké branky.

Piráti se dočkali gólové radosti až ve třetí třetině. Ve 38. minutě se v avizované výhodě prosadil tvrdou ranou Hora. Poslední slovo měli ale Mečouni. Minutu po čestném úspěchu hostí dopravil míček z bezprostřední blízkosti pod horní tyčku Michal Slanec. Zlepšená hra soupeře už domácím žádný gólový zářez nedovolila.

Mečouni se v přípravě střetli s pěti soupeři. Ani jednou nezaváhali a skóre ze všech pěti utkání je téměř úctyhodné - 28:4.

Plzeňský dorost suverénně projel Final Four a stal se šampionem sezóny 2023/24

Final Four Extraligy dorostu končilo pro plzeňský tým tím nejhezčím způsobem! Mečouni postupně v základní skupině porazili ústeckou Elbu, berounské Kelty a pardubický Svítkov a svými výkony se nominovali do finále. V něm je opět čekal východočeský soupeř. Plzeňané se ale do klubové kroniky zapsali zlatým písmem. Po výhře 2:1 zaslouženě oslavili titul šampióna. Během sezóny vyhráli, co se dalo a klub má tak po řadě stříbrných úspěchů po deseti letech opět mistrovský tým v mládežnických kategoriích!